Від Гавранчича до Петровича. Сім сербських історій київського «Динамо»

Динамо Київ 5 Лютого, 00:07 999
Від Гавранчича до Петровича. Сім сербських історій київського «Динамо»
Після появи в «Динамо» сербського захисника Александара Пантича згадуємо, чого досягали у київському клубі його співвітчизники

Сербських легіонерів в історії «Динамо» до приходу Пантича було семеро, і у кожного з них була власна історія і ступінь корисності для команди. По-різному склалася і їх подальша доля. Давайте ознайомимося з цими історіями детальніше.


Горан Гавранчич

Позиція: центральний захисник
Прийшов у «Динамо»: в 2001 році
Пішов з «Динамо»: в 2008 році
Статистика в основі: 136 матчів/22голи
Де грає зараз: завершив кар'єру

Один з найперших сербських легіонерів в «Динамо» виявився одночасно і найбільш корисним. Горан провів за київський клуб 136 матчів, у яких забив 22 голи, а найбільш пам'ятним його результативним ударом був диво-гол італійській «Ромі», забитий розкішним ударом на «Стадіо Олімпіко».

Зоран Кулич

Позиція: центральний півзахисник
Прийшов у «Динамо»: в 2001 році
Пішов з «Динамо»: в 2002 році
Статистика в основі: 0 матчів/0 голів
Де грає зараз: завершив кар'єру

Прийшов у клуб разом із Гавранчичем і за думкою окремих спеціалістів тоді вважався навіть більш перспективним, аніж Горан. Втім, «щось пішло не так» і Кулич не тільки не став гравцем основи «Динамо», а і взагалі не провів за головну команду жодного матчу. Не потягнув фізичні навантаження серб.

Ігор Петкович

Позиція: правий захисник
Прийшов у «Динамо»: в 2002 році
Пішов з «Динамо»: в 2008 році
Статистика в основі: 1 матч/0 голів
Де грає зараз: «Нефтчі» (Узбекистан)

Кар'єрі цього виконавця в «Динамо» завадили травми. Одразу ж після прибуття в Київ Петкович «зламався», а коли відновився, боротися за місце в основі вже не зміг. Один матч за головну команду все ж відіграв – в жовтні 2005-го проти «Кривбасу», але тих пір в основному віддавався у оренди, а згодом і взагалі залишив клуб.

Периця Огнєнович

Позиція: атакувальний хавбек
Прийшов у «Динамо»: в 2003 році
Пішов з «Динамо»: в 2004 році
Статистика в основі:2 матчі/0 голів
Де грає зараз: завершив кар'єру

Грав у Китаї ще тоді, коли це не було «мейнстримом». Саме з китайського клубу «Далянь Шиде» Огнєнович прибув до «Динамо», але брали його не за цією причиною, а тому, що раніше він подавав великі надії у складі мадридського «Реалу» в навіть мав у активі дюжину матчів і гол за основу «Галактікос». Втім, у «Динамо» він і близько не показав своїх талантів. А подальша кар'єра серба змусила задатися питанням – а чи були ці таланти взагалі?

Мілош Нінкович

Позиція: атакувальний хавбек
Прийшов у «Динамо»: в 2004 році
Пішов з «Динамо»: в 2013 році
Статистика в основі: 109 матчів/14 голів
Де грає зараз: «Сідней» (Австралія)Другий за корисністю сербський легіонер в історії «Динамо». Хоча свій потенціал Нінкович розкрив не до кінця. Футболіст, якого ще до переходу в «Динамо», хотів отримати туринський «Ювентус», довго адаптувався до київських реалій, а коли звик, замість 100%-ї віддачі на футбольному полі і тренуваннях, став частим гостем нічних клубів, куди ходив разом із солодкою парочкою «Мілевський-Алієв», про що сам нещодавно розповідав у інтерв'ю. Міг стати легендою київського клубу, а залишився в історії лише одним із багатьох не до кінця розкритих талантів.


Мар'ян Маркович

Позиція: правий захисник
Прийшов у «Динамо»: в 2005 році
Пішов з «Динамо»: в 2008 році
Статистика в основі: 37 матчів/2 голи
Де грає зараз: «Пєтровац» (Сербія)

Не кращий сербський легіонер в історії «Динамо», але і не найгірший. Має достатньо ігор за основу киян, в тому числі і в єврокубках, де серб награв більше десятка поєдинків. Втім, визначним для історії клубу Марковича не назвеш, та і розірвання контракту з гравцем, яке відбулося за ініціативи самого захисника, не говорить на його користь. Мар'ян не був готовий боротися за місце в основі і вибрав більш легкий шлях.


Радослав Петрович

Позиція: захисник/півзахисник
Прийшов у «Динамо»: в 2015 році
Пішов з «Динамо»: в 2016 році
Статистика в основі: 7 матчів/1 гол
Де грає зараз: «Ріу Аве» (Португалія)

Один з найзагадковіших гравців в історії «Динамо». Прийшовши в клуб пару років тому назад, Петрович не заявив про себе достатньо гучно, але якимось дивом вже за рік опинився в складі гранду португальського футболу. Тільки Богу і агентам відомо, як таке могло статися.

Ось такі попередники були у новачка «Динамо» Александара Пантича. Який шлях вибере він? Стане значним гравцем для клубу, як Гавранчич, загубиться, як багато інших сербів у київському клубі? Подивимося на цього хлопця вже за місяць.