Президент ФФУ Андрій Павелко підбив підсумки року

Футбол України 27 Грудня, 10:23 709
Президент ФФУ Андрій Павелко підбив підсумки року | 19-27
​Андрій Павелко розповів про ситуацію в «Дніпрі», переговори щодо товариських матчів з Аргентиною і Бразилією, боротьбу з договірними матчами і закон про вболівальників.

Sport.ua пропонує головні тези того, що говорив Павелко.

Про відкриття заводу з виробництва штучних полів в Борисполі

- Це унікальна технологія. Там зібрано найсучасніше обладнання, яке виготовляється в чотирьох країнах - Німеччині, Великобританії, США та Австралії. Сьогодні прийшла перша партія машин і йде тестовий запуск лінії з виробництва штучних полів. Це дуже важлива подія. Ми її анонсували в березні на Конгресі ФФУ, а вже сьогодні запускаємо лінію з виробництва. Створена торгова марку «Поле», яку будемо використовуватися для комерційного просування і для експорту цієї продукції.

Про боротьбу з договірними матчами

- На останньому Виконкомі ФФУ ми прийняли рішення залучити до роботи федерації такого спеціаліста, як Франческо Баранка. Разом з ним ми зможемо проаналізувати, як сам закон по боротьбі з договірними матчами, так і ті моменти, які в ньому, можливо, потрібно посилити. Сьогодні потрібно створити умови для того, щоб в команду Франческо Баранки, яка буде займатися боротьбою з договірними матчами, були залучені кращі фахівці. У мене великі надії на роботу комітету з етики та комітету арбітрів - два італійця повинні знайти спільну мову. Боротьба з «договорняками» і проявом корупції у футболі повинна бути відкритою і максимально ефективною. З огляду на стан нашої економіки, не можна закривати очі на цю проблему і ставити під загрозу співпрацю зі спонсорами, які вкладають гроші в наш футбол.

Про кризу в «Дніпрі»

- Ви бачили, як відбувалися такі процеси і в Харкові, і в Запоріжжі, і в Кривому Розі, в Києві з «Арсеналом». Якщо ми будемо одним допомагати, а іншим - ні, вважаю, це неправильно. Де та межа, яка визначає, кому потрібно допомагати, а кому - ні. З іншого боку у мене серце розривається, коли я бачу, що відбувається в «Дніпрі» і деяких інших командах. Зараз наш футбол, як і наша країна, переживає не найкращі часи. У той же час з'являються нові клуби, деякі відроджуються - відбувається еволюція в футболі. Нам треба буде вирішувати ці питання.

Про розподіл квитків на матчі збірної України

- На останньому Виконкомі було прийнято рішення про створення компанії FFU Тickets, якою буде володіти Федерація футболу України. Вона буде займатися тим, щоб питання, які пов'язані з квитками, відповідали б запитам, як уболівальників, так і національної збірної.

Про фінал Ліги чемпіонів в Києві

- УЄФА має цілий ряд вимог. Але вони, скажімо так: нескладні. ФФУ, як організатор матчу, підпише договір з КМДА. Був указ Президента про створення Національного комітету. Все йде за графіком, і поки немає питань, які не були б вирішені. УЄФА бере на себе фінансування всього, що пов'язано з організацією матчу. Відповідно, права на квитки, телетрансляцію належить їм. Місту, який приймає матч, потрібно мати аеропорт і необхідне число готелів. Все це є. Прийняти фінал Ліги чемпіонів буде вигідно, як економічно, так і політично.

Про матчі з Аргентиною і Бразилією

- У 2017-му вони не відбудуться - всі календарі вже зверстані. Але ці збірні планують збори в одній з європейських країн для акліматизації перед ЧС-2018 в Росії. ФФУ запропонувала зробити це в Україні, а заодно зіграти контрольні матчі з нашою збірною. Бразилії та Аргентині ідея ніби як сподобалася, є вже попередня домовленість. Федерація зараз відправляє в Латинську Америку свого адміністратора, щоб провести більш детальні переговори. Але говорити нточно поки рано - Аргентина взагалі може не потрапити на ЧС.

Про необхідність прийняття закону про вболівальників

- В Україні немає законодавчої бази, яка б регулювала питання, пов'язані з прямою відповідальністю організацій, які проводять матчі і уболівальників. Нам не потрібно винаходити велосипед, потрібно прислухатися до тих рішень, які є в Європарламенті. Ми, до речі, взяли Конвенцію з безпеки стадіонів.

Про Фоменка і висновки після провалу на Євро-2016

- Зняти Фоменка перед Євро? Давайте не розмірковувати на тему, що «було б якби...». Думаю, з моральної точки зору забрати у тренера, який вивів команду на Євро, можливість зіграти на турнірі, було б неправильно. Виконком ФФУ і прийняв рішення, що керувати збірною у Франції повинен Фоменко. А висновки ми зробили - практично повністю оновлений адміністративний штаб, медичний штаб. Ми вивчаємо ті рішення, які раніше приймалися по-старому. Будемо робити висновки і приймати відповідні рішення.