«Райо Вальєкано» та ще 5 клубів, у які не варто переходити Зозулі

Футбол України 6 Лютого, 13:07 1390
«Райо Вальєкано» та ще 5 клубів, у які не варто переходити Зозулі | 19-27
Скандальна історія з українським футболістом Романом Зозулею та ультрас іспанського «Райо Вальєкано» змусила згадати про європейські клуби, чиї фанати дотримуються «лівих поглядів».

Нагадаємо, що фанати «Райо Вальєкано» фактично «заблокували» оренду українця Романа Зозулі з «Бетіса» до свого клубу, через те, що у вчинках гравця за межами футбольного поля вони побачили нацизм. Ультрас «Райо», як і багато людей з району Мадрида під назвою Вальєкас, який представляє клуб – давно відомі своїми лівими поглядами і підтримкою комуністичних ідей. А ми пропонуємо вам невеличкий список клубів, чиї фанати схожі у поглядах з фанатами «Райо» і де Зозулю і його патріотичну діяльність з великою долею вірогідності зустріли б так само непривітно і по-ворожому.


«Санкт-Паулі» (Німеччина)

Санкт-Паулі – район міста Гамбург, який являє собою унікальну територію у два з половиною квадратних кілометри, де живуть люди, для більшості з яких у житті є дві головні речі – місцева футбольна команда і протест проти капіталізму і сучасного світу. Не дивно, що фанати «Санкт-Паулі» є людьми лівих поглядів – їм настільки огидний нацизм, що навіть за збірну Німеччини вони не вболівають, вважаючи це явищем, що виділяє людей з загальної маси. Під час ЧС-2006 фанати «Санкт-Паулі», замість того, щоб підтримувати збірну, влаштували на домашньому стадіоні щось на зразок чемпіонату світу серед невизнаних республік і назвали все це «Wild Cup» («Дикий кубок»).

Символом клубу є прапор із зображенням піратського «Веселого Роджера».



«Ліворно» (Італія)



Найбільш комуністичний клуб Італії. Ліворно як місто – це столиця італійського комунізму. Італійська комуністична партія була заснована саме тут в 1921-му році, а фанати футбольного клубу підхопили ідеологію і несуть до сих пір. Щось треба казати про ультрас «Ліворно», якщо вони кожного року святкують день народження Сталіна? Хіба що додамо ще такий цікавий факт: коли 17 італійських солдатів загинули в Іраку, на всіх стадіонах Італії матчі починалися з хвилини мовчання, але на «Стадіо Армандо Піккі» в Ліворно фанати співали на підтримку… іракців, які вбивали італійців.



«Марсель» (Франція)



Команда з портового міста, де історично склалося тепле ставлення до емігрантів та здавна зародилося переконання у рівності між людьми, не могла не отримати численну підтримку «лівих» фанатів. На трибунах «Велодрому» часто можна зустріти портрети Че Гевари та Карла Маркса. Не будемо забувати і про те, що під час Євро-2016 саме тут відбулися найбільш жорстокі бійки серед фанатів, і ультра «Марселя» часто брали в них участь, адже до міста приїздило багато фанатів «правих поглядів», яких тут терпіти не можуть.



«Селтік» (Шотландія)



Природа «лівих» переконань фанатів «Селтіка» має своє історичне забарвлення, втім глобально погляди «Кельтів» не відрізняються від ультрас того ж «Санкт-Паулі», а самі фанати шотландського та німецького клубів є великими друзями. «Фішкою» фанатів з Глазго є боротьба проти британського впливу, серед авторитетів для цих фанатів не тільки «класичні» Карл Маркс і Че Гевара, але і місцеві діячі, особливо з ІРА (Ірландська-Республіканська Армія), через що фанати «Селтіка» часто потрапляли до списків місцевої поліції за звинуваченням у сепаратизмі та тероризмі.



«Аякс» (Нідерланди)



Ситуація з «лівими» поглядами вболівальників «Аякса» пояснюється релігійними факторами. У клубі в різний час грали футболісти з єврейським корінням, такі люди є у керівництві клубу, а серед вболівальників їх безліч. Тому фанати «Аякса» регулярно використовують прапори із зображенням Зірки Давида і скандують під час матчів: «Євреї! Євреї!» До будь-яких проявів фашизму і нацизму в Амстердамі ставляться гостро негативно, адже саме в цьому місці під час Другої Світової війни нацисти вбили багато єврейського населення.

Степан Казимерчак