Як Вернидуб будує власну команду

Футбол України 24 Січня, 11:48 677
Як Вернидуб будує власну команду
«Зоря» почала активно працювати на трансферному ринку.

Восени луганський клуб зіткнувся з серйозною проблемою - «Зоря» не змогла виставити на матч проти «Шахтар» орендованих у донецької команди гравців. Для «Зорі» - це був практично смертний вирок, адже таких гравців у команді Вернидуба чимало і всі вони складають або складали кістяк команди - Соболь, Петряк, Караваєв, Гречишкін, Кулач, Безбородько… Така позиція «Шахтаря» викликала чималий резонанс, але з юридичної точки зору, до «гірників» придертися фактично неможливо, адже в договорі між командами чітко прописаний пункт, де йдеться про таку заборону. Але чи є здоровий глузд у такій позиції, адже очевидно, що з таким підходом тільки падає і без того маловидовищний рівень чемпіонату України. На той час «Зоря» займала другу сходинку чемпіонату, очікувалась серйозна «заруба», але одній команді грати центральний матч туру довелося резервним складом. «Шахтар» переміг, забивши один гол. Словом, вийшло все банально і нудно.

Як «Зоря» злазить з «голки» «Шахтаря» - фото 1

Поза «сімейними» розбірками досі «шлюб» «Зорі» і «Шахтаря» здавався ідельним. «Гірники» не «маринують» футболістів, «Зоря» отримує перспективних гравців, з якими вдало працює Юрій Вернидуб. І це саме його заслуга, що більшість з них розкрилася до рівня збірної і за якими тепер полюють європейські клуби. Але у підсумку у виграшній ситуації не луганський клуб, а «Шахтар», який може забрати футболіста назад, або продати і отримати непогані гроші. Схоже, такий стан справ більше не влаштовує «Зорю».

Наразі луганський клуб - лідер за придбаннями під час зимового міжсезоння. «Зоря» уже встигла підписати трьох новачків - хавбеків Руслана Бабенка, Гегама Кадимяна та 18-річного Анджело Качеванду.

Як «Зоря» злазить з «голки» «Шахтаря» - фото 2

Важливий факт - «Зоря» підписала з цими гравцями повноцінні контракти. Додамо до цього списку півзахисника Ігоря Харатіна, який став гравцем «Зорі» ще влітку, і отримуємо майже пів нової команди. Тобто, вектор «Зорі» зрозумілий - клуб будує свою команду, а не з орендованих гравців із прибаганками інших клубів. І робить це дуже вчасно, адже орендовані у «Шахтаря» футболісти, пройшовши школу Юрія Вернидуба, все більше користуються попитом у Європі. Яскравий приклад - Олександр Караваєв, який був непотрібний «Шахтарю», а розкрившись в «Зорі», тепер відправився в оренду у «Фенербахче», де, до слова, теж уже встиг себе непогано зарекомендувати. Раніше в Європу перебрався «шахтарівець» Руслан Малиновський. За Едуардом Соболем пильно стежить інший турецький гранд - «Бешикташ».

Юрій Вернидуб у цій ситуації нагадує альпініста, якого за крок до вершини постійно зіштовхують вниз. Але для нього це лише новий виклик.

«Нехай ображаються на мене «Шахтар» і «Динамо», але нехай скуплять всю молодь і закриють їх в клітку. А якщо вони хочуть, щоб молодь росла, то їм потрібно давати грати,щоб вони повернулися до свого клубу сильними і затребуваними. Як вони хочуть виховати молодь? Я про це сказав тренерам «Шахтаря», а вони мені заявили, що завдяки цим п'ятьом орендованим ми на другому місці. Так вони навіть не знали прізвищ цих футболістів, і я не боюся цих слів», - прокоментував ситуацію Вернидуб.

Ці слова дуже влучно описують усю картину, що склалася і яка, очевидно, наштовхнула Юрія Вернидуба на перезавантаження стосунків із «Шахтарем». Звичайно, процес перебудови не відбудеться негайно, але рух у цьому напрямку помітно вже.