Український футбол став четвертим в світі за прибутком

Динамо Київ 29 Січня, 22:09 719
Український футбол став четвертим в світі за прибутком | 19-27
Саме так виходить відповідно до щорічного звіту ФІФА Global Transfer Market Report, оприлюдненим цією організацією тільки що.

Ось як виглядає таблиця, де відображений чистий прибуток футбольних асоціацій світу з міжнародних трансферів. Як бачимо, Україна поступилася лише Франції, Португалії та Бразилії. А найбагатших асоціацій у верхній частині списку і близько не видно (крім Іспанії):


Франція опинилася на чолі списку, не дивлячись на вражаючі витрати, здійснені «ПСЖ», який підживлюється катарськими власниками. При цьому, «колеги» Франції за європейським Топ-5 (Англія, Іспанія, Німеччина, Італія), а також Китай, демонструють зовсім інші тенденції. З них усіх, тільки Іспанія змогла отримати вигоду від своєї діяльності на трансферному ринку.

А найбільш грандіозні витрати зафіксовані в найбагатшій лізі світу - Англійської Прем'єр-лізі. За минулий рік тут відзначений «мінус», злегка перевищив мільярд доларів. Між іншим, саме за рахунок англійського футболу французи і домоглися свого річного прибутку - вони продали гравців в АПЛ, Чемпіоншип і ліги нижчого порядку на 227 мільйонів доларів.

Зрозуміло, по сукупному доході клубів (1, 4 мільярди євро) французька Ліга 1 сильно поступається не тільки АПЛ (4,4 мільярда), а й, наприклад, німецькій Бундеслізі (2,4 мільярда). Такі дані, надані відомої аудиторською конторою Deloitte.

Що стосується високих українських позицій, то їх теж легко пояснити. Провідні клуби, перш енергійно вкладали в трансферний ринок, різко зменшили обсяги покупок. Зате зробили кілька успішних продажів дорогих гравців, придбаних раніше.

Найбільше зростання доходів від трансферної діяльності відзначений в Іспанії (554,5 мільйона доларів), але при цьому вони і витратили 508,7 мільйону (третє місце в світі). Список світових «марнотратів» очолює, як і слід було очікувати, Англія. Звертає на себе увагу п'яте місце Китаю - ця країна стрімко підтяглася до світових лідерів за витратами на покупку гравців.

Ось таблиця лідерів з трансферних витрат за минулий рік. Як бачимо, Україна, включила режим деякої економії, тут не проглядається:


А ось ще одна цікава таблиця. Вона показує, звідки і куди переходили футболісти в 2016 році. У ній перша графа - «звідки продали», друга - «куди продали». Неважко помітити, найбільш жвавим був трафік з Німеччини до Англії. Та й взагалі, як то кажуть, всі дороги ведуть до Лондона. Чотири перші рядки - це переходи гравців з чотирьох провідних європейських чемпіонатів в Англію. Дуже показово:


Як спеціально зазначається в преамбулі до доповіді, при його підготовці враховувалися всі переходи футболістів між двома різними національними асоціаціями, відображені в Міжнародній Системі Реєстрації трансфер (ITMS). Загальна кількість міжнародних трансферів, здійснених в минулому році - 14,591, їх сукупна вартість - 4,79 мільярда доларів. При цьому, агенти заробили 369 мільйонів, як то кажуть, «чисто собі на кишеню». Ця цифра в звіті любовно виділена.