​10 найбільш короткотривалих трансферів в історії футболу

Динамо Київ 10 Січня, 22:31 467
​10 найбільш короткотривалих трансферів в історії футболу | 19-27
Ресурс Fourfourtwo опублікував список футболістів, які, перейшовши у новий клуб, змінювали команду у рекордні терміни.

1. Клайв Аллен

Англійський форвард Клайв Аллен у 1980 році перейшов у «Арсенал» з КПР та став найдорожчим молодим футболістом на той момент. За КПР юний форвард провів 49 матчів та відзначився аж 32 голами, після чого зацікавив головного наставника «канонірів» Террі Нейлла, який заплатив за нападника 1,25 мільйона фунтів.

Однак Клайв так і не зіграв за «Арсенал» жодного офіційного матчу. Справа у тому, що Аллен не забив жодного гола в трьох товариських поєдинках у рамках підготовки до сезону. Того ж літа Аллена відправили в «Крістал Пелас».

2. Стефан Гіварш

Французький форвард Стефан Гіварш увійшов в історію англійського футболу як один з найгірших трансферів АПЛ. Після перемоги на ЧС-1998 у складі збірної Франції Гіварш перейшов з «Осера» у «Ньюкасл», який на той момент був грізною силою в Англії.

Однак Стефан провалив свій дебютний матч за «сорок» проти «Ліверпуля» та потрапив у немилість до наставника клубу Кенні Далгліша. У підсумку, Гіварш зіграв за «Ньюкасл» лише 4 матчі, відзначився 1 голом та вже у тому ж таки 1998 році переїхав у «Рейнджерс».

3. Бебе

Португальський форвард Бебе лише за декілька тижнів здійснив колосальний стрибок у своїй кар'єрі. Влітку 2010 року на правах вільного агента перейшов у стан єврокубкового бійця «Віторії Гімараєш» із клубу 2 дивізіону Португалії «Ештрела». У контракті гравця прописали клаусулу в розмірі 3 мільйонів євро.

Однак вже на передсезонних зборах Бебе забив 5 м'ячів у 6 товариських матчах, а сума викупу зросла одразу до 9 мільйонів євро. Через декілька тижнів МЮ викупив Бебе у «Віторії» за 7,5 мільйонів фунтів. Проте у складі манкуніанців Бебе провів лише 7 матчів та у 2014 році вирушив у «Бенфіку».

4. Сол Кемпбелл

Легендарний захисник «Арсенала» Сол Кемпбелл наприкінці своєї кар'єри відправився у «Ноттс Каунті» – 2 Лігу Англії на правах вільного агента у 2009 році. Клуб мав великі амбіції та хотів пробитися в АПЛ. На той момент команду очолював шведський спеціаліст Свен-Йоран Ерікссон. Однак після жахливого дебюту Сол одразу розірвав контракт, таким чином провівши лише 1 матч у складі «Ноттс Каунті».

Після цього Кемпбел повернувся в «Арсенал» та провів там півсезону.

5. Кевін-Прінс Боатенг

Півзахисник збірної Гани та «Портсмута» Кевін-Прінс Боатенг після виступу на ЧС-2010 одразу відправився у Серію А. 14 серпня 2010 року Боатенг перейшов у «Дженоа» за 5 мільйонів євро, а вже 18 серпня відправився у «Мілан» в оренду, не провівши у складі «Дженоа» жодного матчу. Там гравець зарекомендував себе з найкращого боку, тому «Мілан» вирішив скористатися правом першочергового викупу. У 2011 році придбав Боатенга за 7 мільйонів євро.

6. Хуан Агудело

Молодий та перспективний американський форвард Хуан Агудело так і не зміг проявити себе в АПЛ. Влітку 2013 року «Сток Сіті» оголосив про попереднє підписання контракту з Агудело, форвард повинен був приєднатися до англійського клубу взимку 2014 року після того, як закінчиться його контракт з американським клубом «Нью-Інгленд Революшн».

У січні Хуан прибув у розташування команди, однак не отримав дозвіл на роботу в Англії. Попри це «Сток Сіті» підписав повноцінний контракт з Агудело та відправив футболіста в оренду у голландський «Утрехт». Влітку 2014 року американець знову не зміг отримати дозвіл на роботу в Англії та повернувся в США, не провівши жодного матчу в АПЛ.

7. Роберт Ярні

Бронзовий призер ЧС-1998 у складі збірної Хорватії Роберт Ярні також не зміг пограти в АПЛ. Після вдалого чемпіонату світу влітку 1998 року наставник «Ковентрі» Гордон Стракан зміг заманити Ярні у свою команду, заплативши «Бетісу» 2,6 мільйона фунтів. Але у той момент мадридський «Реал» вирішив, що йому терміново потрібний лівий півзахисник.

Ярні постав перед вибором: залишитися в «Ковентрі» чи переїхати у «Реал». Звісно, футболіст обрав другий варіант та перейшов у склад «вершкових» за 3,4 мільйона фунтів. Як сказав потім Роберт, його сім'я не хотіла переїжджати у Англію, тому він обрав варіант із продовженням кар'єри в Іспанії.

8. Стід Мальбранк

Резонансна історія трапилася з французьким півзахисником Стідом Мальбранком, який після 10 років в Англії вирішив повернутися у Францію, підписавши контракт з «Сент-Етьєном». Однак у команді він провів лише 1 матч та через місяць розірвав угоду. ЗМІ поширили інформацію, що Мальбранк завершив кар'єру гравця, тому що його син бореться з раком. Як виявилося пізніше, у футболіста навіть не було сина.

«Стід не знає про походження цих історій та хотів би підкреслити, що вони безпідставні. Його найближчі родичі здорові», – йдеться у заяві від імені гравця. Мальбранк провів рік без футболу, однак у 2012 році повернувся у рідний «Ліон».

9. Джон Обі Мікель

Про переїзд нігерійського півзахисника Джона Обі Мікеля в Англію можна зняти цілий документальний фільм. У 2005 році Мікель захищав кольори норвезького клубу «Люн». Своїми виступами молодий гравець привернув увагу МЮ, який у квітні 2005 року повідомив про підписання контракту з Джоном. Повідомлялося, що футболіст повинен прибути у склад МЮ взимку 2006 року, а манкуніанці узгодили всі деталі переходу з «Люном». Проте тут з'явився «Челсі», який заявив, що також дійшов згоди про трансфер з агентами футболіста.

Ця ситуація дуже обурила фанатів МЮ, які часто погрожували футболісту, через що до Мікеля приставили охорону. Нігерієць навіть встиг провести прес-конференцію з МЮ, де позував у футболці манчестерського клубу під номером 21.

Але у травні 2005 року Мікель зник. Подейкували, що він покинув Норвегію зі своїм агентом. Через 9 днів Мікель з'явився у Лондоні, де розповів пресі, що завжди мріяв грати у «Челсі», а перехід в МЮ був помилкою. Пізніше ФІФА змусила футболіста повернутися у склад «Люна» та вирішити всі питання зі своїм переходом.

Влітку 2006 року «Челсі», МЮ та «Люн» добровільно закінчили цю трансферну сагу. У підсумку, «аристократи» заплатили за трансфер Обі Мікеля 12 мільйонів фунтів МЮ та ще 4 мільйони «Люну».

10. Амер Буазза

Алжирський півзахисник Амер Буазза двічі потрапив у схожу ситуацію. У 2009 році Буазза підписав контракт із «Сівасспором». Після свого дебютного матчу, в якому його клуб зустрічався з донецьким «Шахтарем» у Лізі Європи, футболіст різко відмовився виступати за «Сівасспор», мотивуючи це небажанням жити в Туреччині.

У 2012-му ця ж пригода трапилася з ним вже на Кіпрі. В червні 2012 року Амер перебував на базі «Омонії», однак перед самим початком сезону гравець знову відмовився виступати за клуб.