​Роберто Моралес: «Агенту Зозулі потрібно боротися, а не говорити, що їхні аргументи не сприймають»

Світовий футбол 6 Лютого, 18:23 1172
​Роберто Моралес: «Агенту Зозулі потрібно боротися, а не говорити, що їхні аргументи не сприймають»
Авторитетний український ведучий, телекоментатор і експерт іспанського футболу Роберто Моралес поділився з 1927.kiev.ua думками про те, чи варто очікувати виклику Романа Зозулі до збірної України.

— Агент Романа Зозулі Володимир Кузьменко повинен був знати, які настрої панують в фан-русі «Райо Вальєкано»?

— Його агент живе в Мадриді і, при цьому, як він може говорити про знання іспанського футболу, якщо він не знає про «лівацтво» «Буканерос» та інших сапортів «Райо»? Тим паче сам перехід з «Бетіса», чиї ультрас жорстко «праві» до «лівого» Важекаса.

— Навіть якщо Зозуля залишиться без клубу, чи варто очікувати його виклику у збірну? Як знак доброї волі, за патріотизм, так би мовити.

— Це дуже болісне питання. Зозуля, який дає допомогу ЗСУ, — це респект і прекрасний приклад, а от його нинішня форма відверто лякає. Ще на Євро усе було погано. Проте, тут я особисто сприйму будь-яке рішення тренера.

— Чи справедливим буде виклик? На скільки це є необхідним жестом?

— Справедливості у світі немає. Запросити, мабуть, варто, а от випускати - лише у разі якоїсь епідемії травм, або наприкінці матчу, коли його підсумок буде зрозумілий.

Стосовно ж неможливості грати нині, то це дуже цікава тема. Якщо його агент реально щось може, то порадить Зозулі боротися за можливість отримати право підписання орендної угоди, як винятку. Зозуля і обидва клуби нічого не порушували, загрози життю - це реальний форс-мажор, а неможливість грати через такі обставини є порушення права людини на працю. Адекватні юристи можуть «пробити» йому можливість, куди нині перейти.

— За словами його агента, у ФІФА не визнають цей випадок форс-мажором

— Значить, він поганий агент. Зозулю підтримали керівники Ла Ліги, а загрози життю, взагалі, не компетенція ФІФА та УЄФА, як і право на працю. Треба боротися, а не говорити, що не сприймають. Свого часу, Матузалему хотіли заборонити грати через усі скандали з його переходами. Його агенти відбилися від усього, наполягаючи саме на порушенні конвенції ООН про права людини. Тут же ситуація серйозніше.

— «Реал Бетіс» — це, наразі, рівень Романа Зозулі?

— Це клуб-середняк. Іспанія взагалі не чемпіонат для Зозулі. Також, потрібно пам’ятати, що зараз 2017-ий, а не 2013/14-ий. Роман давно не грав добре, тому нині йде мова про клуб, де б він міг би просто грати.

Розмовляв Микола Тимощук