Матчі «Чорноморця» і «Зорі» стали більш видовищними, ніж «Динамо» і «Шахтаря»

Динамо Київ 28 Листопада, 15:18 318
Матчі «Чорноморця» і «Зорі» стали більш видовищними, ніж «Динамо» і «Шахтаря»
Оцінка видовищності матчів 16-го туру: коли верхи не хочуть, а низи не можуть.

На тлі невисокого середнього рівня чемпіонату України розрив між грандами і аутсайдерами залишається значним. Ігри Волинь - Динамо і Дніпро - Шахтар підтвердили, що команди, які знаходяться в підвалинах турнірної таблиці, не можуть протистояти лідерам. Особливо чітко це впадало в очі в поєдинку киян з лучанами: Динамо навіть не знадобилося включати більш високі швидкості або нарощувати темп поєдинку, щоб досягти великої перемоги. У грі дніпрян з гірниками відчуття того, що господарі грають на межі своїх сил, а гості в будь-який момент можуть додати, не покидало по ходу всієї зустрічі. І те, що Дніпро пропустив лише два м'ячі, заслуга не тільки його воротаря, але і гравців Шахтаря, які вже нікуди не поспішали в другому таймі.

У той же час, команди, які дещо поступаються дуету лідерів чемпіонату, цілком можуть спіткнутися в будь-якому матчі. Так Зоря або недооцінила Карпати або була занадто виснажена психологічно своєю єврокубковою осінню. Додамо до цього, що манера гри львівського клубу почала кардинально змінюватися в кращий бік з приходом нового тренера. Завдяки комплексу цих факторів, зустріч Карпати-Зоря виявилася самою видовищною в турі – 5,75 балів. Нагадаємо, що по ходу зустрічі львів'яни двічі виходили вперед, а луганська команда повторно відігралася на останніх хвилинах гри. Та й за загальною кількістю гольових моментів і за швидкостями матч переглядався на одному диханні.

Таку ж оцінку отримав ще один поєдинок: Чорноморець - Зірка. І тут також заслуга обох команд: Чорноморець намагався грати першим номером, що було для нього трохи незвично. Зірка дуже грамотно оборонялася і контратакували, не припиняючи боротися до кінця зустрічі.

Що стосується матчів за участю лідерів, то вони були не настільки цікаві, хоча і цілком видовищними. Рейтингова оцінка обох поєдинків – 5,20 балів. Основна причина – низький рівень боротьби з боку суперника, що знайшло своє відображення в невисоких оцінках за безкомпромісність і непередбачуваність матчу.

Prem 16

Дві зустрічі, які ще залишилися в переліку, поступалися перерахованим вище в плані видовищності. І якщо Олександрія і Олімпік грали досить якісно – рейтинг видовищності 4,65 бала, то про матч Сталь - Ворскла це сказати складно. Глядачам була представлена традиційна гра «за три очки», де головною метою було досягнення результату. Вирішити це завдання вдалося Ворсклі, але з точки зору глядацьких уподобань, матч явно виявився самим нудним в турі.

Prem 16_2

Поки передчасно говорити про одужання Карпат, але їхні результати в Рейтингу видовищності команд Прем'єр-ліги вказують на поліпшення якості гри. У листопаді клуб намагається грати на рівних з командами з верхньої частини таблиці і навіть відбирати у них очки. Втім, відповідь на питання, що ми спостерігаємо: емоційний сплеск, пов'язаний зі зміною тренера і настроєм на грантів або перший результат перебудови гри, побачимо в найближчих турах.

Рейтинг розраховуються за результатами кожного туру чемпіонату України. Розрахунок проводитися за методикою Рейтингового агентства Євро-Рейтинг за аналітичної, інформаційної та графічної підтримки Media Team.