Перед стартом поточного чемпіонату ми розглядали статистичні показники футболістів клубів УПЛ в двох категоріях: бомбардири та гвардійці. Подивимося, що змінилося після першої частини сезону і які рекорди можуть статися весною.
Гвардійці
Розвиток подій в українському футболі вніс свої корективи. Як мінімум, на найближчі два сезони рекордом для українського чемпіонату за кількістю проведених матчів буде цифра 426. Олександр Шовковський завершив кар’єру, а найближчому переслідувачу з діючих футболістів В’ячеславу Чечеру до цієї позначки потрібно з’явитися на полі в матчах УПЛ ще 47 разів.
Не визначеною залишається доля ще одного гвардійця з топ-10 – Сергія Назаренка. В цьому сезоні на рахунку 37-річного хавбека всього 4 поєдинки, крім того взимку гравець залишився без клубу. Проте, повернувшись в «Дніпро» вже під час чемпіонату, в топ-10 увійшов ще один досвідчений дніпрянин – Руслан Ротань. Тепер у капітана «Дніпра» 359 матчів і він ділить восьме - дев’яте місце в рейтингу з Русланом Костишиним, і якщо не станеться нічого неординарного, то він перевершить досягнення Сергія Шищенка.
Вже точно відомо, що клуб «чотирьохсотників» в цьому чемпіонаті ніхто не поповнить, але є шанс для того, щоб позначки у 300 матчів досяг Желько Любенович, але для цього йому потрібно грати у кожному матчі до завершення чемпіонату. Зараз у сербського легіонера – 287 поєдинків у активі.
Попереду Желько з діючих футболістів лише капітан «Шахтаря» Даріо Срна, у якого 321 матч. У Олега Гусєва 315, але, як відомо, півзахисник вирішив продовжити кар’єру за кордоном, хоч поки і невідомо де.
Позначки у 250 матчів може досягти Андрій Пятов, у якого 241 поєдинок, а ось капітан «Зорі» Микита Каменюка це досягнення, скоріше за все, відкладе на наступний сезон, адже старт весняної частини пропустить через травму.
200 матчів найближчим часом проведе Тарас Степаненко, якому залишилося провести всього три зустрічі.
Також у цьому сезоні вже ніхто не поповнить топ-100 гвардійців (для цього потрібно 225 матчів). Найближчими кандидатами були Младен Бартуловіч (220) та Костянтин Ярошенко (214), але перший вирішив поїхати до Польщі, а інший влаштовується у «Іллічівець».
Бомбардири.
Тут також схожа ситуація з гвардійцями. Рекорд Максима Шацьких у 124 забитий м’ячі, як мінімум буде орієнтиром на два найближчі сезони. Найращий з діючих бомбардирів Євген Селезньов покращив у цьому сезоні свій показник на один м’яч (тепер у нього 111), і відправився забивати до чемпіонату Туреччини.
До топ-10 бомбардирів увійшов Андрій Ярмоленко (85), витіснивши звідти легенду українського футболу і нинішнього наставника збірної України Андрія Шевченка.
Залишається шанс, що в топ-10 може увійти Олександр Гладкий (77), але для цього йому потрібно, щоб у нього знову прокинувся талант забивати, який в поточному сезоні спить міцним сном.
У топ-50 бомбардирів увійшов Жуніор Мораєс, але п’ятиматчева дискваліфікація добряче завадить йому покращити свої показники, на зараз у форварда «Динамо» 52 результативних удари. Шість влучних ударів потрібно завдати Желько Любеновичу, щоб потрапити до цього списку.
Для потрапляння у топ-100 бомбардирів (дуже смішна цифра у 32 забитих м’ячі) два влучних удари потрібно завдати Анатолію Діденку, три – Ігору Худоб’яку, Тайсону, сім – Громову і Зозулі (тут якщо вирішиться питання повернення в «Дніпро»), вісім – Марлосу і Сергію Кравченку.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!