Подія футбольного дня. Кубковий колапс

Футбол України 1 Грудня, 10:52 644
Подія футбольного дня. Кубковий колапс | 19-27
Про скасування матчів чвертьфіналу Кубку України.

Коли Київ нещодавно засипало снігом, через що на автошляхах різко збільшилась кількість дорожньо-транспортних пригод, поліція прозвітувала: водії банально не «перевзули» своїх автівок, продовжуючи їздити на літній резині. «Зима вчасно не настане», - думали, очевидно, автомобілісти. «Готуй сани влітку, а віз – зимою», - то принцип, який для наших людей чужий. В тому числі, і для людей футбольних. Ліпше все робити в останній момент…

Якщо в Охтирці та Полтаві поля дійсно промерзли, то грати на них дійсно не вартувало. Можна, звісно, дискутувати, приводячи в приклад сотні поєдинків (в тому числі й таких, які займають чільні місця в історії), зіграних під час суворих зимових погодних умов, але краще простими логічними висновками продемонструвати нелогічність і недалекоглядність дій організаторів Кубку України.

ФК Полтава

Не секрет, що в останній рік суттєво зменшилась різниця між рівнем команд в Першій та Прем'єр лігах? Не секрет. Тому передбачити ситуацію, коли до чвертьфіналу турніру пройдуть декілька представників нижчого дивізіону, можна було. Не секрет, що Україна розташована в помірному кліматичному поясі, який характеризується холодною зимою з великою кількістю опадів? Не секрет. Також не секрет, що регламент Першої ліги не вимагає від клубів підігріву поля, тому логічно, що й на Кубок України представники Першої ліги заявляють стадіони без підігріву газону. І ще один важливий нюанс – регламент Кубку України передбачає проведення матчів між командами з нижчого та вищого дивізіонів саме на полі команди нижчого класу.

То невже ситуацію не можна було передбачити? І невже календар не можна було сформувати таким чином, аби матчі не проводилися пізнішими датами, аніж дати крайніх поєдинків осінньої частини Першої ліги? Ніхто на рахунок цього, очевидно, просто не турбувався, але тепер всі взялися шукати крайніх.

Полтава - Шахтер

Але ж відповідальності з клубів-господарів знімати теж не варто. Кабінетні чиновники мислять по-іншому, з них нічого й не візьмеш. Але ж агрономи стадіону – народ ніби простий. І переглянути в інтернеті прогноз погоди, а потім взятись і накрити газон плівкою – то справа нехитра. І навіть якщо б ці міри не давали результату (якби поле все одно промерзало), то клуб міг би звернутися до організаторів турніру і повідомити про можливий колапс заздалегідь, підтвердивши свої застереження аргументами. А в день матчу розпинатися про штучні поля не варто – такі рішення не повинні прийматись в останній момент і поспіхом.

І ще кілька слів – про Регламент. Ну написаний же він «абияк». На «відчепіться». Для Кубку України окремого документу немає. Є лише Документи, які регулюють змагання в Прем'єр-лізі, а також в Професійній футбольній лізі. Регламент Прем'єр-ліги передбачає наявність підігріву газону на стадіонах, які приймають поєдинки. Регламент ПФЛ – не передбачає. А що робити з Кубком? Є лише примітка, що організацію Кубку по черзі здійснюють ПФЛ, УПЛ та ФФУ. А чиї правила застосовувати до змагання?

Динамо (Киев)

«За відмову від участі в змаганнях або неявку без поважної причини на матч, починаючи з третього етапу Кубку до його завершення, а також за незабезпечення виконання вимог Регламенту ПЛ та/або цього Положення при проведенні матчу, починаючи з третього етапу Кубку та до фіналу включно, КДК ФФУ, за наслідками розгляду справи може виключити команду зі змагання, а на клуб команди накласти дисциплінарну санкцію у відповідності до Дисциплінарних правил ФФУ», - також є ось така норма. Але тоді, якщо на її підставі КДК ФФУ присудить технічні поразки «Нафтовику-Укранафті» та «Полтаві», виникне запитання: а чим кращий «Миколаїв», який пробився до півфіналу? І взагалі, чим кращі всі інші учасники Кубку України від Першої ліги? Лише тим, що в їхніх містах під час поєдинків була ліпша погода, ніж в Охтирці та Полтаві?

Одним словом, начудили. Усі. І тепер треба шукати якийсь компромісний вихід зі становища. Це так по-нашому: самим собі створити проблеми, а потім героїчно їх вирішувати.