Лукаш Теодорчик. Перевіряй, але довіряй

Динамо Київ 28 Грудня, 10:07 808
Лукаш Теодорчик. Перевіряй, але довіряй | 19-27
Оглядач газети «Команда» Євген Гресь у своєму Facebook порівняв гру Теодорчика в «Динамо» з його грою в «Андерлехті».
«Голи - це головна місія нападника. Забивати вдається не в кожному матчі, але, не забиваючи, ти все одно повинен приносити користь команді» (народна футбольна мудрість).

З'явився час розібратися в гольовому феномені польського нападника Лукаша Теодорчика. Виявилося: немає ніякого феномена! Все дуже просто - в «Андерлехті» форварду довіряє тренер, але там він грає не набагато краще, ніж грав в «Динамо». Часом, може, навіть і гірше. Правда, існує один суттєвий «нюанс» - в Бельгії поляк справно забиває голи. В силу, вважаю, в тому числі і тактичних особливостей бельгійської команди...

Почнемо з того, що за два сезони в Києві Тео провів на полі на 600 з гаком хвилин менше, ніж за чотири місяці в Брюсселі. Ризикну припустити, що в «Динамо» Лукаша брали з якимось оптичним прицілом на майбутнє, а в «Андерлехт» взяли, щоб він відразу давав результат. Тут і сьогодні! Ось і вся різниця.

У першому матчі за команду Сергія Реброва Теодорчик вийшов на заміну, у другому - з'явився в основі і відразу забив, в третьому - просидів всі 90 хвилин на лавці. Наступної появи в старті (не в кубковому матчі) довелося чекати близько двох місяців. Ось це і є - довіра. Або адаптація, на яку у нас, здається, занадто багато звертають уваги. Втім, тренеру, який щодня працює з футболістами, завжди видніше...

У Бельгії поляк відразу почав виступати в основі (відразу!), у другому матчі вийшов на заміну, а в третьому і четвертому поєдинках відіграв по 90 хвилин. У «Андерлехті» за чотири місяці Лукаш провів на полі від дзвінка до дзвінка, без замін, цілих 17 матчів, а в «Динамо» за два роки - п'ять.

Потрібно, втім, враховувати стиль гри самого Теодорчика і команд, за які він виступає. У той час як брюссельці роблять за гру по 38 довгих передач і 20 флангових прострілів, у киян ці показники складають - 28 і 15 відповідно. У «Андерлехті» на форварда, що називається, грають. Там за 90 хвилин він робить майже на сім передач більше, а, значить, набагато частіше отримує пас від партнерів.

У цьому сезоні Лукаш забив дев'ять м'ячів після флангових передач (не просто флангових атак, а саме флангових передач). Дев'ять разів Тео забивав головою, а сім голів стали наслідком контратак його команди. Але де сьогодні контратаки, а де «Динамо» - питання, яке турбує не тільки фахівців, але і всіх уболівальників...

Жодним чином не намагаюся захистити ні керівників, ні тренерів київського клубу, які прийняли рішення відпустити нападника в Бельгію. Але ми ж пам'ятаємо, що йшов Теодорчик в команду, яка намагалася потрапити в Лігу Європи, з команди, яка готувалася до Ліги чемпіонів. У той момент ніхто з нас і думати не міг, що осінь стане настільки похмурою для команди зі столиці України. Але тренер зробив такий вибір, мабуть, ще й тому, що поставив на інших виконавців, а не нападника, який:

- Не потрапляв навіть до двадцятки найбільш ефективних форвардів УПЛ по ефективності ТТД...

- Віддавав передачі з точністю в 68%...

- Своє перше вдале обведення в команді зробив лише у восьмому матчі...

Інше питання, що прямо зараз, особливо не напружуючись, кожен з нас напише стільки ж критичних зауважень і на адресу Мораєса, на якого і була зроблена ставка. Багато, наприклад, взагалі не можуть зрозуміти, як в «Динамо» може грати нападник, який за весь груповий раунд Ліги чемпіонів всього 17 разів вступив в верхові єдиноборства і виграв тільки три з них. У чемпіонаті України бразилець на другому поверсі теж не блищить (19% виграної боротьби в повітрі), але все це, мабуть, пояснюється тактикою гри команди.

В ідеалі було б, звичайно, здорово «зліпити» з Теодорчик і Мораєса одного цілісного нападника (в Бельгії, наприклад, Лукаш часом вступає в верхові єдиноборства і по 30 раз за гру). Але це в ідеалі, до якого потрібно прагнути...

Цифри не дозволять вам засумніватися в тому, що саме якість гри Лукаша Теодорчика в «Андерлехті» не стала краще. Не буду стверджувати, що форвард просто зловив футбольний фарт - удачу теж потрібно заслужити. А ще - потрапити в свою команду і до свого тренера, який за інших рівних умов буде довіряти тобі більше, ніж іншим виконавцям», — написав Гресь.