UA-Футбол розповідає про п'ять головних тенденцій у першій лізі за час зимового антракту і відзначає, що в більшості клубів події розвивалися за одним сценарієм. Змінювалися лише декорації.
MADE IN CHINA
Історія з китайськими інвесторами і новим тренером під них, мабуть, увійде в аннали в один ряд з «договірним матчем між» «Іллічівцем» та «Гірником-Спортом». Невідома компанія з невідомими намірами збиралася невідомо що робити в Сумах, прихопивши при цьому місцевий футбольний клуб. Поки громадськість постила меми про переїзд до України Мессі або Роналду, в Піднебесній встигли передумати і згорнути свої проекти. Клуб, який і до цього ледве дихав, втратив усякі надії на порятунок.
Вчасно плече команді підставив один з регіональних підприємців, у якого в обласному чемпіонаті вже був свій клуб. Розмови про перехід «Агробізнесу» до професіоналів останнім часом ходили регулярно. Так же вийшло, що вдалося обійти другу лігу і відразу отримати команду в першому дивізіоні. Тепер головне не відправитися донизу. Труднощі у конкурентів додають віри уболівальникам, що треба просто триматися визначеного рівня. А вже влітку очікується нова реорганізація клубу.
П'ЯТЬ ДНІВ НА ВТЕЧУ
По ходу літньо-осінньої частини чемпіонату на пост головного тренера «Тернополя» заступив спортивний директор клубу Василь Матвійків, який і довів команду до кінця року. Із самого початку зими почали ходити чутки, що «городян» чекає новий наставник, однак з офіційним оголошенням затягували, вирішивши-таки питання на користь Романа Максимюка. Незабаром виявилося, що фахівець причетний не до однієї схеми з договірними матчами, тому з ним вирішили відразу ж розстатися. Всього Максимюк пробув на посаді головкому тернополян цілих п'ять днів.
На вакантний пост знову заступив Матвійків, який і спробує витягнути «студентів» з дна таблиці. Поки що на користь ФКТ говорить тільки стабільність складу: порівняно з усіма конкурентами команда не втратила жодного ключового гравця. Але фінансові моменти – а вони часом виявляються важливішими – продовжують вказувати в напрямку другого дивізіону.
ПЕРЕДУМАЛИ
Ще після заключного туру в першій частині сезону відвідували думки, кого дивізіон може не дорахуватися після тривалої зимової паузи, але якоїсь конкретної відповіді на думку не спадало. Ряд учасників і понині почувається не так стабільно, як того хотілося б вболівальникам, однак критичною ситуацію не назвеш. Ніхто й чекати не міг, що клуби влаштують справжній челлендж щодо зняття з турніру. Відкрила флешмоб «Буковина», президенту якої поодинці набридло тягти клуб. Але, мабуть, бажання принести користь регіону через футбол все ж таки взяло гору, тому було вирішено залишитися, кинувши виклик Стрию. «Скала» підхопила тренд, розпустивши всіх гравців основного складу, і незабаром зібралася заново, зробивши ставку вже на власну молодь. Неясною ситуація була у «Сумах»; «Полтава» кілька днів була в роздумах про своє майбутнє, так само як і «Миколаїв» - через борги.
Але благополучно складності вдалося пережити і навесні відновлять чемпіонат всі. Інша справа, що з п'ятірки в теорії стабільніше можуть стати лише сумчани, в той час як решта чотири клуби залишаються на колишніх матеріальних позиція. Тому навряд чи доводиться очікувати значних змін і в результатах у тому числі з включенням у боротьбу за щось більш серйозне, ніж місця в ТОП-10 в осяжному майбутньому.
ОЧИСТИТИ КЕШ
Новини про зняття лише додатково дестабілізували трансферний ринок першої ліги, поповнюючи його новими вільними агентами. «Скала» та «Буковина» під шум про свої проблеми розгубили безліч ключових виконавців, які відразу ж знайшли роботу в більш спокійних клубах. У «Інгульці» зміни назрівали ще по ходу осені, але по-справжньому розвернутися у тренерського штабу з'явилася можливість тільки взимку. «Гірник-Спорт» ще після поєдинку з «Іллічівцем» говорив, що йому не потрібен жоден гравець з тієї команди, яка виходила на поле в Маріуполі. Сумчан чекали великі зміни при будь-яких розкладах: у низки гравців закінчилися контракти цієї зими, і залишатися, знову гріючи себе надіями, що цього разу усе стане краще, вже не було ніякого бажання.
Але все це, загалом, звична ситуація для першої ліги. Безперервний потік десятка футболістів з клубу в клуб – це наче як кругообіг речовин в природі. Швидше, мінімальну ротацію слід віднести до розряду нетипових. Цього разу відзначилися «Десна», «Колос», «Нафтовик», «Дніпро», «Оболонь» і почасти «Геліос».
ТРЕНЕРСЬКИЙ АПГРЕЙД
Крім ротації футболістів відразу п'ять клубів ще й оновилися на тренерському містку. Найбільш очікуваними були зміни в «Гірнику-Спорті», де залишалася вакантною посада після відходу Ігоря Жабченка. Керівництво зробило вибір на користь Сергія Пучкова, який раніше у своїй кар'єрі команди практично з нуля вже будував і спробує зробити те ж саме в Горішніх Плавнях.
У «Скалі», «Буковині» та «Сумах» зміни виявлялися вимушеними і були нерозривно пов'язані із загальною ситуацією навколо клубів. У всіх фахівців був у середньому за місяць, щоб відшукати резерви, які допоможуть зберегти прописку в дивізіоні.
У Черкасах же нарешті визначилися, хто стане новою надією місцевих вболівальників на вихід до УПЛ. Вадим Євтушенко тільки в минулому сезоні створив дуже симпатичну команду з «Динамо-2», хіба що молодість колективу не дозволила киянам боротися за місця у верхній частині таблиці. Зараз у наставника в розпорядженні вже більш досвідчений склад, який багато хто вже зачекався якщо не в еліті, то хоча б серед претендентів на неї.
ПОКИ ВСІ СПАЛИ
Історія зі зняттям трьох очок з «Полтави» виявилася не менш темною, ніж події із сумськими китайцями. ФФУ вибухнула величезною заявою на ціле речення, в якому інформувала, що з клубу зняли три очки. За що зняли питання залишився в повітрі, і навіть всередині команди (не клубу) не зовсім розуміли, з чим пов'язаний такий подарунок після новорічних свят. До речі, незважаючи на своє ж рішення на сайті Федерації у розділі «Перша ліга» у полтавців, як і раніше, свої 26 балів, в той час як ПФЛ вже встигла три очки у «городян» відняти також без зазначення причин. Де правда?
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!