Ігор Шуховцев: «Рудько ще не Нойєр, але гідна заміна Шовковському»

Динамо Київ 24 Листопада, 17:32 938
Ігор Шуховцев: «Рудько ще не Нойєр, але гідна заміна Шовковському»
Колишній голкіпер кількох українських клубів Ігор Шуховцев в якості експерта оцінив гру воротаря «Динамо» Артура Рудька в матчі з «Наполі» (0:0).

- Ігор, після матчу київського «Динамо» з «Наполі» голкіпера киян Артура Рудька назвали «українським Нойєром». Чи можна сказати, що завдяки йому команда Реброва вивезла з Італії нічию?

- Думаю, що з питань гри Артура Рудька та його підстраховки захисників взагалі ніяких претензій бути не може. Він провів матч на високому рівні і це стосується не тільки моментів, коли він вибігав за штрафну, але і всієї гри в цілому.

- Рудько заслуговує порівнянь з німецьким голкіпером Нойєром?

- Звичайно, ще рано порівнювати його талант із досвідченим майстром німецького голкіпера. Найголовніше, що він у цих моментах зіграв надійно і підстрахував партнерів. Особливо складним був другий момент. І якби «Наполі» забив гол, очевидно, відповідальність за пропущений м'яч лягла на Артура. Великий плюс, що він виручив, хоча ситуація та його дії дійсно були ризикованими. Воротарська доля така: виручив, ти молодець, пропустив, значить, винен. У цій ситуації я б не став говорити, правильно він діяв або неправильно. Не можна оцінювати епізод, не перебуваючи там на полі. Він зробив свою роботу, підстрахував оборону і не пропустив. Це найголовніше. Оцінку йому винесуть вже тренери при розборі гри.

- Як ви думаєте, на установці тренери «Динамо» проговорювали з Рудьком ситуації, діяти високо в штрафному, майже на позиції «ліберо»?

- Напевне, так. Тому що «Наполі» саме такими передачами розкриває оборону суперників і нападник вискакує на оперативний простір. «Динамо» теж хотіло виграти, висувалося вперед і у італійців іноді виходили гостро атакувати. Рудько в цій ситуації повинен був підчищати «зазори» між захисниками, в які відправлялися передачі.

- В особі Рудька «Динамо» отримало гідну заміну досвідченому Олександру Шовковському?

- Думаю, що так. Якщо тренери йому довіряють, він грає і виправдовує надії, значить, заміна вийшла гідною. У будь-якій команді рано чи пізно настає момент, коли відбувається зміна голкіпера. У кожного є шанс, хтось за нього хапається раніше, хтось пізніше. Шовковський дуже багато зробив для «Динамо» і зараз він теж зможе передати свій досвід Рудьку, підказати йому. Так що «Динамо» отримало гідну заміну своїй легенді.

- «Динамо» вичавило максимум у матчі в Неаполі?

- «Наполі» все-таки серйозний суперник, це не дворова команда. На мій погляд, у «Динамо» ще все попереду. В Італії на полі було 10 українців, а на чотирьох-п'яти позиціях діяли зовсім молоді хлопці. Упевнений, вже в наступному євросезоні вони будуть грати ще краще. Майстерність проглядається, а ось досвіду поки не вистачає. Так що «Динамо» ще не показало свій максимум. Резерв ще є, і в Італії динамівці в цих умовах зіграли на пристойному рівні, - цитує Шуховцева MatchDay.