Чому скасування матчів у Полтаві і Охтирці – не сніжний форс-мажор, а недбалість

Динамо Київ 30 Листопада, 18:16 965
Чому скасування матчів у Полтаві і Охтирці – не сніжний форс-мажор, а недбалість | 19-27
Кубкові матчі за участю «Динамо» і «Шахтаря», які мали відбутися сьогодні, тепер знаходяться у «підвішеному стані».

Полтава і Охтирка сьогодні мали стати центрами футбольного видовища в Україні, а замість цього перетворилися на символи недбалості в українському футболі. Чому недбалості, а не «форс-мажору», на який так старанно натякають організатори матчів у цих двох містах? Тому що для відповіді на це питання варто відповісти лише на два інших питання. Перше звучить так: хіба можна називати форс-мажором те, що 30 листопада в Україні є ймовірність мінусової температури та опадів у вигляді снігу? Звичайно, формально це ще осінь, а зима наступить лише днем пізніше. Але ось вам друге питання: якщо все ж таки допустити, що 30 листопада в Україні іноді випадає сніг і стовпчик термометра опускається нижче нуля, то чи нормально призначати матчі у цей день на стадіонах, де немає підігріву? Ось і розкажіть тепер про форс-мажори. Перед нами чергові приклади недбалості і безвідповідальності.

Чому відміна матчів у Полтаві і Охтирці – не форс-мажор, а недбалість - фото 1

Про те, що в чвертьфіналі Кубку України зіграють «Полтава» і «Шахтар», а також «Нафтовик» і «Динамо», стало відомо далеко не вчора, і навіть не позавчора. Питання – чи можна було за цей проміжок часу, що пройшов з моменту жеребкування, вирішити проблему проведення матчу на стадіоні, де були б хоча б мінімальні гарантії збереження якості поля за умов пониження температури? Та ж «Полтава» могла б якось домовитися з «Ворсклою» про оренду стадіону, а якщо «ворскляни» б відмовилися піти на зустріч сусідам, то є ще варіант з Кременчуком, що знаходиться під боком, і чия команда вже у зимовій відпустці. Так, в обох випадках прийшлося б щось заплатити за оренду вище вказаних арен, але – хіба в тому ж Кременчуці на «Шахтар» не прийшли б люди і не «відбили» б витрачені гроші?

Але ні – в Полтаві понадіялися на «авось», та ще і мають нахабство коментувати відміну матчу устами свого президента з долею невдоволення. «На полі можна було грати, грають ще на гірших газонах. У Самарі он снігу було більше і грали», - заявив президент полтавського клубу Леонід Соболєв. «А чому мені шкода гравців? Раніше говорили, що матч відбудеться за будь якої погоди. Не треба шукати теплих умов, хай в Португалії шукають, в іншій державі. Гравці отримують гроші і вони повинні грати», - додає він. Дійсно, чому б нам не рівнятися на Росію? А щодо травм гравців на такому «катку», то дуже цікаво, чи готовий пан Соболєв компенсувати «Шахтарю» можливі витрати на лікування лідерів «гірників»? Формально він не зобов’язаний цього робити, але і говорити про «нічого страшного» в такому випадку теж права не має. Так само як і організатори матчу в Охтирці стосовно їх ситуації. Але там хоча б частину поля накрили і намагалися якось зберегти обличчя, тоді як в Полтаві не було зроблено нічого, крім роботи лопатами. І надії на те, що погода буде нормальною. Не пощастило.

Чому відміна матчів у Полтаві і Охтирці – не форс-мажор, а недбалість - фото 2

Ці два випадки мають стати уроком для організаторів кубкових матчів в Україні і, як мінімум, призвести до двох важливих висновків на майбутнє. Перший – проводити матчі турніру, у якому до пізніх стадій можуть дістатися учасники, від яких інша організація не вимагає обов’язкового поля з підігрівом, треба не пізніше початку листопада, та і то – з обережністю. Краще все ж знаходити для матчів кубку інші дати, або взагалі змінювати його формат. Другий урок – час вводити конкретні критерії оцінки подібних ситуацій і називати конкретних відповідальних осіб за зриви матчів. Бо з нинішньої ситуації не зрозуміло, від кого взагалі чекати відповіді на питання, задані нами на початку тексту. Чи мали УПЛ і ПФЛ змогу вплинути на «Полтаву» і «Нафтовик» у виборі дати та місця проведення матчів? Чи є відсутність підігріву поля підставою для того, щоб не вважати форс-мажором такі випадки, як сьогодні, а одразу карати винуватців-організаторів «технічною поразкою»? Доки в нас будуть перекладати відповідальність з одних плечей на інші, кивати на те що, «в Самарі ж грають» і вигороджувати безвідповідальність, називаючи її форс-мажором, про нормальний рівень українських футбольних турнірів годі і мріяти.

Чому скасування матчів у Полтаві і Охтирці – не сніжний форс-мажор, а недбалість

Дмитро Корнило