Підсумки року. Футболісти УПЛ - про суддівство і стан полів

Футбол України 20 Січня, 22:46 613
Підсумки року. Футболісти УПЛ - про суддівство і стан полів
Футболісти розповіли про суддівство в Лізі Парі-Матч, а також календар і стан полів, які в зимовий період стали однією з головних проблем нашого чемпіонату.

Віталій Буяльський, «Динамо»:

«У нас в грудні матчі були при морозах, але поле було в хорошому стані. Так, в тому ж матчі проти «Ворскли» в Полтаві був сніг, але це футбол - всі грають в подібних умовах. Для двох клубів - ці умови є рівними. Прикро - це коли ти їдеш в інше місто, тренуєшся, ночуєш там, а на наступний день дізнаєшся, що матчу не буде. Подібне трапилося у нас в Кубку. А так, якщо команда з Прем'єр-ліги, у якої є всі умови, то можна грати і в таку погоду. Нічого страшного в цьому немає. Суддівство? Напевно, воно не настільки добре, адже наші арбітри вкрай рідко обслуговують матчі високого рівня - єврокубкові матчі і матчі збірних. Лише Монзуль і ще один-два арбітри судили ігри подібного рівня. Через це дуже складно говорити, що у нас суддівство знаходиться на висоті. Думаю, якщо б було воно дійсно таким, то нашим рефері б довіряли матчі Ліги чемпіонів. А так особливої довіри з боку УЄФА і ФІФА до наших суддів немає. Однак сподіваюся, що з часом воно з'явиться. Все ж у нас є досвідчений фахівець, П'єрлуїджі Колліна, який може їх навчити. Сподіваюся, судді будуть прогресувати також, як і футболісти».

Олексій Шевченко, «Зоря»:

«Суддівство? Скажімо, так - думаю, воно у нас досить непоганого рівня. Може вони десь і помиляються, але подібне відбувається в усьому світі. Будь-яких скарг особисто у мене до них - немає. Календар? Грати можна в будь-яку погоду, але буває ця погода ускладнює життя футболістам. У подібних погодних умовах деякі поля знаходилися не в кращому стані, наприклад, у «Олімпіка» зовсім гру довелося переносити. На мій погляд, календар можна було б зробити більш насиченим і не настільки тривалим, адже та ж «Сталь» повинна була чекати відпустки аж до 11 грудня. Думаю, можна було б поставити ігри посеред тижня, як це роблять з Кубком. Однак не мені це вирішувати, моя справа - виходити на поле і грати в футбол за будь-яких погодних умов».

Сергій Басов, «Олександрія»:

«На мій погляд, поля в Україні були цілком нормальні для такої пори року практично всюди. Взявши до уваги останні два тури, то зазначу, що всі ігри у нас пройшли на хороших полях, будь-яких претензій немає, тому складно якось судити. Дякую організаторам, що вдалося підготувати їх».

Дмитро Немчанінов, «Олімпік»:

«Поля в нашому чемпіонаті, я вважаю, витримали навантаження і були в дуже непоганому стані. Що стосується суддівства, то на це питання нехай відповідають компетентні люди. Футболістів завжди щось буде не влаштовувати».

Олександр Кобахідзе, «Ворскла»:

«В Україні завжди були хороші поля, зараз вони теж залишилися такими. Просто в цьому сезоні раніше погіршилася погода, що, відповідно, і погіршило стан полів. Кілька матчів довелося грати в складних умовах, але нічого страшного - це футбол, але було трохи неприємно. Суддівство? Тут будь-яких коментарів давати не хочеться. Вони можуть судити добре, а іноді - навпаки. Але в футболі без цього ніяк. У всьому світі так».

Андрій Бацула, «Зірка»:

«Стан полів? Звичайно, кінець чемпіонату хотілося б проводити на кращих полях, але це надто витратно, тому багато команд просто не можуть собі цього дозволити. Суддівство? Чесно кажучи, я не люблю обговорювати його, адже все рівно в кожному матчі для однієї з команд воно буде здаватися поганим».

Максим Каленчук, «Сталь»:

«Скажу, що найкращим полем за це півріччя було наше поле на «Метеорі» перед матчем з «Дніпром»! Не можу не відзначити і «Львів Арену», де полем займаються агрономи «Шахтаря»! А так, в принципі, мало дуже полів в ідеальному стані було. Суддівство? Не хочу розбирати цю тему. У багатьох матчах воно було не на рівні. Просто вони знають, що нічого їм за їх помилки і висловлювання не буде! В цьому і вся проблема».

Ігор Худоб'як, «Карпати»:

«Суддівство? Взагалі стараюсь не контактувати і не звертати уваги на судій, але можу сказати, що десь їм кваліфікації не вистачає. Часто помиляються як в одну сторону, так і в iншу. Поля? Не тільки з ними були проблеми. У кінці цього відрізку, кінец осені-початок зими, вже важко було тренуватися. З цим були реальні проблеми. Вважаю, що можно було десь не грати у цю пору. Можно було зіграти швидше тури, за більш короткий проміжок часу - скажiмо, через два дні на третій та через три на четвертий».

Артем Дудік, «Волинь»:

«Загалом стан полів у матчах, в яких ми брали участь, був хороший. Не сподобалось якість газону тільки в Сумах, в грі проти «Олімпіка». У цю пору дiяти набагато важче фізично, тому що поля дуже в'язкі, технічний футбол важко показувати, але на таких полях і проявляється характер та самовіддача».