Карколомна триходівка, або як «Лейпціг» лідерство в Бундеслізі втратив

Світовий футбол 10 Грудня, 21:49 997
Карколомна триходівка, або як «Лейпціг» лідерство в Бундеслізі втратив | 19-27
Сенсаційний новачок програв і дозволив «Баварії» вийти на перше місце.

То Німеччина і вона живе за своїми правилами. Один телеканал на розклад матчів внутрішнього чемпіонату не впливає. Будь він хоч 15 разів володар «Телетріумфу» в різних номінаціях. Тому й доводиться пересічному українцеві, який слідкує за Бундеслігою, обирати – матч якого з лідерів поточного чемпіонату переглядати. Німцям таки простіше, бо вони вболівають кожен за свою команду. За нею й слідкують.

Ось у 14-му турі всі троє претендентів на чемпіонство грали одночасно. Довелося обирати й попервах зупинився на грі «Баварія» - «Вольфсбург». І, мабуть, помилився, бо зустрічі за участю «РБ Лейпціґа» та дортмундської «Боруссії» з дебюту почали розвиватися за непередбачуваним сценарієм.

А «Баварія»? З перших секунд команда Карло Анчелотті затиснула аутсайдера до власних воріт і ще до перерви забила двічі. Спершу Маріо Баслера зразка півфіналу Ліги чемпіонів-1998/1999 виконав Ар’єн Роббен. Обстукавшись з партнерами після розіграшу кутового, голландець підкрутив м’яч з правого кута карного майданчика у дальню «дев’ятку». Остаточно ж ілюзії стосовно результату цього матчу зникли через три хвилини. Артуро Відаль пробив здалеку й влучив у Робіна Кнохе, від якого м’яч в межах воротарського майданчика потрапив до Роберта Левандовскі. Промахнутися поляк не міг. 2:0 – то був десятий м’яч Роберта в поточному чемпіонаті. Одинадцятий він забив у другому таймі, підкоригувавши у ворота м’яч після дальнього удару Томаса Мюллера.


А через 18 хвилин Томас, який у цьому сезоні не вражає результативністю, замкнувши простріл Роббена, відзначився вже сам. Довершив же розгром, влупивши з лінії карного майданчика під поперечину після прострілу Рафіньї справа, Дуглас Коста – 5:0.

10 грудня. Мюнхен. «Альянц-Арена». 75 000 глядачів

«Баварія» (Мюнхен) – «Вольфсбург» - 5:0

Голи: Роббен 18, Р. Левандовскі 21, Р. Левандовскі 58, Т. Мюллер 76, Дуґлас Коста 86

«Баварія»: Нойєр – Лам (к), Хаві Мартінес, Алаба, Хуан Бернат – Тьяго Алькантара (Рафінья 81), Артуро Відаль (Хабі Алонсо 71) – Роббен, Т. Мюллер, Рібері (Дуглас Коста 77) – Р. Левандовскі

Тренер – Карло Анчелотті

«Вольфсбурґ»: Банальо (к) – Блащіковскі (Вієрінья 83), Кнохе, Брума, Рікардо Родріґес, М. Шафер (Горн 22) – Гілавугі – Д. Каліджурі, Гергардт – Майораль (Мобіус 61) – Маріо Гомес

Тренер – Валер’єн Ісмаель

Суддя: Штеґеманн (Нідеркассель)

Попередження: Тьяґо Алькантара 25

Гра відвертого аутсайдера «Інгольштадта» почала змінюватися в ліпший бік після того, як команду 12 листопада очолив Майк Вальпурґіс. Проте, звісно, мало хто очікував, що саме ця команда стане в цьому сезоні першою, кому вдасться зупинити сенсаційний «РБ Лейпціґ». Причому зупинити ж по ділу, бо за весь матч господарі не дали «червоним бикам» створити практично жодного повноцінно гольового моменту. Командна швидкість «Лейпціґа» втонула в організованих чисельних оборонних редутах господарів. Не ставали панацеєю й «стандарти» у виконанні Еміля Форсберґа.



Звісно, на ході гри дуже позначився швидкий гол. Його бразильський оборонець Роджер забив, замкнувши головою навіс зі штрафного справа від Ентоні Юнга. Решту 80 з гаком хвилин «Лейпціґ» провисів на воротах суперника. Марсель Забітцер, обігравшись з Набі Кейтою, навіть на побачення з воротарем на самому початку другого тайму виходив. Але господарі врятувалися завдяки самовідданості данського голкіпера Мартіна Гансена, який своєчасно вийшов з воріт, кинувся суперникові в ноги й, відстоявши ворота, змушений був залишити поле.

Треба сказати, що так само надійно, вийшовши на заміну, діяв і норвезький кіпер Ор’ян Нюланд. Щоправда, незадовго до завершення основних 90-та хвилин він команди вже б не врятував. То Кейта на лівому фланзі пошив у дурні відразу двох оборонців суперника і викотив Форсбергу ідеальну передачу в район ближньої стійки. Еміль прийняв і бив метрів з чотирьох у ближній кут, здавалося б, напевне. Але м’яч пролетів у лічених сантиметрах від каркасу.

А завершився матч виплеском емоцій, сутичкою і вилученням. Щоправда, вилучений гравець участі в сутичці не брав. Першу картку австралієць Метью Лекі отримав за брудний підкат проти Деві Зельке, а другу – за витівку а-ля Венсан Абубакар у недавньому матчі в Києві. Тобто, за те, що вибив м’яч після свистка на трибуни.

10 грудня. Інгольштадт. «Ауді-Спортпарк». 15 000 глядачів

«Інгольштадт-04» - «РБ Лейпціг» - 1:0

Гол: Роджер 12

«Інгольштадт»: Мартін Гансен (Нюланд 58) – М. Матіп, Роджер, Тіссеранд – Гадергйонай, Ентоні Юнг – Альфредо Моралес, Коген – Лекі, П. Ґроз (Гінтерзеєр 86) – Лецкано (Морітц Гартманн 64)

Тренер – Майк Вальпурґіс

«РБ Лейпціг»: Гулачі – Бенно Шмітц, Ільзанкер, Орбан (к), Гальстенберґ – Забітцер, Набі Кейта, Демме, Еміль Форсберґ – Тімо Вернер (Зельке 70), Ю. Поульсен (Бьорк 55)

Тренер – Ральф Газенгюттль

Суддя: Маркус Шмідт (Штуттгарт)

Попередження: Гадергйонай 90+4 - Забітцер 34, Тімо Вернер 61, Ільзанкер 90+1, Зельке 90+4

На 90+4-й хвилині попереджено і вилучено Лекі

«Боруссія» в цьому чемпіонаті повертається до внутрішнього життя після Ліги чемпіонів традиційно важко. Надто – після матчів з «Реалом». Два місяці тому після зустрічі з «вершковими» в Дортмунді «джмелі» програли «Байєру», а зараз з великими труднощами врятувалися в Кьольні. Цікаво, що пропустили дортмундці м’яч дуже схожий на той, який влетів трохи раніше в паралельному матчі у ворота «Лейпціґа». Тільки подавав Йонас Гектор з центру, а латвієць Артемс Руднєвс не підрізав м’яч маківкою, а смачно вколотив головою в кут метрів з 14-ти.

Дортмундці розпочали матч так, як то пасує фаворитові. Та притаманний команді Томаса Тухеля тотальний контроль над м’ячем без вибуховості й агресії перетворює колектив на «Динамо» Сергія Станіславовича Реброва. Гостям бракувало гостроти, а ось Саліх Озджан ледь не відзначився ударом з близької відстані в самому дебюті. Дортмундці ж справжню нагоду забити мали в середині тайму, але м’яч після удару Марко Ройса зі штрафного розминувся з воротами на сантиметри. А невдовзі були травма і вимушена заміна Лукаша Піщека, той самий гол Руднєвса. І очікуваний «сталінград».



Невдовзі ж після перерви господарі ледь не піймали суперників на контратаці. Антоні Модест протягнув м’яч з середини поля й, опинившись віч на віч з Романом Вайденфеллером, пробив поруч зі стійкою.

Та то був епізод. «Боруссія» вовтузилася поруч із володіннями Томаса Кесслера впродовж усього другого тайму, а забити змогла за півхвилини до завершення основного часу. Гол вийшом схожим на той, який приніс «Боруссії» нічию в Мадриді. Тільки простріл справа виконував свіжий Адріан Рамос, а бив сходу метрів з десяти Ройс – 1:1.

Вінчало ж зустріч, точно так само як в Інгольштадті, вилучення. То Озджан з усією відвертістю й використовуючи переваги в антропометрії, зірвав прохід Усмана Дембеле лівим краєм і отримав друге попередження. Так чи інакше, «Кельн» не програв й відповідно віддалив «Боруссію» від першого місця ще далі.

10 грудня. Кьольн. «Рейн-Енергі Штадіум». 50 000 глядачів

«Кельн» - «Боруссія» (Дортмунд) – 1:1

Голи: Руднєвс 2 – Ройс 90

«Кельн»: Кесслер – Ольковскі, Ф. Соренсен, Маврай, Д. Гайнц – Озджан, Гоґер, Йонас Гектор – Осако – Руднєвс (Рауш 76), Модест (Гірассі 87)

Тренер – Петер Штьогер

«Боруссія»: Вайденфеллер – Піщек (Бартра 27), М. Гінтер, Папастатопулос (Адріан Рамос 75), Шмельцер (к) – Вайгль – Дурм, Усман Дембеле, Гонсало Кастро (Роде 53), Ройс – Обамеянґ

Тренер – Томас Тухель

Суддя: Цвайєр (Берлін)

Попередження: Д. Гайц 53, Гогер 72 – Шмельцер 28, Усман Дембеле 45, Папастатопулос 60

На 65-й хвилині попереджено, на 90+4 хвилині вилучено (друге попередження) Озджана