Куди зник Коноплянка? Чи лише зникне?

Футбол України 8 Лютого, 11:58 751
Куди зник Коноплянка? Чи лише зникне?
Про перспективи Євгена Коноплянки в німецькому «Шальке».

Пам'ятаєте, як потужно Коноплянка розпочинав у «Севільї»? Які матчі українець видавав восени 2015-го? Зокрема, пригадується поєдинок проти мадридського «Реалу», в якому Євген знатно «повозив» своїх опонентів на фланзі. А далі настала зима, «Севілья» продовжувала виступати в щільному графіку, а Коноплянка почав згасати.

Тоді не хотілося вірити у профнепридатність українця. Тим паче, знаходилися для пояснення застою цілком об'єктивні причини. Мовляв, не звик Євген до щільного зимового графіку, адже до цього взимку українець не грав у футбол, а лише тішився на курортному сонечку. Тоді ж почали проявлятися проблеми порозуміння з партнерами. Одне нашарувалося на інше, сформувавши для Євгена товстий пласт неприємностей. Тоді ж був винесений вердикт: «Севілья» - не для українця.

Евгений Коноплянка (Шальке)

Перехід до «Шальке» обіцяв надати Коноплянці нового імпульсу. Чемпіонат Німеччини не є простішим від чемпіонату Іспанії, але у «Шальке», мабуть, амбіції нижчі, ніж у «Севільї.» А, відповідно, нижчою є й відповідальність. Хоча, у випадку з Євгеном визначального значення набував інший нюанс. Визначальним було те, що Євген отримав можливість по-новому підійти до стартової лінії після фальстарту. І тепер вже українець мусив розуміти, що потужного стартового ривка замало. Рецепт успіху – це рівномірний розподіл сил на усю дистанцію.

Першу німецьку осінь Коноплянка провів посередньо – слабкіше, ніж першу осінь у «Севільї». Євген вважався гравцем ротації, час від часу вибухаючи результативними діями переважно в кубкових поєдинках. Можливо, так і краще: не було емоцій, а лише тверезе, розсудливе сприйняття реальності. Далі – більш тривала, аніж у Іспанії, зимова перерва – ще один плюс для Коноплянки. Не сказати, що сам Бог велів підкорювати Німеччину, але умови постали зручніші, аніж у «Севільї».

Проте, в трьох офіційних матчах 2017-го Євген Коноплянка зіграв за «Шальке» лише шістнадцять хвилин. Це – поки що не сигнал катастрофи, а лише тривожний дзвіночок. Застережливий, так би мовити, знак. Від сьогодні для «Шальке» календар щільнішає – до матчів Бундесліги додаються матчі Кубку Німеччини, а за тиждень – й Ліги Європи. Ось тут вже для Коноплянки й настає момент істини.

Евгений Коноплянка (Шальке)

Свої шанси українець, очевидно, отримуватиме саме в кубкових змаганнях. Тим паче, що восени Євген за «кнаппенів» в кубкових турнірах забивав. І саме грою в цих турнірах, очевидно, Коноплянка мусить переконати менеджерів та тренерів «Шальке» викупити його контракт від «Севільї». Інакше влітку українець ризикує опинитися на роздоріжжі, з якого не буде шляху ні до «Шальке» (термін оренди спливає 30-го червня 2017-го року), ні до «Севільї» (контракт дійсний до 30-го червня 2019-го року). І що тоді? В найліпшому випадку – оренда до умовних «Бетіса» чи «Алавеса». А в гіршому – може бути й заслання до умовного «Райо Вальєкано».

А воно нам потрібно? Краще мати «збірника» в складі видної команди елітної ліги топ-чемпіонату, аніж прямувати за Конплянкою десь до глибинки…