Зозулю в президенти або хто зі спортсменів може стати «слугою народу»

Футбол України 5 Лютого, 00:03 525
Зозулю в президенти або хто зі спортсменів може стати «слугою народу» | 19-27
Напередодні в соцмережах набрав обертів флешмоб в підтримку форварда збірної України Романа Зозулі, який став жертвою російської пропаганди в Іспанії

Українського футболіста «Бетіса» Романа Зозулю фанати «Райо Вальєкано», куди він перейшов в оренду, безпідставно звинуватили в нацизмі. Відтак, футболістові довелося терміново розривати орендну угоду і повертатися в «Бетіс». Щоправда, тепер за регламентними нормами українець може залишитися півроку без ігрової практики. Адже вже був заявлений за три клуби впродовж сезону. Зозуля став заручником обставин, а йому підтримку висловили і футболісти «Бетіса», і фанати, і Посольство України в Іспанії... Список можна продовжувати. З такою підтримкою він би легко міг балотуватися в президенти... Тож вирішили поповнити список тих, хто зі спортсменів міг би йому скласти конкуренцію за місце в українській політиці.

Юрій Чебан - каноїст. Олімпійський чемпіон Лондона, одесит торік на Олімпіаді в Ріоі завоював для України золоту нагороду. Українець виграв фінальний заїзд на 200 метрів на особливому каное – з зображенням тризуба, герба України і булави. «Мій допінг — це мій патріотизм. Свою перемогу я присвячую рідним і близьким і звичайно ж, своєму народу, з яким я завжди разом, — сказав Юрій Чебан одразу після тріумфального повернення додому. — Наші бійці в зоні АТО на одному фронті, я на іншому, ми разом захищаємо Україну.

Андрій Демчук - паралімпієць, фехтувальник. Переможець Паралімпійських ігор в Ріо Андрій Демчук присвятив свою золоту нагороду двом загиблим друзям та всім воїнам АТО.

«В мене двоє друзів загинуло в АТО. І цю медаль я присвячую їм. Це дійсно ті люди, які пожертвували собою, заради того, щоб наша країна була вільна та незалежна. Цю медаль я присвячую усім воїнам АТО, тому що це ті люди, які віддають все, щоб охороняти нашу землю. Я їм вдячний на всі 100%», – сказав Андрій. А відео тоді зворушило усю країну.

Жан Беленюк - борець. Зірковий спортсмен, срібний призер Олімпіади в Ріо вже став таким собі захисником прав скривджених державою спортсменів. «Всі говорять про патріотизм. Це наш президент, прем'єр-міністр повинні показувати свій патріотизм. А я вільний розпоряджатися своєю долею, як вважаю за потрібне. Ніхто мене в цьому не переконає. Я дивитимуся і відштовхуватимуся від того, як мені буде краще», – заявив восени 2016 року Беленюк. І хоч серед населення заяву сприйняли неоднозначно, як шантаж, але спортсмени масово висловили підтримку словам борця.

Андрій Ярмоленко - футболіст. Про епопеї з переходом півзахисника «Динамо» кожного літнього і зимового міжсезоння можна знімати телевізійні серіали. Вболівальники звинувачують президента клубу Ігоря Суркіса в тому, що «руйнує» кар'єру топового гравця.