Експертиза. Збірна України. Резерв - у центрі поля...

Збірна України 3 Березня, 15:28 515
Експертиза. Збірна України. Резерв - у центрі поля... | 19-27
На тлі суперників по групі вивчаємо показники індивідуальних дій - обводок, гострих передач і ударів.

Побудові атак збірної України в поточному відбірковому турнірі, їх підготовці та проведенню ми приділили достатньо уваги. На тлі показників інших учасників нашої групи, а також провідних європейських команд, було доведено, що багато в чому підопічні Андрія Шевченка вже досягли успіху. Але логічним завершенням будь-якої атаки завжди були і будуть удари по воротах, а до ударів, як правило, призводять індивідуальні дії, тому давайте спробуємо оцінити ефективність наступу синьо-жовтих з точки зору обводок і гострих передач.

Середні показники у відбірковому турнірі команд групи I

До обведень фахівці відносяться по-різному. Зрозуміло, що зловживати індивідуальними діями не можна ні в якому разі, але при позиційній атаці вони дуже важливі. Обіграв когось із захисників - і суперник змушений перебудовуватися. Обіграв двох - і вся компактність його оборони руйнується як картковий будиночок. У складі збірної України достатньо виконавців, які можуть обіграти один в один. Були часи, декого за це навіть критикували, але зараз, здається, все гранично збалансовано. У всякому разі, відсоток втрат в обведеннях, яких не багато, але й не мало, у нас тепер досить маленький. Вдалими виявляються 65% спроб. У Шахтаря, наприклад (а в складі гірників вистачає майстрів дриблінгу), - 68%. Відзначимо, що 60% всіх обігравань команди в цьому відбірному турнірі забезпечили Євген Коноплянка та Андрій Ярмоленко. Причому якщо у півзахисника Шальке вдалими виявилися 64% спроб, то у представника Динамо - 70%, а це дуже високий показник. У клубі у Ярмоленка набагато більше браку.

Лідирують наші флангові хавбеки і за числом гострих передач, а третє місце в цьому рейтингу займає крайній захисник - Богдан Бутко. Тут можна задати кілька запитань центральним півзахисникам, від яких хотілося б бачити більше креативу (не тільки тактичних перебудувань, звільнення зон і так далі). У питанні загострення гри за допомогою проникаючих передач збірна України поки відстає від кращих європейських зразків відбіркового турніру. Правда, хорвати недалеко від нас пішли, а вони, зазначу, грали з тими ж суперниками, що і ми. Ось тільки точність гострих передач у футболістів української команди досить-таки низька.

Середні показники у відбірковому турнірі команд групи I

За загальною кількістю ударів збірна України посідає перше місце в групі. Синьо-жовтим необхідно провести в середньому шість атак, щоб пробити по воротах, і це хороший результат. Інша справа - якість самих ударів. Хорватам, наприклад, шести пострілів з лишком вистачає, щоб забити один гол, а нам мало і восьми. Дві третини всіх ударів українців у відборі забезпечила трійка гравців в складі Андрія Ярмоленка, Євгена Коноплянки та Артема Кравця, а ось всі наші центральні півзахисники разом узяті зробили в чотирьох поєдинках лише 11 пострілів. Мабуть, в цьому і полягає головний резерв збірної України...

Євген Гресь