Артем Франков: ​«Господарям можна зарахувати технічну поразку тільки в одному випадку - якщо поле не підготовлене з їхньої вини»

Динамо Київ 1 Грудня, 23:45 487
Артем Франков: ​«Господарям можна зарахувати технічну поразку тільки в одному випадку - якщо поле не підготовлене з їхньої вини»
Член Виконкому ФФУ Артем Франков продовжує розмірковувати на тему скасованих матчів 1/4 фіналу Кубка України в Полтаві і Охтирці.
«У разі визнання форс-мажору напрошується перенесення обох матчів на весну. На березень - немає сенсу, тому що поля будуть приблизно в тому ж стані (ризик великий), на квітень, на 5-е - саме те, якщо посунути вперед півфінали. Загалом, нехай фахівці вирішують, але при цьому пам'ятають, що постраждалими тут виступають не тільки і не стільки гранди, змушені зробити марний вояж, скільки клуби Першої ліги, які після завершення першої частини чемпіонату 10 днів чекали суперників. Я до того, щоб не повторювати навесні цю історію - так уже склалося, що клуби нижчих дивізіонів саме по інфраструктурним причин закінчують першу частину сезону раніше і пізніше починають другу, щоб максимально відбудуватися від зими і її наслідків.
А як бути з іншим варіантом? Господарям не підготовленої до гри поля можна зарахувати технічну поразку тільки в одному випадку - якщо поле не підготовлене з їхньої вини. Наприклад, директор матчу (так припиніть вже називати його делегатом!) з'ясовує, що там ніхто нічого не робив, народ мирно курив і дивився, як падає сніг, «не роблячи необхідних заходів і зусиль». Якщо ж клуб відчайдушно намагається подолати погодні умови - на мій погляд, перегравання. Знову-таки, одна справа - прибрати сніг, інша справа - ліквідувати наслідки промерзання поля.
По-моєму, в Англії рішення про перенесення матчу зробили б ще швидше, тільки з іншої причини - через безпеку вболівальників, а зовсім не футболістів. Снігові замети, слизькі дороги і сходинки ...Правда, вони нам не приклад, тому що у них клуби нижчих ліг саме мріють отримати суперника сильніше і зіграти на чужому полі - щоб відкусити побільше телегрошей; але і вдома виходить непогано. У нас економічний фактор взагалі відсутній, у нас вболівальники дуже часто виступають джерелом збитків, а не прибутку і натхнення. Або просто сприймаються як прикра перешкода.
Саме рішення про «непочаток» матчу приймає за годину до гри головний арбітр. Що або хто при цьому на нього тисне, наскільки він покладається на думку учасників матчу - гадаю, в кожному окремому випадку підгрунтя своє», - підсумував Франков у своїй конференції на Matchday.