Мирослав Ступар: «Призначення Колліни не вплине на його роботу в Україні. Відмовлятися від наших грошей італієць не буде»

Футбол України 21 Січня, 10:07 1258
Мирослав Ступар: «Призначення Колліни не вплине на його роботу в Україні. Відмовлятися від наших грошей італієць не буде» | 19-27
Мирослав Ступар - про призначення П'єрлуїджі Колліни на посаду голови Комітету арбітрів ФІФА.

П'єрлуїджі Колліна отримав нове призначення. Тепер італієць, який наразі працює у Федерації футболу України, УЄФА, а також має професійні зв'язки з італійською федерацією, трудитиметься ще й у структурі ФІФА. Днями Колліна очолив суддівський Комітет даної організації.

Про те, чи заслуговує італієць такого визнання, а також чи вплине нова посада Колліни на перспективи українських арбітрів, UA-Футбол поспілкувався з експертом, екс-арбітром ФІФА Мирославом Ступаром.

Найперше, Мирослав Іванович поглянув на призначення Колліни через призму роботи італійця в українській федерації.


- Персона Колліни заслуговує похвали. Його пам'ятають як хорошого арбітра. Він користується чималим авторитетом не тільки в європейському, але й у світовому футболі. Тому, коли виникла підстава замінити Анхеля Марію Ільяра, який до цього займав посаду Голови суддівського Комітету ФІФА, саме кандидатура Колліни виявилася найбільш придатною.

Я не знаю того, який з Колліни менеджер. Але володію фактами. П'єрлуїджі – старший офіцер Комітету арбітрів УЄФА і Куратор суддівського корпусу ФФУ. А за гарні очі таких посад не пропонують. З іншого боку, знаю також те, що за шість років роботи в України Колліна не досягнув успіхів. Принаймні, можна було б досягти значно більшого. Хоча, сам Куратор стверджує, що якість українського суддівства поліпшилася, - зазначає Мирослав Ступар.

Але це – думка Колліни. Ми ж, - ті, хто слідкує за роботою українських арбітрів, - маємо підстави стверджувати інше. Колліна топчеться на місці. Особливих позитивних зрушень немає. Тут знову доводиться говорити про те, про що ми вже неодноразово говорили: потрібно частіше змінювати людей, проводити ротацію, більше довіряти молодим арбітрам. Яскравий приклад – Микола Балакін, який добре себе зарекомендував і отримав статус арбітра ФІФА.

Мирослав Ступар розповів про зміни, які відбулися в суддівському корпусі української ліги, а також звернув увагу на досвід інших федерацій в плані роботи з суддями.

- Що маємо зараз? До списку 20-ти арбітрів Ліги Парі-Матч з нових облич включили лише одного Миколу Кривоносова з Києва. І повернули до когорти Віталія Романова. Останнє, - повернення Романова, - не вважаю правильним рішенням. Але це право Колліни. Можливо, Куратор переконаний в тому, що Віталій зробив правильні висновки зі свого покарання.

Арбитры ФФУ

Ми маємо яскравий приклад Англії. Авторитетного Майка Діна відсторонили від роботи в АПЛ, перевівши його на матчі Чемпіоншіпу. Але це відсторонення не відбулося на рівному місці. З суддею переговорили, проаналізували роботу, вказали на недоліки – і запропонували Діну опуститися на нижчий рівень. Це – дієвий метод.

Те, що Колліна очолив суддівський Комітет ФІФА – позитив для наших арбітрів. Принаймні, в теорії Колліна матиме більше можливостей просувати українських суддів. І якщо хтось проявить себе по-справжньому добре, то зможе перейти до еліт-групи, представники якої судять матчів чемпіонатів світу та Європи.

Проте, знову повертаємося до початкової точки. Те, як Колліна працює в Україні, змушує скептично поглядати на нове призначення італійця. У нас лобіюють інтереси відверто слабких арбітрів. Приклад? Звісно ж, Євген Арановський. Останній постійно помиляється в не найскладніших матчах, - але продовжує отримувати призначення. Тож де гарантія того, що Колліна на новій посаді працюватиме стосовно українських суддів безпринципно, а не так, як зараз? - задається запитанням експерт.

Нарешті, Мирослав Іванович підсумував розмову поглядом до найближчого майбутнього.

- Як би там не було, Колліну вітаємо з новою посадою. Але не думаю, що це призначення якось вплине на роботу італійця в Україні. Адже такої зарплатні як у нас П'єрлуїджі точно ніде більше не отримає і відмовлятися від наших грошей не буде.

Можливо, італієць підтримає ініціативу Марко ван Бастена, - в минулому видатного футболіста, а нині Технічного директора ФІФА, - який запропонував свою модель зміни правил Гри? Втім, якщо ця підтримка й буде – то лише теоретична. Бо на практиці Комітет арбітрів ФІФА, яким керуватиме Колліна, не має повноважень змінювати правила. Правила змінювати може лише спеціальний орган – Міжнародна рада футбольних асоціацій.

Але спершу варто розібратися в тому, чи потрібно щось змінювати. Бо реалізація деяких пропозицій, які нині просуваються «новаторами», може футболові хіба що нашкодити, - резюмував Мирослав Ступар.