Ріяд МАРЕЗ (Алжир, «Лестер»), 25 років
Атакуючий півзахисник, який народився в паризькому передмісті - один з головних творців «Лестерського чуда». У минулому сезоні з 17 забитими голами він став 5-м снайпером в англійській прем'єр-лізі і другим бомбардиром свого клубу після Варді. За підсумками минулого року Марез визнаний кращим футболістом Африки як Африканської конфедерації футболу (КАФ), так і радіослухачами ВВС. В опитуваннях France Football і ФІФА, що визначають найсильнішого футболіста планети, алжирець посів 7-е місце.
П'єр-Емерік ОБАМЕЯНГ (Габон, «Боруссія» Д), 27 років
Нападник, який також з'явився на світ у Франції (в Лавалі), був найкращим футболістом Африки за підсумками 2015 року. Тепер в опитуванні КАФ він трохи відстав від Махреза (131 очок проти 361). Зате колеги, які взяли участь в опитуванні журналу Kicker, визнали його кращим гравцем німецької бундесліги в першій частині сезону. В ході неї форвард, близький до здійснення мрії про «Реал», за який пристрасно вболівав його дід-іспанець, забив 16 голів в 15 матчах.
Садіо МАНЕ (Сенегал, «Ліверпуль»), 24 роки
Сенегалець добре проявляє себе в «Ліверпулі», в який перейшов влітку з «Саутгемптона» за 34 мільйони фунтів, що зробило його найдорожчим африканським футболістом в історії. Раніше рекорд, рівний 28 мільйонам фунтів, належав трансферу Боні в січні 2015 року з «Суонсі» в «Манчестер Сіті». На рахунку Мане - 9 голів у Прем'єр-лізі. Його від'їзд на Кубок Африки спонукає Юргена Клоппа шукати заміну, і, як стверджує британська газета The Mirror, вибір номер один - спартаківець Промес.
Мохамед САЛАХ (Єгипет, «Рома»), 24 роки
У недавньому минулому нападник «Челсі» був влітку придбаний римським клубом, який скористався відповідною опцією після того, як єгиптянин провів в його рядах сезон на правах оренди. Це важлива фігура в команді, що займає другий рядок у чемпіонаті Італії. На рахунку Салаха в поточному сезоні - 8 голів в серії А і ще один в Лізі Європи.
Серж ОР'Є (Кот-д’Івуар, «ПСЖ»), 24 роки
Правий захисник «ПСЖ» часто привертає увагу до своєї персони непривабливими витівками. То він «жартома» образив в інтернет-додатку Periscope головного тренера Лорана Блана і партнерів по команді, то побився з поліцейськими при виході з нічного клубу, за що засуджений у вересні до двох років в'язниці і тепер чекає рішення по апеляції. Однак футболіст Ор'є примітний. Він невпинно і продуктивно бере участь в атаках, пересуваючись від прапорця до прапорця.
Аймен АБДЕННУР (Туніс, «Валенсія»), 26 років
Вболівальники «Зеніта», напевно, запам'ятали потужного центрального захисника, який, граючи в кінці 2014 року в Лізі чемпіонів за «Монако», не тільки «знімав верх», а й забив головою гол у ворота гостей, розвіяв надії на вихід в 1/8 фіналу. Втім, через рік пітерці взяли реванш у тунісця, двічі перемігши «Валенсію», в яку той перебрався. Тим часом у 2012 році Абденнур хотів придбати «Спартак», начебто пропонував за нього «Тулузі» 12 мільйонів євро, а пізніше він привертав увагу багатьох європейських грандів, а також «Анжи».
Андре АЙЮ (Гана, «Вест Хем»), 27 років
Син Абеді Пеле готується взяти участь в 5-му для себе розіграші Кубка Африки. Двічі фіналіст (2010, 2015) і двічі півфіналіст (2008, 2012), він мріє разом з 25-річним братом Джорданом про перемогу в турнірі, який Гана не вигравала з 1982 року. У 2013 році, коли Андре пропустив Кубок Африки через травму, «Чорні зірки» також дійшли до півфіналу. Таким чином, вони незмінно виявлялися в квартеті найсильніших протягом п'яти розіграшів поспіль. Це рекорд.
Асамоа ГЬЯН (Гана, «Аль-Ахлі, ОАЕ), 31 рік
Зірковий час нападника пробив на ЧС-2010 в ПАР. В ході того турніру Гана дісталася до 1/4 фіналу, повторивши найвище досягнення для збірних з Африки. Гьян, в той час гравець «Ренна», спочатку справно виконував 11-метрові, які принесли в груповому турнірі перемогу над Сербією і нічию з Австралією, а також забив в 1/8 фіналу переможний гол у ворота США. Однак потім у пам'ятному матчі з Уругваєм він пробив з пенальті під завісу додаткового часу в поперечину, після чого «Чорні зірки» програли серію 11-метрових. Кращий бомбардир в історії збірної (48 м'ячів) і рекордсмен за кількістю забитих голів у фінальних турнірах ЧС серед африканців (6), форвард в останні п'ять років грав то в ОАЕ, то в Китаї. Ударна сила Гани багато в чому буде залежати від того, в якій формі підійшов до турніру її капітан.
Жонатан ПІТРУАПА (Буркіна-Фасо, «Ан-Наср», ОАЕ), 30 років
Клубна кар'єра буркінійского півзахисника частково схожа на біографію Гьян. Після німецького періоду («Фрайбург», «Гамбург») він теж виступав за «Ренн», а потім поїхав в ОАЕ, після чого пішов у тінь. Тим часом за підсумками Кубка Африки-2013, на якому збірна Буркіна-Фасо сенсаційно дійшла до фіналу, творчий і технічний футболіст, якого в ЗМІ порівнювали то з Жервіньо, то навіть з Кріштіану Роналду, був визнаний кращим футболістом турніру.
Емманюель АДЕБАЙОР (Того, без клубу), 32 роки
У 2008 році тоголезець, який захищав кольори лондонського «Арсеналу», був визнаний КАФ найсильнішим гравцем Африки. В подальшому він виступав за «Манчестер Сіті», «Реал» і «Тоттенхем». Однак після сезону 2014/15, який він закінчив кращим бомбардиром «шпор» у всіх турнірах (14 голів), кар'єра пішла на спад. Форвард провів півроку в «Крістал Пелас», а потім і зовсім опинився без клубу - угода з «Ліоном» у вересні зірвалася. Капітан збірної Того був розлючений. Тепер йому належить довести профпридатність на Кубку Африки в рядах «яструбів», де він безумовний авторитет.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!