Трансферне вікно і УПЛ: Рекордсмен Лучкевич, спритні «Карпати» і стабільний Ярмоленко

Футбол України 1 Лютого, 22:39 934
Трансферне вікно і УПЛ: Рекордсмен Лучкевич, спритні «Карпати» і стабільний Ярмоленко | 19-27
«Футбол 24» підводить проміжні підсумки затребуваності українських футболістів закордоном.

У ряді європейських країн, зокрема – у топ-5 чемпіонатах Старого світу зимове трансферне вікно вже зачинилося. Для українського футболу воно не подарувало масштабних, бомбезних переходів. «Футбол 24» пропонує оглянути те, що є, станом на перше лютого.

Отож, найдорожчим трансфером став переїзд хавбека «Дніпра» Валерія Лучкевича у бельгійський «Стандард», клуб з іменем, але у чинному сезоні – лише середняк. За 21-річного українця клуб із Льєжа сплатив 1,3 мільйона євро. Термін контракту – 3,5 роки.

«Стандард» стежив за Лучкевичем близько 8-9 місяців, – зізнався агент Сергій Серебренніков. – Бачили його навіть у товариській грі. Тоді він їм дуже сподобався. Ми робили спроби отримати його ще влітку, але не змогли домовитися щодо трансферної вартості. «Стандард» продовжував за ним стежити, ми були постійно на зв'язку, і, слава Богу, взимку нам це вдалося зробити».

Якщо брати до уваги клуби, то дуже вміло і комфортно на ринку почувалися «Карпати». Свого лівого фулбека Володимира Костевича львів'янам вдалося прилаштувати у польський «Лех», 5-ту команду Екстракляси, за 300 тисяч євро. Плюс – 400 тисяч євро надійшло у казну «Карпат» від продажу свого найкращого бомбардира Густаво Бланко-Лещука у «Шахтар». Це трансфер не за кордон, проте в контексті успішної роботи «левів» на ринку вартий того, щоб про нього згадати. Третій гучний маршрут «карпатівця» проліг у клуб іспанської Сегунди – «Луго». Поки що – оренда дуже перспективного Василя Кравця.

На фото: Володимир Костевич у Познані

Найбільшою популярністю серед футболістів УПЛ користувався курс на турецькі береги. Акцент на українські кадри зробив середняк Суперліги «Карабюкспор», який підсилився одразу трьома гравцями. Екс-форвард «Шахтаря» Євген Селезньов перейшов туди на правах вільного агента. Як і колишній голкіпер «Динамо» Олександр Рибка. Ветеранів українського футболу розбавив 22-річний екс-хавбек «Дніпра» Андрій Блізніченко, який дістався «Карабюку» за 300 тисяч євро. Хлопці вже почали відпрацьовувати аванси: Селезньов забив у ворота «Галатасарая», Блізніченко двічі вийшов на поле, і лише в Рибки справи кепські – матчі для нього відкладаються на невизначений термін через травму.

У Туреччині найближчі півроку проведе і хавбек «Шахтаря» Олександр Караваєв. За оренду свого футболіста у «Фенербахче» донецький клуб отримав 100 тисяч євро, а сам Караваєв заробить уп'ятеро більше. Сашка можна назвати найуспішнішим українським трансфером зими, адже він встиг відзначитися за нову команду не лише в спарингу, але й в офіційному матчі.

На фото: Олександр Караваєв тепер «турок»

На цьому позитив вичерпується, адже наступні трансфери здатні скоріше розчарувати, аніж додати оптимізму. Приміром, один із найкращих снайперів першої частини сезону УПЛ Юрій Коломоєць (6 м'ячів за «Ворсклу») зумів працевлаштуватися в угорському МТК. Цей клуб на теренах своєї країни доволі титулований, проте зараз переживає далеко не найкращі часи – передостаннє місце чемпіонату.

На фото: Юрій Коломоєць боротиметься за виживання

Братом Коломойця по нещастю став Володимир Танчик, півзахисник «Олімпіка». Він захищатиме кольори клубу «Дьормот», який у чемпіонаті Угорщини посідає останнє місце і є безпосереднім конкурентом МТК у боротьбі за виживання. Угорська першість не вражає своїм рівнем, а тут ще й аутсайдери...

Якщо продовжувати тему «Ворскли», то закордоном опинився і її голкіпер Дмитро Непогодов, який тепер виступатиме у казахському «Тоболі», міцному середняку. Не найгірший варіант, якщо зважити на постійний прогрес футболу в Казахстані і надійні фінансові підвалини. Екс-ворсклянин Андрій Пилявський поїхав у «Рубін», але це лише повернення з оренди.

Капітан знаменитої збірної України U-19, чемпіона Європи-2009 Кирило Петров взяв курс у «Нефтчі» (Баку) – передостанній клуб чемпіонату Азербайджану, що лише зайвий раз проілюструвало загальну сумну картину затребуваності українських гравців закордоном. Проте усіх переплюнув Артем Фаворов, екс-хавбек «Зірки», який погодився на переїзд у заштатний данський клуб «Вайле». Це лише другий дивізіон, клуб українця там веде боротьбу за... збереження прописки.

На фото: Артем Фаворов – курс на Данію

Автором найгучнішого, найочікуванішого трансферу не лише цього зимового вікна, а й останніх кількох років, міг би стати Андрій Ярмоленко. Проте лідер «Динамо» знову залишився на берегах Дніпра, хоча були згадки про інтерес до нього з боку «Сток Сіті», «Евертона» і навіть «Тоттенхема». Щоправда, за значно скромнішу суму, ніж перед Євро-2016, – лише 9 мільйонів фунтів.

Залишився у «Динамо» і Сергій Сидорчук, на якого начебто претендував «Фенербахче». Поки що безробітний Євген Макаренко, за інформацією Романа Бебеха, міг підсилити майбутнього суперника «Шахтаря» – «Сельту», однак агенти не зуміли домовитися про трансфер. Без нового українського десанту залишилася Німеччина. Владислав Калітвінцев міг перейти в «Ерцгебірге», а Антон Каніболоцький – в «Мюнхен-1860». В обох випадках трансфери зірвалися. В очікуванні нового клубу досі перебуває ветеран «Динамо» Олег Гусєв. Ймовірний перехід трьох молодих гравців «Дніпра» Баланюка, Вакулка та Луньова у загребське «Динамо». У гарячковому пошуку варіантів опинився і Роман Зозуля, який, здавалося, вже знайшов собі новий клуб – «Райо Вальєкано», проте повернувся у «Бетіс».

Побачити закордоном згаданих вище гравців, а також багатьох інших представників УПЛ, ми ще матимемо змогу – найближчим часом обов'язково відбудуться нові трансфери. У Білорусі, Болгарії, Хорватії, Чехії, Угорщині, Казахстані, США та багатьох інших країнах трансферне вікно ще тривалий час буде прочинене. Врятуватися із корабля (УПЛ), що тоне, є достатньо охочих.