Владислав Ващук: «Якщо надійде пропозиція зайняти вакансію спортивного директора, подумаю»

Динамо Київ 17 Січня, 19:31 913
Владислав Ващук: «Якщо надійде пропозиція зайняти вакансію спортивного директора, подумаю»
Легендарний захисник про власну футбольну школу, долю «Дніпра» та шанси збірної потрапити на ЧС 2018.

- Рік, як була відкрита футбольна школа «імені Владислава Ващука», як прийшла така ідея? Як школа розвивається, що плануєте в ній змінити на майбутнє?

- Ідея відкрити школу прийшла досить давно. Ще під час своєї ігрової кар'єри почав проводити дитячий турнір. Ім'я турніру дав своє - це була серйозна мотивація для того, щоб все проходило на потрібному рівні. Приїжджали дитячі команди, дитячі тренера. Спілкувався з ними і розумів - дитячий футбол в Україні на межі зникнення, розвитку ніякого. Потрібно міняти все, міняти систему футбольної освіти в цілому, у всій країні. Радянської школи вже немає, те що існувало на її уламках, не може видавати такі ж результати, як раніше. Ось так поступово і виникла ідея, що потрібно робити щось своє, відкривати свою школу. На даний момент футбольна Академія Владислава Ващука існує вже рік. За рік багато чого вже стало ясно, чітко сформувалися наші пріоритети. На даний момент хочемо якомога більше досвіду перейняти за кордоном, у європейських футбольних школах. В ідеалі, всі тренера повинні будуть пройти стажування за кордоном. Футбольний світ пішов дуже далеко вперед. Хочемо досягти того, щоб наші вихованці були затребувані в Європі.

- Чим зараз займаєтеся? Чи плануєте тренувати, або зайняти посаду спортивного директора якогось клубу? Чи були пропозиції?

-Тренувати не хочу. Не бачу себе тренером. Хоч на тренерську ліцензію іспит і здав. Ну не моє це, не бачу сенсу навіть починати. Пропозицій щодо роботи спортивним директором не надходило. Якби були - подумав би.

- Як ви оцінюєте Йожефа Сабо, як експерта?

- Йожеф Йожефович - набагато старший за мене, не хочу оцінювати його нинішню діяльність в якості експерта або ще кого б то не було.

- Ви писали, що розмовляли зі знайомими з Дніпра, і почули схожі речі, що чули в «Арсеналі». ФК «Дніпро» залишилося жити недовго?

- Хотілося б, звичайно, пооптимістичніше дивитися на майбутнє «Дніпра», але поки райдужних перспектив для команди не бачу. Хіба що зміниться власник. Дуже хотілося б, щоб клуб з такою історією все-таки не припинив своє існування. «Дніпро» повинен жити.

- Як ви оцінюєте шанси збірной потрапити на ЧС 2018?

- Звичайно ж, шанси є. Група попалася сильна, але цілком прохідна, з моєї точки зору. Буде цікаво. Мотивація у хлопців є, у головного тренера збірної теж, а команди суперників не завжди показують стабільну гру. Думаю, у Андрія Шевченка і тренерського штабу все вийде, і ми будемо вболівати за наших на ЧС-2018.

Розмовляв Констянтин Кваша.