Joma. Що це за фірма, і якою може бути нова форма збірної України

Збірна України 8 Лютого, 16:34 1724
Joma. Що це за фірма, і якою може бути нова форма збірної України
Дізнаємося більше про нового технічного спонсора збірної України.

Історія

Joma – іспанський виробник спортивного одягу та екіпірування. Компанію було засновано у 1965 році. Її штаб-квартира знаходиться у Портільйо-де-Толедо, у 60-ти кілометрах від Мадрида.

З самого початку на фабриці працювало лише 8 людей, а вже у 1980 Joma відкрила другу фабрику. Тоді зросла і кількість робітників – до 70-ти. Ще через 8 років було відкриту третю фабрику. А вже у 1992-му компанія стала найбільшим виробником футбольного взуття в Іспанії. За кілька років Joma вийшла ще й в лідери по продажу екіпірування (взуття, одяг) для футзалу.

У 2000 році перший завод було реконструйовано та розширено до потужного підприємства з площею у 70 тисяч м². Загалом зараз Joma стала транснаціональною компанією, фабрики якої, окрім Іспанії, знаходяться також у Китаї та Мексиці.

Футбольні форми

У Joma не такий великий і серйозний перелік клубів, як у Nike чи Adidas, які грають у формі від них. Проте спробуємо структурувати і назвати команди і збірні, які віддали перевагу іспанській фірмі.

Серед топ-5 чемпіонатів Joma одягає команди в Англії, Іспанії, Італії та Франції.

В Іспанії – «Вільяреал», «Хетафе», «Еспаньйол», «Леганес» і «Гранада.»

В Італії – «Палермо», «Сампдорія», «Емполі».

В Англії – «Суонсі».

У Франції – «Тулуза».

В цілому у компанії є, як стандартні варіанти, так і екслюзивні для різних клубів. Наприклад, так скромно і мінімалістично виглядають комплекти «Емполі».

Справжнім фурором на тлі цього є два комплекти форм «Тулузи».

Не можна не відмітити і цікаве рішення з другою формою «Суонсі».

Трапляються і оригінальні форми від Joma, які зазвичай є 2-м або 3-м комплектом форми. Так виглядають запасні форми «Вільяреала».

А так – «Гранади» і «Еспаньйола».

Друга форма «Сампдорії» ніби доволі мінімалістична, але з неординарним рішенням.

Перша форма тієї ж «Сампдорії» та друга – іспанського «Леганеса» зроблені за дещо схожим шаблоном з горизонтальними смугами.

А такою була форма «Валенсії» від Joma у сезоні 2012/13.

У 2009-му бренд з'явився і в Україні. Першою українською командою, яку одягнула Joma, стали «Карпати».

Зараз, крім львів'ян, в УПЛ у формі від іспанського бренду виступають «Олімпік», «Зірка» і «Сталь».

Серед збірних слід згадати Румунію і Болгарію, які були єдиними командами, що вдягали форму Joma серед європейських збірних. Кілька місяців тому представили форму збірної Болгарії 2016/17.