Володимир Генінсон: «Топ-клуби готові пожертвувати заробітками заради фінансових результатів УПЛ»

Футбол України 7 Лютого, 21:07 521
Володимир Генінсон: «Топ-клуби готові пожертвувати заробітками заради фінансових результатів УПЛ»
Президент УПЛ розповів про роботу над новим договором з ФФУ.

«Зараз на порядку денному ключове питання у клубів українського топ-дивізіону – це підписання такого договору між ФФУ і УПЛ. Вже відбувся ряд робочих зустрічей та обговорень щодо наповнення договору з ФФУ і з клубами. Сподіваємося найближчим часом процес фіналізувати.

За основу взято чинний договір. Для нас важливо було закласти в основу цього договору фундамент, необхідний для успішного розвитку професійного футболу. Серед іншого і централізація медійних, телевізійних і маркетингових прав, і система відрахувань національної асоціації на розвиток футболу в країні.

Створюється єдиний продукт, який приноситиме вигоду і користь усім учасникам процесу. Не кожен клуб сам по собі, «Динамо», «Дніпро» чи «Карпати», а є продукт, який системно розвивається, приносячи дивіденди всім його учасникам і в першу чергу уболівальникам.

Так, у нас є топові клуби, які тягнуть всіх інших. Це правда. Але вони готові пожертвувати своїми заробітками в короткостроковій перспективі, усвідомлюючи необхідність згуртованості для досягнення успіху і високих фінансових результатів кожного клубу та Ліги в цілому.

Україна на сьогоднішній день знаходиться на останніх позиціях серед європейських ліг по грошам, які заробляються клубами від реалізації медійних та спонсорських прав в рамках національного чемпіонату. Але при цьому хочу звернути увагу, що український футбольний продукт за спортивними показниками традиційно входить до ТОП-10 рейтингу УЄФА, на сьогоднішній день це восьма позиція з 54 членів-учасників УЄФА.

Проект договору був розроблений робочою групою, в яку входять представники клубів, які внесли свої пропозиції до цього договору. Після цього була зустріч між УПЛ і ФФУ, на якій всі пропозиції і доповнення були обговорені і внесені деякі корективи. Наступна зустріч відбудеться через 10-12 днів. Наш договір діє до 30 червня 2017 року. Підписання договору, звичайно ж, повинно відбутися задовго до цього», - сказав Генінсон в інтерв'ю Terrikon.