У заявку Динамо Ярмоленко потрапив 10 років тому - 2 березня 2007 року. І це робить його особливим гравцем. Раніше за нього в структурі київського клубу з нинішньої обойми з'явився тільки Морозюк - в 2003-му. Сьогоднішньому правому захиснику киян тоді було всього 15 років, він почав грати в юнацькій команді.
І в основі Морозюк дебютував раніше за Ярмоленка - майже на цілий рік. Але за сумарним стажем у Динамо капітан крутіше - він нікуди не йшов з команди. А Морозюк три рази по півроку проводив в оренді (Дніпро в 2007-му, Оболонь в 2009-му, Кривбас в 2010-му), після чого на п'ять сезонів пов'язав себе з донецьким Металургом. В Динамо він повернувся тільки в 2015-му.
Раніше, ніж Ярмоленко, в основі киян дебютував і Гармаш, але він потрапив у заявку столичного гранда лише в квітні 2007-го. Шлях до першої команди у нього вийшов стрімкий, як він сам на футбольному полі. Але за стажем перебування на контракті з клубом він теж поступається капітану. Зовсім трохи, але поступається.
У 2007-му в структурі Динамо були зареєстровані ще три футболісти, які зараз добралися до основи, - Рудько, Яремчук і Маханьков. Однак якщо брати професійну кар'єру, ніхто з них не може сперечатися з Ярмоленком за часом, проведеним у Динамо. І тільки якщо додати виступи в чемпіонаті України на юнацькому рівні, вони зможуть наблизитися до капітана.
Нижче наведено основний склад Динамо - так, як його бачить офіційний сайт клубу. Ця ремарка стосується кількох молодих футболістів, яких, цілком ймовірно, очікує дебют у першій команді за прикладом Шепелєва.
Всього в списку 30 виконавців, але тільки третина з них почала грати за Динамо до приходу Сергія Реброва на зміну Олегу Блохіну 17 квітня 2014 року. Звичайно, кістяк колективу знаходиться якраз серед 10-ти ветеранів.
І все ж поступово команда видозмінюється і перетворюється в дітище саме Реброва. Не будемо також забувати, що Рибалка, Буяльський і Морозюк (троє з десятки ветеранів) повернулися в Динамо якраз при нинішньому головному тренері...
Хто, коли і звідки прийшов в Динамо
Примітка. Вказано рік першої появи в Динамо, а також клуб, з якого був здійснений цей перехід. Деякі гравці йшли з Динамо, а потім поверталися.
Архіви Динамо
В історії київського клубу було чимало футболістів, які проводили в основі не менше 10-ти сезонів. Довгий час орієнтиром був Олег Макаров, який віддав Динамо 14 років (1950-1963). У 1977-му його наздогнав інший знаменитий воротар - Євген Рудаков (почав в 1964-му).
У 1982 році планку до 15-ти сезонів підняв Володимир Веремєєв (почав в 1968-му), в 1990-му це досягнення повторив Володимир Безсонов (грав з 1976-го). Але на той час автором рекорду став Олег Блохін, який дебютував в основі в 1969-му, а закінчив виступати за Динамо в 1987-му - 19 сезонів.
У 2011-му Блохіна наздогнав Олександр Шовковський. Нинішній сезон став для воротаря №1 в новітній історії Динамо 24-м за рахунком в основі столичного клубу. Цей рекорд здається вічним.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!