«Дніпро». Порятунок потопаючого…

Футбол України 22 Лютого, 20:35 1017
«Дніпро». Порятунок потопаючого… | 19-27
Про зимову підготовку «Дніпра» до весняної частини чемпіонату України.

Проблеми «Дніпра» вийшли на новий рівень. Звучить цинічно, але ми можемо хіба що сміятися крізь сльози. Якщо раніше інформація про проблеми «Дніпра» лунала переважно з вуст працівників клубу, а також тих, кому дніпряни заборгували грошей, то зараз про можливий колапс розповсюджуються й високопоставлені футбольні чиновники. Так, маємо на увазі Володимира Генінсона, який недвозначно заявив про ризик втрати «Дніпра» таким же шляхом, як відносно нещодавно український футбол втратив «Металіста».

«Минулого року ми втратили «Металіст», і зараз ризикуємо таким же чином втратити «Дніпро», — Володимир Генінсон, президент Української Ліги Парі-Матч

Натомість, додали оптимізму до своїх промов Андрій Стеценко і Дмитро Михайленко. Перший вихвалявся тим, що в «Дніпрі» робочий процес організований аж ніяк не гірше, аніж в інших клубах вітчизняного чемпіонату. Другий висловлював повне задоволення умовами, в яких «Дніпру» належало готуватися до другої частини чемпіонату. Дійсно, Дмитро Михайленко – той, хто за будь-яких умов намагається не падати духом і заспокоювати вболівальників «Дніпра».

Дмитрий Михайленко (Днепр)

Власне, команда дійсно провела доволі продуктивну підготовку. «Дніпро» вирушав на два збори, протягом яких провів дев'ять контрольних матчів. Проблемою є те, що дніпряни й досі позбавлені змоги підсилювати свій склад новачками. Футболісти йдуть, а на їхні місця ніхто не приходить. Мова велася навіть про повернення Романа Зозулі, але через заборону реєструвати нових гравців у «Дніпрі» Роман може виступати хіба що позаштатним психологом.

Клуб заробив, продавши до Бельгії Валерія Лучкевича. Сума трансферу склала приблизно півтора мільйони євро. В 300 тисяч євровалюти турецькому «Карабюкспору» обійшовся Андрій Близниченко. А от Денис Шеліхов, Ігор Варцаба, Сергій Назаренко, Сергій Політило, Євген Бохашвілі, Андерсон Піко і Олександр Васильєв пішли з «Дніпра» як вільні агенти.

Не склалося з трансфером Сергія Кравченка, яким начебто також цікавився «Стандард». Тут – палиця з двома кінцями. З одного боку, «Дніпро» міг отримати за Сергія ще одну «порцію» грошей. З іншого, Кравченко – один з трьох китів-ветеранів, на плечах яких й триматиметься гра «Дніпра» (разом з Ротанем та Чеберячком). Тут все залежить від того, під яким кутом на ситуацію поглядати.

«Вони не стали спокушатися порівняно великими грошима в інших клубах; вирішили залишитися в клубі, який став для них рідним, підставити плече і взяти участь в становленні клубу і розвитку команди», — Андрій Стеценко, генеральний директор «Дніпра».

Днепр

Результатами контрольних поєдинків «Дніпро» не вразив. В дев'яти матчах – лише три перемоги і одна нічия (відповідно, п'ять поразок). Але, їй Богу, результати спарингів – то найменше, що зараз може бентежити в контексті «Дніпра». Дмитро Михайленко займався пошуком оптимального складу і моделі гри, які б допомогли «Дніпру» втриматися в рятівній зоні. Нагадаємо, втративши дванадцять балів у відповідності до рішень ДК ФІФА (через борги перед колишніми співробітниками), наразі «Дніпро» лише на один бал випереджає «Карпати», які йдуть на останній сходинці.

«Зараз ми знаходимося в пошуку, ще не знайшли свою гру. Є люди, які нас залишили, нам треба перебудовуватися, грати по-іншому, виходити з ситуації. Ми залишаємося оптимістами, потрібно продовжувати працювати і тоді буде результат», —Дмитро Михайленко, в.о. головного тренера «Дніпра».

На місце у воротах претендують Баштаненко, Лунін та Данило Кучер. Всі троє отримували приблизно однакову кількість ігрових хвилин на зборах. Тут, цілком ймовірно, все залежатиме від перших офіційних весняних матчів. Основним правим оборонцем буде, швидше за все, Володимир Адам'юк, тоді як на позицію на протилежному фланзі претендують Володимир Польовий та Олександру Влад. В центрі захисту Сватку і Чеберячку конкуренцію створюватиме Лопирьонок. Останній, власне, ще в осінній частині «підтісняв» Чеберячка.

Кравченко, Ротань і Кочергін – оптимальне поєднання центральних півзахисників, в якому перший, очевидно, розташовуватиметься глибше. Вакулко, Когут, Чеберко – молоді хлопці також награвалися на зборах і свої шанси вони отримають і в офіційних поєдинках. Не виключено, що хтось з них стане основним на правому фланзі півзахисту, де утворилася пробоїна після відходу Лучкевича. За це місце здатен поборотися й Кожушко, а ось ліворуч є Максим Луньов, який вже встиг відіграти десять матчів в поточному чемпіонаті України. Центральні нападники – Довбик та Баланюк. Очевидно, основним буде Артем, який є одним з найкращих бомбардирів зимових зборів не лише «Дніпра», а й всіх представників Ліги Парі-Матч.

СТАТИСТИКА ЗБОРІВ

9 матчів, 3 перемоги, 1 нічия, 5 поразок; різниця голів – 14:16

Географія суперників: Хорватія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Польща, Грузія, Азербайджан

Найбільша перемога: 3:0, «Діла» (Грузія)

Кращі бомбардири: Артем Довбик – 6, Денис Баланюк – 2

ТРАНСФЕРИ

ПрийшлиПішли
  • «Дніпру» заборонено підписувати гравців
  • Валерій Лучкевич («Стандард», Бельгія)
  • Андрій Близніченко («Карабюкспор», Туреччина)
  • Сергій Політило
  • Сергій Назаренко
  • Євген Бохашвілі
  • Андерсон Піко
  • Олександр Васильєв
  • Денис Шеліхов
  • Ігор Варцаба