«Динамо» - «Санкт-Паулі». Представляємо суперника

Динамо Київ 19 Січня, 20:30 1198
«Динамо» - «Санкт-Паулі». Представляємо суперника | 19-27
Першим суперником київського «Динамо» на зборах в Іспанії стане німецький клуб «Санкт-Паулі».

Історія створення команди «Санкт-Паулі»

«Санкт-Паулі» є однією із найбільш цікавих футбольних команд Німеччини. Клуб було засновано 1910 року, але за всю історію існування «Санкт-Паулі» не провів навіть 10 сезонів у Бундеслізі. Але цікаво те, що цей скромний клуб має другу за кількістю армію фанатів у всій Німеччині, поступаючись лише «Баварії». За деякими підрахунками, кількість прихильників «Санкт-Паулі» налічує 11 мільйонів, навіть є російськомовний сайт, що є величезною рідкістю.

«Санкт-Паулі» це клуб с міста Гамбург, але чому більш титулований ФК «Гамбург» не має стільки фанатів і прихильників по всьому світу? Мабуть, тому, щто скромний клуб «Санкт-Паулі» має свій брутальний і особливий образ, який дуже привабливий для місцевої публіки. «Санкт Паулі» - це портовий район міста Гамбург, там і знаходиться клубний стадіон. Команду частенько називають «піратами», а неофіційною емблемою є зображення Веселого Роджера. Тому, коли «Санкт-Паулі» грає свої домашні матчі, велика кількість фанатів вдягає куртку із зображенням черепа і схрещених кісток і йде підтримувати рідний клуб.



Але, звісно, справа не тільки в брутальній символіці, а ще в політичних поглядах. У той час, як по всій Європі в навколофутбольні фанатські рухи проникають ультраправі настрої, фанати «Санкт-Паулі» відкрито позиціонують себе як антифашисти й антирасисти.

Керівництво дбає про своїх уболівальниках, і це не дивно: у 2003 році жителі міста врятували клуб від банкрутства, зібравши майже два мільйони євро. До збору грошей приєдналися всі бари Санкт-Паулі. Була оголошена акція «Пий за клуб»: частина прибутку від кожного проданого кухля пива переводилася на порятунок команди.

Половина жителів міста це рокери та байкери, тому не дивно, що «Санкт-Паулі» підтримує велика кількість відомих рок-гуртів, серед них - Sisters of Mercy, Bad Religion, Sigur Ros. Перед кожним домашнім матчем на стадіоні «Millentor» грає трек «Hells Bells» групи AC / DC, а після кожного забитого гола - «Song 2» групи Blur.


Якщо ж згадати історію команди, то вона нічим цікавим не здивує вас. Як вже зазначалось, «Санкт-Паулі» за 106 років існування зіграв менше десятка сезонів у Бундеслізі, а 10 місце є найкращим результатом команди за всю історію. «Пірати» чотири рази займали останнє місце в Бундеслізі, що є своєрідним рекордом.

Починаючи з 1930 року «Санкт-Паулі» переживає дуже складні часи, в клубі навіть не було головного тренера і команда кочувала по другим лігам Німеччини. Після закінчення другої світової війни «Санкт Паулі» виступав у міській лізі Гамбурга. Після цього, починаючи з 1947 року і до 1963, «Пірати» грали в дивізіоні Оберліга Норд.

Вперше в Бундеслігу команда вийшла в 1977, але зайнявши 18 місце, на наступний рік повертається до Другої ліги. За всю історію «Пірати» ще шість разів грали в Бундеслізі, найбільш успішним періодом в історії клубу можна вважати кінець 80-х і початок 90-х років, тоді «Санкт-Паулі» протягом трьох сезонів грав у Бундеслізі.

Сезон 2016/17 «Пірати» проводять у Другій Бундеслізі, але на даний момент «Санкт «Паулі займає останнє місце, набравши лише 11 очков після 17 зіграних турів. Але відстань до рятівного місця всього 3 очки, так що вся боротьба за виживання ще попереду.

Бомбардир команди

Якщо спробувати виділити когось зі складу «Санкт Паулі», то відразу кидається в очі непоганий марроканський форвард Азіз Бухаддуз, який проводить перший сезон у складі «Піратів». Він провів 14 матчів у першій половині чемпіонату і відзначився 5 точними ударами й 1 результативною передачею.

Склад команди

Що стосується складу команди, то він складається в основному з німецьких футболістів, але цікаві легіонери також є. Крім марроканця Бухаддуза слід відзначити пару центральних півзахисників, які відмінно асистують своєму форварду. Мова йде про поляка Вальдемара Соботу, а також корейця Чой Кйонг-Рока. Також є гравець збірної Норвегії Вегар Хеденстад.



Серед місцевих футболістів також є дуже цікаві особистості. Наприклад, півзахисник Крістофер Бухтман, який у віці 16 років грав у «Ліверпулі», а у складі збірної Німеччини віком до 17 років виграв чемпіонат Європи, ставши одним із найкращих на турнірі. Але його виступи в «Ліверпулі» буле нетривалими, вже в 2010 році він перебрався до «Фулхема», ну а зараз у віці всього 24 років виступає за «Санкт-Паулі», свій талант так і не зміг розкрити в Англії.

Головний тренер

Головним тренером «Санкт-Паулі» з 2014 року є Евальд Лінен, який у якості гравця пограв багато сезонів провів у Бундеслізі за «Борусію» Менхенгладбах, а також «Армінію». Евальд Лінен відомий тим, що він став учасником однієї із найбільш відомих травм в історії Німеччини. 1981 року у матчі проти бременського «Вердера» Лінен отримав шипами по стегну, після цього удару у нього розкрилась широка рана, але гравець був настільки злий через цю ситуацію, що встав і побіг до головного тренера «Вердера» Отто Рехагеля і звинуватив його в тому, що він змусив свого гравця так проти нього зіграти. На стегно було накладено 23 шви, а Лінен через місяць вже тренувався з командою.



У якості тренера він особливих успіхів не досяг, встиг потренувати «Тенеріфе», «Паніоніос», «Олімпіакос», «Оцелул» і АЕК. А в Німеччині починав свою роботу в «Дуйсбурзі». За 27 років встиг поміняти більше десятка клубів і в жодному не затримався довше трьох сезонів.


Підготував Олександр Биховець