Зимові антитрансфери Іспанії: Кассано, Хунтелаар та інші

Світовий футбол 11 Січня, 17:45 1284
Зимові антитрансфери Іспанії: Кассано, Хунтелаар та інші | 19-27
Продовжуємо розбиратися в зимовій діяльності представників провідних ліг на трансферному ринку. Сьогодні в об'єктиві - Ла Ліга та найгірші угоди іспанських клубів.

Воротар

Хаві Руїс (Іспанія)

Трансфер: у 2008 році з ФК «Адра» в «Еспаньол»

Рідкісний клуб ризикує підписувати воротаря взимку, а іспанські клуби традиційно розподіляють турніри між своїми охоронцями воріт, щоб мати двох голкіперів в тонусі. І все-таки іноді виникають форс-мажорні ситуації. У січні 2008-го «Еспаньол» вирішив запросити в команду досвідченого вихованця «Барселони», так як Карлос Камені відправився на Кубок Африканських Націй, а Іньякі Лафуенте отримав травму. У підсумку, «папуг» виручив Кіко Касілья, який до цього виступав за команду «Б», а Хаві Руїс чесно відсидів 2,5 роки контракту до самого кінця, не зігравши за «Еспаньол» жодного офіційного матчу.

Захисники

Жюльєн Фобер (Франція)

Трансфер: у 2009 році з «Вест Хема» в «Реал» на правах оренди (1.5 мільйона євро за півроку)

Не занадто великий збиток у фінансовому плані для «Реала», але такі переходи не хороші для репутації світових грандів. До сих пір залишається загадкою, навіщо француз знадобився «Королівському клубу», в якому він виглядав як сільський хлопець на світському прийомі в імператорському палаці - настільки очевидною була різниця в класі між Фобером і його тимчасовими партнерами. У «Мадрида» навіть було право викупу Жюльєна за 6 мільйонів євро, але влітку президентські вибори виграв Перес і запустив «Галактікос 2.0» з трансферами Кріштіану Роналду, Кака та Хабі Алонсо.

Філіп Сендерос (Швейцарія)

Трансфер: у 2014 році з «Фулхема» у «Валенсію»

Бувають такі футболісти, чий послужний список вражає, але якщо почати копати глибше, то з'ясовується, що мова про великих щасливчиків. У 2008-му Адріано Галліані запевняв, що Сендерос не трансферна помилка «Мілана», Арсен Венгер надав швейцарцю безліч шансів і терпів помилки, а три роки тому Філіп прибув на допомогу «Валенсії» в січні. Взяв участь у восьми зустрічах, а вже влітку був відправлений з миром назад на Туманний Альбіон.


Єгор Філіпенко (Білорусь)

Трансфер: у 2015 році з БАТЕ в «Малагу»

Основний захисник збірної Білорусі й учасник Ліги чемпіонів у складі БАТЕ їхав до Іспанії на піку кар'єри, щоб вийти на новий рівень, але в підсумку розчинився в не найсильнішій «Малазі»: 11 матчів за півтора року - такий підсумок виступів Єгора Всеволодовича в іспанському клубі. Наступним притулком білоруса став «Маккабі» з Тель-Авіва.

Фабіо Рошембак (Бразилія)

Трансфер: у 2001 році з «Інтернасьонала» в «Барселону» за 9 мільйонів євро

В Європу Рошембак приїхав виступати на позиції центрального півзахисника, але починав він зліва в обороні, як його кумир Роберто Карлос, і іноді з'являвся в цій зоні. Бразилець жваво стартував в складі «синьо-гранатових», але поступово деградував, з'їздив у дворічну оренду в «Спортинг», після чого був проданий «Мідлсбро» за 1.5 мільйона євро.

Півзахисники

Томас Гравесен (Данія)

Трансфер: у 2005 році з «Евертона» в «Реал» за 3.5 мільйона євро

Ще один дивовижний трансфер «Реала» епохи правління Рамона Кальдерона. Гравесен був хороший в Англії, де цінують уміння якісно відривати ноги суперникам, але в Іспанії, та ще в складі мадридського «Реала», датчанин виглядав чужорідним тілом. Тим більше, Томас почав калічити не тільки чужих, але й своїх на тренуваннях. Лисий хавбек на прізвисько «Гробокопатель» провів сезон в основі «вершкових», але після цього був відправлений найближчим рейсом у Глазго, де вже без особливого задоволення намагався грати за «Селтік».


Джой Гудйонссон (Ісландія)

Трансфер: у 2005 році з «Ваалвейка» в «Бетіс» за 5.6 мільйонів євро

Ісландець, від якого чекали набагато більшого в його кар'єрі. Особливо в «Бетісі», який на початку століття заплатив пристойні гроші за 20-річного хлопця. Джой не прижився в Іспанії, зігравши лише дюжину зустрічей за андалусійський клуб. Згодом Гудйонссон пограв у Англії та часом навіть був непоганий, але не в АПЛ, а в Чемпіоншипі.

Джеованні (Бразилія)

Трансфер: у 2001 році з «Крузейро» в «Барселону» за 21 мільйон євро

Не варто плутати цього Джеованні Дейберсона з Джованні Сілвою, який виступав за «Барселону» в кінці 90-х. Чемпіон світу та Південної Америки серед юнаків зводив з розуму європейські клуби, і каталонці виявилися найщедрішими, виклавши за «нового Рівалдо» кругленьку суму. Бразилець не зміг адаптуватися в команді, на футбольному полі діяв сам по собі. У підсумку, через пару років пішов в «Бенфіку» майже безкоштовно.

Нападники

Антоніо Кассано (Італія)

Трансфер: в 2006 році з «Роми» в «Реал» за 5.5 мільйонів євро

Талановитий форвард дістався «Реалу» за низькою ціною, але разом з Антоніо в Мадрид переїхала скандальна аура, що оточувала Кассано. Антоніо в той період своєї кар'єри хотів хуліганити, зводити тренерів і відриватися в нічних клубах. У «Реалі» італієць не затримався, а про його ефективність говорять 4 забитих м'ячі за півтора року.


Максі Лопес (Аргентина)

Трансфер: у 2005 році з «Рівер Плейт» в «Барселону» за 6.5 мільйонів євро

«Барселона» придбала молодого форварда в якості заміни травмованому Хенрику Ларссону, але аргентинець своїм шансом не скористався. Два голи в двох десятках матчів - серйозний аргумент, щоб розлучитися з нападником, який згодом хіба що міг хвалитися статусом екс-футболіста «Барси». Займався цим, наприклад, в ФК «Москва», куди перейшов за 2 мільйони євро.

Клаас-Ян Хунтелаар (Нідерланди)

Трансфер: у 2009 році з «Аякса» в «Реал» за 27 мільйонів євро

Хунтелаар настільки вразив «Королівський клуб» своєю результативністю в Ередівізіе, що «вершкові» не стали чекати літа та підписали Клааса-Яна в січні. Природно, голландець знизив темп, але 8 голів у 20 зустрічах - це не провал. Насправді йому просто не дали часу адаптуватися в новому клубі та чемпіонаті, а влітку в «Реалі» змінилася влада, і Хунтелаар відправився в «Мілан» за 15 мільйонів євро. За півроку мадридці безтурботно втратили 12 мільйонів євро і хорошого футболіста, який міг розкритися.