«Ворскла» - «Динамо»: брак Мораєса склав 52%, Ярмоленка - 49%

Динамо Київ 4 Грудня, 14:50 711
«Ворскла» - «Динамо»: брак Мораєса склав 52%, Ярмоленка - 49%
Журналіст газети «Команда» Євген Гресь відзначає цікаві цифри статистики футболістів у матчі 17-го туру Ліги Парі-Матч «Ворскла» - «Динамо» (2:2).
«У цьому сезоні забивати голи в ворота «Динамо» - завдання не найскладніше. На нуль кияни зіграли лише в п'яти матчах з 24-х, причому в останніх 10-ти поєдинках це сталося лише один раз. Втім, по два рази за гру динамівці пропускали в п'яти випадках,і два з них припадають саме на зустрічі з «Ворсклою».

Полтавчани провели майже два десятка швидких атак, на вістрі яких несподівано для багатьох опинився Олександр Кобахідзе. Втім, у «Ворсклі» не забули, як грузинський півзахисник покрутив хребці столичним захисникам на НСК «Олімпійський», і пішли на такий крок зовсім не від безвиході. У результаті Коба знову був на висоті. За два поєдинки проти «Динамо» він здійснив 12 обводок і 13 швидкісних ведень м'яча. Плюс виконав 8 флангових передач і 8 разів опинився в положенні «поза грою». Дії захисників «Динамо» на межі офсайду - тема для окремої розмови. У матчах із «Наполі» і «Ворсклою» їх суперники 14(!) разів потрапляли в «поза грою», і це якось незвично, враховуючи чималу кількість виходів один на один з Артуром Рудьком...

Втім, у «Ворсклі» один в полі ніколи не стане воїном. Виділити можна кожного футболіста - починаючи від Павла Ребенка, який відзначився голом і результативною передачею, закінчуючи Дмитром Непогодовим, який відбив п'ять небезпечних ударів. Оборона, можливо, зіграла не найвидатніший матч, адже динамівці завдали 22 удари по воротах - це другий показник для команди в поточному сезоні (більше було тільки у грі з «Зіркою»). Але брак у цих ударах був великий, в тому числі і через колективні дії футболістів «Ворскли» - помилявся один гравець, його тут же страхував партнер. Відзначу перехоплення і підбори у виконанні ворсклян - по такому полю подібні дії були важливі, як ніколи. У Дмитра Кравченка - 34, у Володимира Чеснакова - 27, у Олексія Дітятьєва - 21. А ось Ігор Пердута, який опікав переважно кращого гравця в складі суперника, 16 раз вступав у відбір м'яча - і 10 таких дій виявилися успішними.

Зрозуміло, що руйнувати в снігу простіше, ніж творити. Звідси і великий брак у групи атакуючих виконавців «Динамо»: у Мораєса - 52%, у Андрія Ярмоленка - 49%, у Артема Бєсєдіна - 45%, у Віктора Циганкова - 36%. Але в такій ситуації важливо було проявити свою індивідуальну майстерність, вміння спрацювати один в один, а цього ми не побачили.

Руйнувати, втім, легше, коли у тебе досить сил. А коли ти, на відміну від суперника, два дні тому провів гру на Кубок України, знаходити ресурси не так вже й просто. Але ворскляни знайшли. Після 60-ї хвилини вони володіли м'ячем тільки 21% ігрового часу, але витримали і вистояли. І зовсім по справі заробили очко в поєдинку з сильним противником», - написав Гресь у Facebook.