Символічна збірна українських легіонерів 2016 року

Футбол України 2 Січня, 17:27 970
Символічна збірна українських легіонерів 2016 року | 19-27
Габовда і Коноплянка в одній команді під керівництвом Григорчука? Таке можливо.

Другий рік поспіль UA-Футбол надає можливість нашим легіонерам стати однією командою. Якщо порівнювати з командою 2015 року, то всього 3 футболісти змогли утримати свої позиції.

Воротар:

Дмитро Безотосний, 33 роки, «Габала» (Азербайджан). 51 матч в 2016-му році, 44 пропущених, 22 «сухих».

Найстабільніший з українських легіонерів. Один з лідерів «Габали» був чи не єдиним в команді, кого не критикували навесні. А влітку рятував команду (часто по 8-10 разів за матч) і в підсумку вивів її в груповий турнір Ліги Європи. Взятий пенальті проти «МТК», три сейви на інстинкті після рикошетів проти «Лілля» та «Марібору»... В лізі ж у сезоні 2016/17 він в першому колі не пропустив жодного м'яча (!). Встановивши рекордну «суху» серію в 915 хвилин, а за півсезону набрав рекордну в історії «Габали» кількість «сухих» матчів (9) за такий період. Стіна.

Захист:

Артем Путівцев, 28 років, «Брук-Бет Термаліка» (Польща), 34 матчі в 2016-му році, 2 асисти.

Посібник на тему «як швидко перезавантажити кар'єру». Звичайний гравець середняків УПЛ після вже місяця виступів у Польщі дебютував у збірній України. І навесні і влітку після блідого початку виростав до рівня скелі в обороні (по 7-12 вибитих м'ячів за матч, міць і відмінна гра головою), ще й з «бонусом» у вигляді небезпечних ударів здалеку. Крім того, він завжди один з перших на полі за загальною кількістю торкань м«яча та передач. Не грав він лише через травми або дискваліфікації, і з ним скромна дуже небагата команда майже весь час йшла в трійці, а закінчила рік четвертою.

Віталій Вернидуб, 29 років, «Габала» (Азербайджан). 35 матчів в 2016-му році, 2 голи та асист.

До середини квітня кар'єру Віталія в Азербайджані можна було вважати провальною. Погана акліматизація, вщерть програна конкуренція і критика за неповороткість і погану працю з м'ячем... А ось в п'яти квітнево-травневих матчах ліги (без пропущених) і поточного сезону він впевнений в собі, відмінно взаємодіє з партнерами, дуже міцний в двоборствах. І додав у техніці. Найважливіший гол у Ліллі (після повторного прострілу при розіграші кутового), впевнена гра з «Марібором» та «Андерлехтом» на позиції опорника, не менш впевнена в обороні в решті матчів і перерви в грі лише через втому. Путівцев «Габали».

Дмитро Чигринський, 30 років, АЕК (Греція), 9 матчів

Досвідчений захисник по завершенні сезону 2015/2016 знову вирішив скуштувати легіонерської долі. У Греції українець одразу став своїм, завоював любов і повагу уболівальників, що дорого коштує у місцевих фанів. Його виважена, спокійна і впевнена гра в обороні відразу привернула увагу фахівців, окрім тих, хто працює в тренерському штабі збірної України. Чигринський доводить, що рано його записувати у «збиті льотчики», проте є одне але… Травми. Наприкінці року українець знову отримав ушкодження, проте вже займається індивідуально і вже в січні 2017 може знову повернутися на поле.

Півзахист:

Тарас Романчук, 25 років, «Ягеллонія» (Польща), 34 матчі в 2016-му році, шість голів та п'ять асистів.

Чотири роки тому - футзаліст та аматор, потім один з кращих трансферів сезону. У 2016-му році він встиг стати капітаном в одному з матчів «Яги». І одним з кращих опорників ліги, лідером за схемою «гол+пас» (9) серед гравців цього амплуа у сезоні 2016/17. Тож його друге поспіль потрапляння до нашої збірної не випадкове. У березні/жовтні він грав слабко, втрачав місце у «старті», і його команда наблизилася до зони вильоту/втратила лідерство. Але обидва рази повернувся ще більш сильним і піднімав команду нагору, цієї зими - до сюрпризного першого місця. І не лише за допомогою гри головою. А й перекидання м'яча через воротаря. І обертом з захисником на спині.

Атакувальний останній опорник.

Олександр Зінченко, 20 років, «Уфа» Росія, ПСВ (Нідерланди). Всього за 2016 рік - 23 матчі і 3 гольових передачі.

Найгучніший трансфер українця в літнє міжсезоння – переїзд з «Уфи» в «Манчестер Сіті». Збори з командою Гвардіоли, та прогнозована оренда в ПСВ. Якщо в Росії вже давно говорили про Зінченка і на тлі решти гравців команди українець яскраво виділявся, то в Європі він був зовсім невідомий, не додав йому популярності і виступ збірної України на Євро. В Ейндховені старт сезону він пропустив через травму, та згодом Коку почав потроху надавати українцеві ігровий час. Мабуть найкращий період для Зінченка кінець листопада – початок грудня, коли він шість поспіль матчів провів у основі, з них два у Лізі Чемпіонів. Бенефісом є матч в чемпіонаті Нідерландів проти «Ден Хаага», де Олександр робив на полі все що хотів, записавши в актив дві голові передачі.

Артем Старгородський, 34 роки, «Шахтар» Солігорськ (Білорусь). Всього у 2016 році – 35 матчів, 8 забитих м’ячів та 6 результативних передач.

Лідер і капітан білоруських «гірників». Його досвід відіграв величезну роль при побудові гри команди. Вміння прекрасно читати гру дозволяло надійно грати у відборі, крім того про атаку півзахисник зовсім не забував. 8+6 по системі гол+пас прекрасне тому підтвердження. За підсумком чемпіонату 2016 року вдалося вперше за три сезони здобути «срібло». Однак, з приходом у команду нового головного тренера українець змушений був залишити команду. Новому керманичу виявився непотрібний ні досвід гравця, ні його лідерські якості.

Юрій Габовда, 27 років, «Динамо» Мінськ (Білорусь). Всього у 2016 році - 35 матчів, 3 голи, 9 гольових передач.

Прийшовши з «Граніту» взимку 2016 року, українець одразу ж став стовідсотковим гравцем основи і одним з найкорисніших гравців команди. За підсумками чемпіонату Габовда став кращим асистентом «Динамо». Щоправда потрібно зазначити, що як і Габовда дав команді, так і команда дала йому. В жодній з попередніх команд українець не користувався такою довірою, як в «Динамо», що в підсумку за даними transfermarkt.de дозволило Габовді досягти, поки що, своєї найвищої трансферної вартості, а сам він отримав пропозиції з більш сильніших і багатших чемпіонатів. Нещодавно стало відомо, що українець залишив команду і буде влаштовуватися у новому клубі.

Володимир Аржанов, 31 рік, «Атирау» (Казахстан). Всього у 2016 році - 36 матчів, 9 голів і 5 результативних передач.

Досвід дозволяє українцеві бути одним з лідерів команди з Казахстану. В 2016 році Аржанов встановив особистий рекорд результативності в чемпіонаті, перевершивши досягнення сезону 2009/2010 в складі запорізького «Металлурга». Крім того, півзахисник Аржанов став кращим бомбардиром команди, деяким нападникам-одноклубникам така результативність і не внилася. Так, команда українця зірок з неба не хапає, а іноді взагалі втрачали очки там, де ніяк не можна було цього робити, але без Аржанова важко уявити «Атирау».

Атака:

Євген Коноплянка, 27 років, «Севілья» (Іспанія), «Шальке» (Німеччина), всього матчів за 2016 рік 50 матчів, 9 голів і 4 результативні передачі.

Найзірковіший з українських легіонерів. Проте 2016 рік провів не так якісно і яскраво, як 2015. Тільки останні декілька місяців Коноплянка знову змусив заговорити про себе, демонструючи швидкий, атакуючий футбол. І якщо в Севільї він діяв на своїй рідній позиції, то в Гельзенкірхені українець вже де тільки не грав, проте переведення його у форварди допомогло йому розкрити нові грані своєї гри. Крім того, на рахунку хавбека декілька важливих мячів, таких як гол «Краснодару» в Лізі Європи та дубль у ворота «Нюрнберга» в Кубку Німеччини, завдяки якому «Шальке» пройшов у наступний раунд, а Євген вперше в Німеччині отримав індивідуальну нагороду.

Артем Кравець, 27 років. «Штутгарт» (Німеччина), «Гранада» (Іспанія). 16 матчів, гол та два асисти за перших, 14 матчів, чотири голи та два асисти за других.

Ще один потрапив до збірної не за весну, а за осінь. Зароблений пенальті і відмінний гол ударом головою в лютому, а загалом - титанічна праця без загроз воротам - все це не справило враження на тренера «Штутгарта», який задіював у «старті» іншого форварда аж до вильоту з Бундесліги. І в «Гранаді» Кравець не був фаворитом тренера Пако Хемеса (незабаром звільненого) і не одразу випередив молодих і начебто більш талановитих конкурентів. Але важка праця, голи з нічого - і у листопаді вже вся атака «Гранади» базувалася на його діях. Початок комбінацій, виведення партнерів на воротаря, більше ударів по воротах, ніж всі партнери разом взяті. One-man band.

Символічна збірна українських легіонерів 2016 року - изображение 1

Тренер:

Роман Григорчук, 53 матчі - 28 перемог, 10 нічиїх, 15 поразок.

Серії Безотосного, прогрес Вернидуба, відмінні літні трансфери, найбільша перемога в історії клубу (8:0 над «Нефтчі»), перша в історії азербайджанського футболу перемога над командою з ліг Топ-5, єдина команда в ЛЄ, яка двічі поспіль успішно пройшла чотири раунди Кваліфікації, перший гравець з Азербайджанської ліги в збірній Хорватії - все це перш за все заслуга Григорчука. Для якого, за його ж словами, перше півріччя року було найскладнішим в кар'єрі. І все ж з урізаним на третину бюджетом тренеру вдалося зліпити нову «Габалу», що грає в контратакуючий швидкий комбінаційний футбол, активно пресингує і ні в якому разі не ставить «автобуси».

Проти «Лілля» та «Марібора» ця сміливість принесла успіх, в груповому турнірі вона (та індивідуальні помилки) залишили команду з нулем очок. Однак «Габала» навіть проти німців та французів грала в ФУТБОЛ. І з кризового місяця восени вийшла не з безнадійно програною боротьбою в лізі, як рік тому. А з другим місцем з відставанням лише в одне очко від «Карабаху».

Леон Вургафт, Андрій Облещук