Віктор Леоненко: «Динамо» закінчилося в 86-му році»

Динамо Київ 24 Листопада, 17:50 981
Віктор Леоненко: «Динамо» закінчилося в 86-му році»
Експерт каналів «Футбол 1» / «Футбол 2» висловив думку з приводу низької відвідуваності матчів УПЛ і «Динамо» зокрема.

- Ми від «Динамо» не страждаємо - страждають вболівальники. А я завжди думаю про вболівальників.

На останньому матчі «Динамо», як сказав Серьога Ребров, було 4000 глядачів. Але мені сказали, що було близько трьох. Я не здивований, наприклад. Я давно вже чекав, коли вболівальники почнуть виховувати команду. Раніше так і було за радянських часів: погано граєш - стадіон порожній. Чому це дивує Реброва - я не знаю. Коли люди виходять, стараються, б'ються і вмирають - то це одне. Тоді, може, народ і піде. Але «Динамо» не повинно вмирати на полі. У нас що тренери кажуть: треба вигризати, треба померти, треба розбитися, але перемогти... Але треба просто грати. У футбол грають, а не борються. Мати треба класти на поле - тоді можна боротися. Ми у футбол граємо.

Ось у «Шахтаря» в Харкові був рекорд. Я думаю, їм вже треба туди переїжджати. Я не очікував, що стільки людей - 11 000 - прийде на «Карпати». Адже, як я кажу, навіть мої коти знають, що «гірники» виграють.

Взагалі народ на матчі не йде не тому, що важка ситуація в країні або ми бідні стали... Футболісти-то бідними не стали. Так, комусь не платять зарплату по 8 місяців, але це вже їхні проблеми. Тому що, якщо ти виходиш на поле, ти повинен показувати, продавати себе. Адже якщо тобі тут не платять, то тебе в іншому місці можуть купити.

А чому не ходять глядачі? Ось тим же харків'янам поки не щастить. Останній приклад - збірна. Серби приїхали - наша команда не показала нічого. А до цього був матч «Шахтар» - «Динамо - після збірної. Потім «Шахтар» грав з «Карпатами» - теж після збірної... А у нас після збірної вже звично, що тур можна не дивитися. Мені здається, це вже аксіома. Так що поки не щастить харків'янам. Але, думаю, «Шахтар» переїде - пощастить.

- «Динамо» залишається найпопулярнішою командою...

- Не думаю, що «Динамо - найпопулярніша команда. Дід, прадід, дядько, тітка вболівали - це так... Але навіть коли я прийшов в «Динамо», воно нічого не показувало. «Динамо» закінчилося в 86-му році.

99-й? Тоді була радість. Тому що прийшов Лобановський. І радість не тому, що вигравали, а тому, що показували якість і футбол. Тому впевнено грали в чемпіонаті. А зараз що ми бачимо? Та й не зараз - а вже три роки невдалі. Просто зараз виграють за рахунок якоїсь допомоги, розумієте?

- Але ж вболівальники реагують, наприклад, на вихід в плей-оф Ліги чемпіонів...

- На це реагують чайники, які приходить щось підпалити, покричати або комусь дати з поліцейських в «табло», як то кажуть, або ніс зламати... Треба аналізувати! Ось виграли останній чемпіонат. Скільки ігор зіграло «Динамо» вдома? Всі практично! По-моєму, 3, 4, може, 5 за 20 з виїзних матчів було виїзних. Всі ж клуби грали в Києві. «Чорноморець», «Дніпро»...

Ще й допомагають «Динамо». Он в останньому турі було: м'яч потрапляє в руку, а суддя пенальті не ставить. Це дивно, погодьтеся. Хоча у нас ще Колліна є.

Так, деякі вболівальники йдуть, напиваються і кажуть: «Класно!», а про гру ніхто не говорить. А вже про аналіз-то взагалі мовчу, - розповів Леоненко в ефірі радіо «Аристократи».