Андрій Воронін: «Мірошниченко завжди намагався спілкуватися зі мною українською. Говорив йому - навіщо ти це робиш, провокуєш?»

Футбол України 27 Листопада, 21:08 921
Андрій Воронін: «Мірошниченко завжди намагався спілкуватися зі мною українською. Говорив йому - навіщо ти це робиш, провокуєш?»
Екс-нападник збірної України Андрій Воронін відповів на слова колишнього прес-аташе національної команди Ігоря Мірошниченка, який назвав форварда «головним сепаратистом» в команді, яка виступала на ЧС-2006.
«У нього язик зараз трохи розвернувся після всіх подій. Він був ніким і його звали ніяк. А зараз - за останні два роки, в зв'язку з ситуацією в Україні - почав багато говорити.

Так, я не вчив українську мову в школі. Я цього ніколи не приховував. Я поїхав в 15 років з України взагалі. Про це теж все знають. Коли я приїжджав до збірної, то 99% гравців говорили російською. Тимоха - мій кум і найкращий друг, з яким спілкувалися, спілкуємося і будемо спілкуватися - і Єзерський Вова говорили українською. Решта спілкувалися російською завжди.

Я ніколи не говорив, що наша мова погана або смішна. Але, коли зі мною намагався хтось говорити українською, навіть журналісти, я просив їх, щоб зі мною говорили російською. Я хотів все розуміти і відповідати російською мовою. А він зі мною весь час намагався спілкуватися українською мовою. Я йому казав - ти ж знаєш, ти ж прес-аташе, навіщо ти це робиш? Провокуєш, спеціально? Ти знаєш, що я багато чого не розумію, я не вчив, я поїхав ще дитиною. Але він все одно намагався.

Був один інцидент в літаку у нас. Він взагалі не повинен був туди втручатися. Є команда, а є прес-аташе, він взагалі ніякого відношення не має до мене, коли я сиджу зі своїми друзями після гри спілкуюся, п'ю пиво, граю в карти. У нього зовсім інші завдання. Коли він до мене підходив, щоб я інтерв'ю дав, тому що більшість футболістів відмовлялася, проблем не було. «Андрій, ну, Ворона, давай», - він завжди просив, щоб я його витягав з цієї ситуації. Знав, що з журналістами у мене хороші стосунки.

А зараз він вважає, що я сепаратист. Я - не він, і не буду говорити, що про нього думаю. Але, якщо ми зустрінемося, він дізнається все, що я про нього думаю. Хоча він і так знає ще з тих часів. Його я не поважав й не поважаю. Для мене його слова - просто сміх. Я прочитав це і посміхнувся.

Я завжди говорив - це моя країна, яку я люблю, за яку я весь час грав. Я грав усі ігри, завжди пишався своїм містом, своєю країною. Я міг ще 15 років тому отримати німецький паспорт і взагалі не грати за Україну. Але у мене зовсім інші інтереси, плани, я сам по собі інша людина. Всі гравці, тренери, мої друзі це знають і можуть це підтвердити», - цитує Вороніна ua.tribuna.com, посилаючись на канал «Репортер»