Олексій Хахльов: «Якщо вирішив йти з «Динамо», то залишатися в Україні не було сенсу»

Динамо Київ 13 Лютого, 17:53 725
Олексій Хахльов: «Якщо вирішив йти з «Динамо», то залишатися в Україні не було сенсу»
Український новачок іспанського «Алавеса» розповів про свій відхід із «Динамо» та перші враження від іспанського футболу.

- Чому ти пішов із «Динамо» в далеко не найвідоміший клуб Іспанії?

- Ніхто не знає, що буде завтра, і ніхто не застрахований від будь-яких рішень. Значить, рано чи пізно потрібно було залишити «Динамо». Але я дуже вдячний київському клубу за все.

- Твій контракт із «Динамо» підійшов до кінця?

- Так. Можна сказати, що не домовилися про нову угоду. Та й завжди хотілося спробувати свої сили в іншому європейському чемпіонаті. А тут з'явилася можливість переїхати, на мій погляд, до найсильнішої ліги світу. Адже іспанські команди в останні роки в Лізі Європи та Лізі чемпіонів знаходяться на провідних ролях.

- Були варіанти, крім «Алавеса»?

- Буде неправильним їх озвучувати. Зараз я - гравець «Алавеса» і потрібно відштовхуватися від цього. Хотілося знайти місце, де буду отримувати ігрову практику, адже для молодого футболіста це дуже важливо.

- Не думав залишитися в Україні?

- Очевидно, найсильнішим клубом країни є «Динамо». І якщо було прийнято рішення піти з цього клубу, то залишатися в Україні не було сенсу.

- Які перші враження від Іспанії?

- Чесно кажучи, побачивши трохи Іспанію, хочеться побажати такого ж і нашому футболу. Тут люди по-доброму хворі футболом! На третій день мого перебування на Піренеях «Алавес» грав вдома, здається, з «Леганесом». Керівництво клубу дає квитки на матч, але я іспанську знаю ще не так добре, як хотілося б, тому ми не так зрозуміли один одного, і я не взяв квиток. Приїхавши на стадіон за 1 годину і 10 хвилин до початку матчу, захотілося самому купити квиток в касі, але мені сказали, що все розпродано. І це навіть не «Барселона» або «Реал»! Вболівальники ходять дивитися на свою команду, незалежно від суперника - повний стадіон і колосальна підтримка. Були моменти, коли дух захоплювало від такого.

- Чому українські футболісти зараз віддають перевагу Іспанії над іншими європейськими чемпіонатами?

- На мій погляд - це топ-чемпіонат. «Барселона» часів Хосепа Гвардіоли і «Реал» - це еталони футболу. Можна книги писати про те, як в Іспанії відносяться до футболу, як його люблять. Українців, думаю, сюди приваблюють якість і ставлення до спорту. Тут я зіткнувся з тим, що нікого не потрібно примушувати що-небудь робити. Тренерам простіше, тому що вони вкладають в гравців усе, що знають. Футболісти ж у свою чергу повинні самі це приймати і виконувати. Наприклад, у мене кожне тренування починається з залу і ним же закінчується. І ніхто нікого не змушує йти в зал або кудись ще. У кожного розписана індивідуальна програма, хтось працює з дієтологом, наприклад, або має ще якісь особливості роботи.

- На який термін розрахований контракт із «Алавесом»? Перший час будеш виступати за молодіжний склад?

- Угода розрахована на 3,5 року. Було озвучено, що є перспектива грати в першій команді, але я розумію, що не кожен футболіст, навіть із іспанським паспортом, виходить в Прімері в 18 років. Це хіба що такі гравці, як Мессі, Іньєста або Бускетс. Але є маса прикладів, коли футболісти розкривалися пізніше і заграли на дуже високому рівні, - розповів Хахльов в інтерв'ю Sport Arena.