Андрій Єщенко: «До мене, Мілевського та Алієва щовечора додому приходили помічники Суркіса»

Динамо Київ 4 Грудня, 00:03 566
Андрій Єщенко: «До мене, Мілевського та Алієва щовечора додому приходили помічники Суркіса»
Екс-захисник київського клубу поділився спогадами про проведений час у «Динамо».

- Ігор Суркіс в Києві, як герой фільму «Хрещений батько»?

- Він там дуже владна людина, його всі слухали. Але він вникав в життя клубу, допомагав ветеранам. Влаштовував працювати в команду тих, хто вже завершив кар'єру. До молодих теж ставився з розумінням завжди, прощаючи якісь речі. Чув таке, що у нього з усіх нічних клубах Києва були свої люди, які стежили за гравцями. Ще до мене, Мілевського і Алієва щовечора додому приходили його помічники. Перевіряли, чи не пішли нікуди після 23-ої години. Хоча ми завжди, навіть якщо ходили кудись, то завжди все було в міру дозволеного. Тим більше, якщо на наступний день вихідний - можна і до ранку бути в нічному клубі. Головне пам'ятати, що ти представляєш київське «Динамо» і правильно себе поводити.

- Ви мало не на першому тренуванні в Києві побилися з Клебером. Потім повторювалися конфлікти?

- Ще раніше, в «Хімках», у мене була сварка з Калачовим. Ще трохи б і пішли б в бійку. Теж на тренуванні було, почали сперечатися, в результаті словами все обійшлося. З віком почав розуміти, що на тренуваннях треба пам'ятати про власне здоров'я, про безпеку партнерів. В іграх вже літаєш, не думаєш про це. Аби за правилами діяти.

- За Україною зараз якось продовжуєте стежити?

- Поверхнево. Ось, недавно дивився «Атлетіко» - «Реал Мадрид», і трансляція йшла на українському каналі. Раніше там був сильний чемпіонат, гравці приїжджали високого рівня, повні трибуни в Одесі, в Запоріжжі. А зараз люди практично не ходять.

- Тренування Павла Яковенко - це похорони?

- Важко було, так. Перший час він змушував по 40-50 хвилин набивати м'яч. Просто набивання однієї ногою, потім іншою. Внутрішньою стороною стопи, потім зовнішньою. Або стільки ж міг змусити по колу з м'ячем бігати, відпрацьовуючи ведення. Аналог тесту Купера давав, вимагаючи торкання по м'ячу на кожен крок. А ми в Іркутську з технікою особливо не працювали, так що мені було особливо важко. Рік у Яковенко - це 3-4 сезону в інших місцях. Мене після його тренувань взагалі вже складно здивувати чимось. Хоча у Массімо Каррери заняття теж досить серйозні.