Тренер «Оболонь-Бровар» розповів про причини масової бійки у київському дербі

Футбол України 27 Листопада, 13:50 814
Тренер «Оболонь-Бровар» розповів про причини масової бійки у київському дербі
В українському футболі стався приголомшливий інцидент, який деякі його учасники воліють замовчати.

У столичному дербі в рамках календарного матчу першої ліги клубами «Арсенал-Київ» та «Оболонь-Бровар» відбулася масова бійка, в якій фігурували не лише гравці, але й тренери. Судді зупинили матч аж на п'ять хвилин і, погасивши конфлікт, показали аж п'ять червоних карток, три з яких отримали тренери. Вилучення «заробили» гравці обох команд Адерінсолу Есеолу та Василь Продан, а також головний тренер «Арсеналу» Сергій Литовченко та наставник суперника Олег Мазуренко разом зі своїм помічником Олександром Антоненком.

Ми надали можливість пояснити свої вчинки наставникам обох клубів. Однак головний тренер «Арсеналу» Сергій Литовченко відмовився коментувати свої дії та витівки підопічних у скандальному поєдинку. А от тренер його суперників Олег Мазуренко погодився відповісти на наші питання.

- Чому і як виникла бійка у київському дербі?

- Треба визнати, що футболісти обох команд не витримали напруги і дали волю емоціям. Ніхто не хотів програвати. Вся гра була брудною, футболісти переступали межу дозволеного. На 79-й хвилині у спортсменів здали нерви. Почалася масова бійка.

- Хто її спровокував?

- Гравець «Арсеналу» Адерінсолу Есеолу спеціально вдарив нашого футболіста. Він першим розпустив руки і спровокував бійку. Пізніше важко було когось вгамувати. Я вважаю, що саме Есеолу винен у скандалі.

- Невже варто вішати усіх собак на одного гравця?

- Ні, не варто. Винні усі: футболісти обох команд, тренери і навіть судді. Упродовж всього поєдинку арбітри бачили грубість футболістів і ніяк не
реагували. Треба було для заспокоєння роздати по декілька жовтих карток, і цього би не сталося. Та все одно я не виправдовую футболістів. Вони не мали права таке допускати. Професіонал повинен вміти контролювати свої емоції. Такі речі псують футбол.

- До скількох своїх підопічних ви маєте претензії?

- Я не висуваю своїм гравцям претензії, адже футбол без емоцій неможливий.

- Невже не будете штрафувати за участь у кулачних боях?

- Ні, я не є прихильником штрафів. Найкращий метод виховання - постійне спілкування з гравцями. Я попрошу їх зробити належні висновки і не повторювати таких помилок.

- Серед вилучених опинилися ви і ваш візаві Сергій Литовченко. За що суддя вигнав з поля навіть тренерів?

- Прикро, але і ми не стримали емоцій. Я це визнаю. Кожен тренер старався захистити свого футболіста. Це нормально, це правильно. Ні, наставники не розпускали рук. Ми встрягли у брутальну словесну перепалку, за що справедливо дістали вилучення. Наші вчинки не прикрашають футболу. На нас дивляться люди, у тому числі і діти. Це неправильно.

Олег Зубарук, газета «Експрес»