Май сто рублів. П'ять найбільш впливових уболівальників

Світовий футбол 22 Січня, 12:59 1345
Май сто рублів. П'ять найбільш впливових уболівальників | 19-27
Футбол не має рамок і обмежень. Цим видом спорту може захворіти слабкий і сильний, боягузливий і хоробрий, бідний і багатий. А коли пристрасть захоплює людину масштабу голови Китайської Народної Республіки, починається справжнє безумство.

Тижневик «Футбол» - про п'ять найвпливовіших вболівальників.

Папа Римский

Хто: Франциск I

Статус: 266-й Папа Римський

За кого: «Сан-Лоренсо», Аргентина

Його Святість Папа Римський. Хорхе Маріо Бергольо в березні 2013 року був обраний главою Католицької церкви. При цьому Франциск став першим Папою родом із Нового Світу. Йому 80 років, і він з Буенос-Айреса, де футбол - окрема релігія.

У вищому дивізіоні Аргентини представлені сім команд зі столичною пропискою. Франциск навчався в одній школі з Альфредо Ді Стефано, легендарним форвардом «Рівер Плейта» і мадридського «Реала». Але свій вибір Папа зробив ще в 1946-му на користь скромного «Сан-Лоренсо». Пояснення цьому можна знайти в історії самого клубу. «Сан-Лоренсо» був заснований в 1908 році на честь святого Лаврентія. Засновник, священик Лоренсо Маса, дозволяв футболістам грати на полі, яке прилягало до церкви Маси. У 2008-му столичний клуб святкував сторіччя, а Франциск був одним із тих, хто оформив ювілейну карту вболівальника. За чотири роки керівництва церквою Папа зустрічався з Лео Мессі, Хав'єром Дзанетті, Карлосом Тевесом, а також приймав цілі делегації «Барселони», «Мілана» і «Юве».

У 2014-му керівництво «Сан-Лоренсо» прийняло рішення назвати майбутню арену на честь Папи Римського. Зараз команда виступає на 48-тисячному «Нуево Гасометро».

Хто: Ніколя Саркозі

Статус: екс-президент Франції

За кого: «ПСЖ», Франція

Прихильники вважали його одним із найбільш харизматичних лідерів Франції, а критики називали агентом ЦРУ і прихильником сіонізму. Президентство Саркозі тривало чотири роки - з 2007-го по 2011-й. Зараз француз відійшов від політики і, можливо, виконає мрію - викупить акції рідного «ПСЖ».

Ще будучи президентом, Саркозі брав участь у переговорах між акціонерами «ПСЖ» і катарською сім'єю Аль-Тані про викуп контрольного пакету акцій клубу. Півроку знадобилося шейхам, щоб отримати схвалення глави Франції - за сумісництвом давнього вболівальника парижан.

Наприкінці 2015 року в ФІФА прогримів великий корупційний скандал із Зеппом Блаттером у головній ролі. Багаторічний президент ФІФА заявив: планувалося, що ЧС-2022 прийме США, а не Катар. На результат вплинула зустріч глави Франції з коронованим принцом Катару. Ніколя, в свою чергу, заявив: «У мене ніколи не було мети управляти «ПСЖ» або присуджувати комусь право проведення чемпіонату світу».

За інформацією французького GQ, сім'я Аль-Тані шукає заміну чинному президенту «ПСЖ» Нассеру Аль-Хелаїфі. Ніколя Саркозі - перший кандидат. У клубі ж цей слух назвали «божевіллям і маренням».

Хто: принц Вільям

Статус: герцог Кембриджський

За кого: «Астон Вілла», Англія

Англія живе футболом, і королівська сім'я не виняток. Один із спадкоємців англійського престолу хоч і народився в Лондоні, але все життя переживає за «Астон Віллу» з Бірмінгема.

Любов до спорту прищепилася принцу в беркширській школі Ладгроув, в яку Вільям був зарахований у 8 років. Тут хлопчик захопився не тільки футболом, а й регбі, був відмінним атлетом і навіть обирався капітаном в юніорській команді з хокею. Симпатія до «левів» у принца проявилася в період навчання в Ітоні. За схожим сценарієм полюбив «Астон Віллу» інший відомий політичний діяч Британії - Девід Кемерон.

А от бабуся Вільяма - Єлизавета II вже більше 50 років є прихильницею лондонського «Арсеналу». Як не дивно, цією любов'ю королеву заразив не батько, а мати, яка обожнювала легенду «канонірів» Деніса Комптона. Вільям очолює Футбольну асоціацію Англії з 2006 року. А на честь 150-річчя FA організував товариський матч між двома найстарішими клубами на галявині Букінгемського палацу.

Але навіть у королів є мрії. Вільям хоче прищепити любов до футболу і бірмінгемського клубу своєму синові Джорджу і обіцяє: «Коли «Астон Вілла» розгромить «МЮ», це станеться на очах у мого сина».

Каха Каладзе

Хто: Каха Каладзе

Статус: віце-прем'єр уряду Грузії

За кого: «Динамо» Тбілісі, Грузія

Один із найсильніших гравців СНД, який пограв за кордоном. Каха - єдиний грузин, який двічі виграв Лігу чемпіонів. Після відходу Карло Анчелотті з «Мілана» в «Челсі» Каладзе не зійшовся характером із Леонардо. Уже в 2010-му він замислювався про відхід, але надійшла пропозиція від «Дженоа». Захисник відіграв два сезони і в 34 роки пішов на пенсію.

Але не для того, щоб марнувати зароблені мільйони на пляжах. Вже через кілька місяців після відходу з футболу Каладзе був призначений міністром енергетики Грузії. Завдяки колишньому футболістові грузини збільшили постачання газу майже вдвічі та домовилися з провідною нафтовою компанією Азербайджану SOCAR про співпрацю. Минулої осені Каладзе подав у відставку, щоб балотуватися в парламент. У 2012-му Каха увійшов до складу демократичної партії «Грузинська мрія». Туди ж увійшли й інші національні селебріті: дипломат Тедо Джапарідзе, омбудсмен Созар Субарі та шахіст Зураб Азмайпарашвілі.

Каладзе як і раніше вірний футболу. Колишній захисник регулярно відвідує матчі рідного «Динамо», а також вже багато років інвестує у спорт. Його благодійний фонд Kala Foundation функціонує з 2008 року.

Си Цзиньпин

Хто: Сі Цзіньпін

Статус: голова КНР

За кого: збірна Китаю

Хибний стереотип, що в Китаї живуть виключно роботи, бажаючі поневолити планету, і захопити футбол зокрема. Сі Цзіньпін - не тільки державна особа, а й головний популяризатор гри з м'ячем у Піднебесній.

Китайський політичний діяч живе футболом зі шкільної пори. Роз'їжджаючи по світу з урядовими відрядженнями, Сі Цзіньпін ніколи не упускає шанс сходити на новий стадіон. У 2009-му голова КНР відвідав Німеччину і поділився станом справ у китайському футболі на той момент: «Рівень футболу в нашій країні низький. Після того як ми завоювали стільки «золота» на домашній Олімпіаді, ми повинні взятися за футбол, і на це потрібен час».

І Китай взявся. Крім безрозсудної скупки європейського збуту, в Піднебесній розробили масштабний проект, а Сі Цзіньпін - його головний ідеолог. Планується, що до 2022 року з'явиться 50 000 шкіл, оснащених футбольними полями, а гра з м'ячем увійде в обов'язкову навчальну програму. Більш того, абітурієнтам доведеться здавати окремий іспит із майстерності володіння м'ячем під час вступу до будь-якого спортивного вузу. Але головна мрія Китаю - провести чемпіонат світу й успішно виступити на ньому.