13 грудня 1991 року. Засновано Федерацію футболу України. Першим президентом Всеукраїнської спортивної громадської організації «Федерація футболу України» було затверджено відомого у минулому голкіпера київського «Динамо» Віктора Максимовича Баннікова. Наступного року ФФУ увійшла до складу ФІФА та УЄФА.
29 квітня 1992 року. Національна збірна команда України провела перший матч. В Ужгороді у товариському поєдинку «синьо‑жовті» під керівництвом Віктора Прокопенка поступилися збірній Угорщині – 1:3.
8 травня 1994 року. Юнацька збірна команда України U-16 завоювала бронзові нагороди чемпіонату Європи. В Ірландії «синьо-жовті» під керівництвом Анатолія Крощенка у півфіналі у серії пенальті поступилися своїм датським одноліткам, а в матчі за третє місце перемогли збірну Австрії.
7 вересня 1994 року. Національна збірна команда України провела перший офіційний матч, стартувавши у відборі чемпіонату Європи 1996 року. У Києві «синьо‑жовті» поступилися національній команді Литви – 0:2. Днем раніше свою «офіційну» історію, зігравши матч з литовськими однолітками, почала писати й наша «молодіжка».
29 жовтня 1997 року. Національна збірна команда України вперше у своїй історії провела матч плей-офф кваліфікації чемпіонату світу. У Загребі «синьо-жовті», які посіли друге місце у своїй відбірковій групі, поступилися команді Хорватії. Наша команда ще п’ять разів діставалася цієї стадії кваліфікації (у відборі ЧЄ-2000, ЧС-2002, ЧС-2010, ЧС-2014 та ЧЄ-2016), лише раз подолавши бар’єр матчів на виліт.
24 липня 2000 року. Юнацька збірна команда України U-18 під керівництвом Анатолія Крощенка посіла друге місце на чемпіонаті Європи, що пройшов у Німеччині. У вирішальному поєдинку наша команда поступилася своїм французьким одноліткам.
28 лютого 2001 року. Збірна України з футзалу виборола срібні нагороди чемпіонату Європи. У вирішальному матчі наша команда у додатковий час поступилася збірній Іспанії. За два роки, на наступній континентальній першості, «синьо-жовті» знову дісталися фіналу, де програли італійцям.
24 червня 2002 року. Стартував перший турнір пам’яті першого президента ФФУ Віктора Баннікова, який став традиційним. У змаганнях беруть участь юнацькі збірні.
12 травня 2003 року. У Києві стартував перший турнір пам’яті Валерія Лобановського, в якому, починаючи з 2005 року, беруть участь збірні команди.
21 липня 2004 року. Юнацька збірна команда України U-19 під керівництвом Павла Яковенка посіла третє місце на чемпіонаті Європи, що проходив у Швейцарії. У півфіналі наша команда в серії пенальті поступилася збірній Іспанії.
13 грудня 2004 року. Нинішнього наставника національної збірної країни – Андрія Шевченка, який тоді захищав кольори італійського «Мілану», було визнано кращим футболістом Європи. Таким чином, Шевченко став третім українцем – володарем «Золотого м’яча»: раніше кращими гравцями континенту визнавалися Олег Блохін (1975) та Ігор Беланов (1986).
3 вересня 2005 року. Зігравши у гостях внічию з командою Грузії, збірна України забезпечила собі перший в історії вихід до фінальної частини чемпіонату світу.
4 червня 2006 року. Молодіжна збірна команда України U-21 посіла друге місце на чемпіонаті Європи, що проходив у Португалії. У фіналі наша команда, яку очолював Олексій Михайличенко, поступилася своїм одноліткам із Нідерландів.
14 червня 2006 року. Збірна України зіграла свій перший в історії матч у фінальній частині чемпіонату світу, поступившись команді Іспанії. На мундіалі у Німеччині «синьо‑жовті» дісталися до чвертьфіналу.
29 листопада 2006 року. Введено в експлуатацію Будинок футболу, будівництво якого тривало два з половиною роки – від квітня 2004-го.
18 квітня 2007 року. Виконавчий комітет УЄФА довірив проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року Україні та Польщі. Виконком виніс доленосний для нашої країн вердикт, згідно з яким Україна та Польща випередила Італію, а також Угорщину і Хорватію, які подавали одну заявку на двох.
17 серпня 2007 року. Студентська збірна України виборола золоті нагороди на ХІ Всесвітній літній Універсіаді. У фінальному поєдинку наша команда, яку очолював Володимир Лозинський, перемогла студентську збірну Італії. Цікаво, що через два роки ці команди знову зійдуться у фіналі турніру, і знову перемога буде на боці «синьо-жовтих». Також в активі українських студентів «срібло» Універсіади-2001.
20 липня 2008 року. В Україні стартував чемпіонат Європи серед студентів.
30 жовтня 2008 року. Перемігши за сумою двох матчів раунду плей-офф кваліфікації чемпіонату Європи команду Словенії (5:0), національна жіноча збірна України вперше в своїй історії пробилася до фінальної частини першості континенту.
21 липня 2009 року. В Україні стартувала фінальна частина чемпіонату Європи серед юнацьких збірних U-19. Матчі турніру проходили у двох містах – Маріуполі та Донецьку.
2 серпня 2009 року. Юнацька збірна команда U-19 під керівництвом Юрія Калітвінцева виграла чемпіонат Європи. У вирішальному матчі, що відбувся в Донецьку на РСК «Олімпійський», українці перемогли збірну Англії.
11 червня 2012 року. Збірна України провела перший в історії поєдинок у фінальній частині чемпіонату Європи: у Києві наша команда перемогла збірну Швеції – 2:1.
17 листопада 2015 року. Зігравши унічию з командою Словенії у другому матчі плей-офф кваліфікації чемпіонату Європи, національна збірна України вдруге у своїй історії, та вперше – подолавши відбірковий етап, вийшла до фінальної частини чемпіонату Європи.
28 серпня 2016 року. Збірна України з пляжного футболу стала чемпіоном Європи. У фінальному матчі наша команда під керівництвом Євгена Варениці обіграла португальців - 2:1.
15 вересня 2016 року. УЄФА прийняв рішення довірити Києву прийняти фінали Ліги чемпіонів серед чоловіків та жінок сезону 2017/2018 років. Фінал чоловічої Ліги чемпіонів відбудеться на НСК «Олімпійський», жіночої – на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського».
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!