Топ-10 угод зимового дедлайну: від Балотеллі до Торреса

Світовий футбол 31 Січня, 19:57 937
Топ-10 угод зимового дедлайну: від Балотеллі до Торреса | 19-27
Сьогодні у клубів з провідних європейських чемпіонатів є остання можливість посилити свої склади. «Soccer.ru» доводить, що в цей день можуть творитися дива.

10 місце. Умар Ніасс (Сенегал). У 2016 році з «Локомотива» в «Евертон» за 17.9 млн. євро.

Статистика в «Евертоні»: 7 матчів = 0 голів

Як покинув «Евертон»? Контракт сенегальця як і раніше належить «ірискам», але в цьому трансферному вікні Умар відправився в «Халл Сіті» на правах оренди і вже встиг відзначитися голом у складі «тигрів».

Ефективність угоди: 1 з 10. На даний момент - сувора «одиниця», тому що Ніасс абсолютно не посилив «Евертон», коли це було потрібно. Втім, у африканця ще є шанс виправитися: якщо відрядження піде на користь, то він повернеться зміцнілим, або, як мінімум, мерсисайдці зможуть відбити частину витрат на продаж в інший клуб.

9 місце. Ернанес (Бразилія). У 2014 році з «Лаціо» в «Інтер» за 18 млн. євро.

Статистика в «Інтері»: 52 матчі = 7 голів

Як покинув «Інтер»? Через півтора року відправився в «Ювентус» за 13 мільйонів євро.

Ефективність угоди: 5 з 10. Передбачалося, що в «Інтері», куди Ернанес переходив з «Лаціо» зі сльозами на очах, він зміцниться в статусі зірки Серії Проте бразилець розгубив свої лідерські якості, грав нестабільно і незабаром відправився в «Ювентус» за менші гроші, ніж був придбаний.

8 місце. Маріо Балотеллі (Італія). У 2013 році з «Манчестер Сіті» в «Мілан» за 20 млн. євро.



Статистика в «Мілані»: 54 матчі = 30 голів

Як покинув «Мілан»? Через півтора року був проданий «Ліверпулю» за ті ж 20 мільйонів євро.

Ефективність угоди: 7 з 10. Заробити на перепродажі Балотеллі «россонері» не зуміли, але і не втратили в грошах, а сам Маріо в футболці «Мілана» виступав результативно, став реальним посиленням команди.

7 місце. Пабло Аймар (Аргентина). У 2001 році з «Рівер Плейт» в «Валенсію» за 21.25 млн. євро.

Статистика в «Валенсії»: 204 матчів = 34 голи

Як покинув «Валенсію»? Через 5.5 років пішов в «Сарагосу» за 11 мільйонів євро.

Ефективність угоди: 7 з 10. Кумир Лео Мессі і найдорожчий іспанський трансфер в зимовий дедлайн. Пабло Аймар відразу став важливим гравцем для «Валенсії», її креативним лідером, проте розкрити свій величезний потенціал на 100% не зумів через травми.

6 місце. Давид Луїс (Бразилія). У 2011 році з «Бенфіки» в «Челсі» за 25 млн. євро.

Статистика в «Челсі»: 161 матч = 12 голів

Як покинув «Челсі»? Через 3.5 року з ініціативи Моуріньо був проданий в ПСЖ за 49.5 млн. євро. Минулого літа повернутий з Парижу за 35 мільйонів євро, але це вже інша історія.

Ефективність угоди: 9 з 10. Давиду Луїсу властиві бразильські штучки, Жозе Моуріньо вважав його недостатньо дисциплінованим хлопцем, проте якщо брати фактичний профіт від співпраці з захисником, «Челсі» нема про що шкодувати. Давид Луїс допоміг «синім» виграти два єврокубки - Лігу чемпіонів і Лігу Європи, а проданий був в два рази дорожче.

5 місце. Луїс Суарес (Уругвай). У 2011 році з «Аякса» в «Ліверпуль» за 26.5 млн. євро.



Статистика в «Ліверпулі»: 133 матчі = 82 голи

Як покинув «Ліверпуль»? Через 3.5 року був проданий в «Барселону» за 81.72 мільйона євро.

Ефективність угоди: 10 з 10. Стовідсоткове попадання! «Ліверпуль» підписав зірку на марші, саме на «Енфілді» Суарес домігся найбільш відчутного прогресу в своїй кар'єрі. Луїс забивав важливі голи за «червоних», яких одного разу ледь не дотягнув до чемпіонства, а в «Барселону» пішов за суму в три рази більше, ніж та, що була витрачена на його придбання мерсисайдським клубом.

4 місце. Хуан Куадрадо (Колумбія). У 2015 році з «Фіорентини» в «Челсі» за 31 млн. євро.

Статистика в «Челсі»: 15 матчів = 0 голів

Як покинув «Челсі»? Через півроку пішов в оренду в «Ювентус», після закінчення першого відрядження італійський клуб домовився про ще одну оренду - на три роки. Фактично «Стара Синьйора» придбала Куадрадо в розстрочку і в цілому викладе за нього близько 17 мільйонів євро.

Ефективність угоди: 3 з 10. Незрозумілий трансфер «Челсі» за значні гроші. У Лондоні швидко вирішили, що Куадрадо не знадобиться, і поступили його «Ювентусу» зі щедрою знижкою.

3 місце. Андре Шюрлле (Німеччина). У 2015 році з «Челсі» в «Вольфсбург» за 32 млн. євро.

Статистика в «Вольфсбурзі»: 63 матчі = 13 голів

Як покинув «Вольфсбург»? Через півтора року перейшов в дортмундську «Боруссію» за 30 мільйонів євро.

Ефективність угоди: 6 з 10. Будемо вважати, що ефективність для «вовків» трохи вище середнього, хоча очевидно, що від чемпіона світу чекали багато більшого в «Вольфсбурзі». Андре не провалився, але і не зіграв «на всі гроші», а був проданий в «Дортмунд» за хорошу ціну.

2 місце. Енді Керролл (Англія). У 2011 році з «Ньюкасла» в «Ліверпуль» за 41 млн. євро.

Статистика в «Ліверпулі»: 58 матчів = 11 голів

Як покинув «Ліверпуль»? Через 2.5 року був проданий «Вест Хему» за 17.5 мільйонів євро (плюс 1,25 млн за «тестову» річну оренду тим же «молотобійцям»).

Ефективність угоди: 2 з 10. «Ліверпуль» в день зимового дедлайну-2011 стріляв двічі, і якщо з Суаресом «червоним» шалено пощастило, то Керролл, що коштував дорожче Луїса, приніс суцільні розчарування. Чи не «одиниця» лише за те, що Енді все-таки забив кілька голів, а «Вест Хем» взяв частку витрат за провальну операцію на себе.

1 місце. Фернандо Торрес (Іспанія). У 2011 році з «Ліверпуля» в «Челсі» за 58.5 млн. євро.



Статистика в «Челсі»: 172 матчі = 45 голів

Як покинув «Челсі»? Через чотири роки перейшов до «Мілана» за 3 мільйони.

Ефективність угоди: 4 з 10. Не такий поганий був Торрес в «Челсі», як його традиційно малюють. Ні, звичайно, до футболіста за такі гроші і вимоги захмарного рівня, але Фернандо все-таки виграв з «синіми» два єврокубки, забивав важливі м'ячі, в тому числі «Барселоні» в півфіналі ЛЧ. Це неефективний трансфер для «Челсі», але і не цілковитий провал.