Андрій Лунін. Спокійний як удав...

Футбол України 2 Грудня, 19:43 1648
Андрій Лунін. Спокійний як удав...
Відомий футбольний аналітик Євген Гресь розповідає про 17-річного голкіпера «Дніпра» Андрія Луніна, який став одним із головних відкриттів нинішньої осені в Україні.

«Неповнолітній голкіпер «Дніпра» Андрій Лунін - одне з головних відкриттів нинішньої осені. Хто він? Звідки? І чим таким відкрився?

Лунін - вихованець «Металіста». У «Дніпро» потрапив на початку 2015 року, коли великий футбол в Харкові вже дихав на ладан. Кажуть, що талант цього воротаря розгледів В'ячеслав Кернозенко, який, будучи тренером в команді «Дніпро» (U-19), працював з хлопцем у юнацькій збірній України.

Весь фокус у тому, що в першості U-19 і в турнірі молодіжних команд Лунін встиг відіграти лише дев'ять матчів. Потенціал його був очевидний для всіх, але більшість фахівців схилялися до того, щоб взяти його взимку на збори першої команди і потихеньку підтягувати до основи. Ось тільки головний тренер «Дніпра» Дмитро Михайленко вирішив по-своєму, і тепер Андрій Лунін - основний голкіпер дніпровського колективу.

Справа в тому, що в 10-ти стартових турах чемпіонату сині пропустили 15 м'ячів - часом воротарі команди грали так, що навіть опинившись в рамці удвох вони б, вибачте, свої голи отримали. Причому з грубими помилками. Ось і ризикнув наставник - і не прогадав...

Статистика Луніна справляє сильне враження. На нуль він зіграв лише два матчі, обидва - в Кубку України, де воротар «Дніпра» виграв першу в своїй професійній кар'єрі серію пенальті. У 17 років! Крім того, він відбив постріл з точки від самого Марлоса, який до цього клацав пенальті, як горішки.

Тепер - з помітного тільки фахівцям. Сильна якість Луніна - гра на виходах. До такої міри сильна, що за кількістю таких дій (в середньому за гру) він поки посідає перше(!) місце в УПЛ. Причому брак взагалі вражаючий - всього 8%.

Кіпер відмінно грає ногами. Точність передач в його виконанні становить 87%. У Андрія Пятова, кращого, на мій погляд, воротаря країни в тому числі і в цьому компоненті, цей показник дорівнює 88%.

Важливо, що в Луніна вірять партнери - контролюючи м'яч, вони не соромляться віддавати йому передачі. Холоднокровність молодого хлопця - це взагалі тема для окремої розмови. Психологія важлива в грі будь-якого футболіста, а для воротаря вона є основою. Якими би він не був талановитим... Так ось, Андрій Лунін - сам спокій! Подивіться на його обличчя під час матчу. Так йому все по барабану! У цьому він мені нагадує того самого Андрія Пятова, який в його віці, пропускаючи м'ячі, взагалі посміхався.

Загалом, вибачте, що відняв у вас багато часу, але неповнолітній хлопець, здається, заслуговує на таку увагу. Не здивуюся, якщо вже цієї зими його будуть переманювати багаті клуби, але доцільність переходу туди в даний момент - тема для окремої розмови. Уміння витримати натиск агентів - теж вищий пілотаж футбольного мистецтва», - написав Євген Гресь у Facebook.