Коні, трактори і вертольоти. 5 оригінальних способів підготовки футбольних полів в Україні взимку

Футбол України 2 Грудня, 19:01 893
Коні, трактори і вертольоти. 5 оригінальних способів підготовки футбольних полів в Україні взимку | 19-27
«Футбол 24» розповідає про те, як футбольні клуби вирішували питання з розчищенням поля від снігу та приведенням його в належний стан перед грою.

Кіньми

Сніг, який цього року ще в листопаді засипав значну частину України, спричинив відкриття нових методів розчищення футбольного газону в Івано-Франківську. Там місцевий «Тепловик» мав приймати «Реал Фарму» в рамках 20-го туру Другої ліги. ПФЛ не дозволила перенести матч, тому в клубі прийнялись шукати спосіб, в який якнайшвидше можна розчистити поле. На допомогу прийшли активісти, які залучили коней до прибирання снігу.

За допомогою гравців

У сусідньому Тернополі кілька тижнів тому стався інший випадок перед грою Першої ліги. Напередодні матчу «Тернополя» з «Вересом» поле на місцевому стадіоні було повністю вкрите снігом. У прибиранні стадіону взяли участь і гравці ФК «Тернопіль» на чолі з в.о. головного тренера Василем Матвійківим.

Тракторами і курсантами

У середині листопада стадіон у Хмельницькому, де мав відбутися матч Другої ліги «Поділля» – «Балкани», серйозно засипало снігом. З самого ранку 14-го листопада поле допомагали розчищати курсанти-прикординники та кілька тракторів. Їм вдалось прибрати шар снігу, проте футболісти змушені були грати у багнюці.

«Футбол 24» звернувся за коментарем до в.о. генерального директора «Донбас Арени» та відповідального за підготовку поля «Арени Львів» Вадима Гунька:

Трактори і тому подібне використовують не від хорошого життя у форс-мажорних ситуаціях. Це вже заходи, до яких не можна доводити.

Запобігти цьому можна, маючи підігрів поля. А при великій кількості опадів раціонально використовувати спеціальні «покривала», які завчасно треба розстелити на газоні. Вони вбирають воду, а перед матчем їх просто потрібно зняти.

За допомогою вертольота

Виявляється, що вертоліт може стати в нагоді, щоб підсушити газон. Олег Таран свого часу розповів про такий випадок:

«До 1987 року Дніпропетровськ був закритим для іноземців містом, тому «Бордо» ми приймали в сусідньому Кривому Розі в березні. Можете уявити стан поля без підігріву після суворої зими. Напередодні зустрічі на полі стояла вода! Вирішила проблему міська влада за допомогою двох вертольотів, які за добу до гри почали сушити полемісцевого стадіону, а працівники арени потім приводили його в належний вигляд. Дивовижний випадок!»

Вертоліт підсушує поле в Німеччині перед матчем «Айнтрахт» Б «Динамо» Дрезден

Дмитро Селюк, який у 2012-му був віце-президентом «Таврії», після того, як було відмінено гру сімферопольської команди проти донецького «Металурга», розповів таке:

Віталій Кварцяний вчора розповів, що свого часу вони сушили поле вертольотом.

Більше того, навіть у Німеччині успішно використовували такий метод. Напередодні матчу «Айнтрахта» із Брауншвейга і «Динамо» Дрезден у 2006-му господарі замовили вертоліт, щоб той висушив поле. За півдня він справився із завданням. А «Айнтрахт» потім переміг 1:0.

За допомогою вболівальників

13-го листопада під питанням було проведення матчу Першої ліги «Буковина» – «Тернопіль» у Чернівцях через погані погодні умови: поле було повністю засніженим. Клуб навіть звернувся до вболівальників із закликом допомогти в його підготовці перед грою. Найактивніші фанати прийшли на стадіон та допомагали працівникам клубу розчищати газон від снігу. Проте він продовжував йти, і матч таки перенесли. Але вболівальникам за старання – респект.

Крім цього, перед вищезгаданими матчами «Тепловик» – «Реал-Фарма» та «Тернопіль» – «Верес» до розчищення газону також приєднувались і вболівальники відповідно з Івано-Франківська та Тернополя. І не в останню чергу саме завдяки їх зусиллям матчі таки відбулись.

Володимир Скиба