Під знаком коливань. Що змінилося в першій лізі за зиму

Футбол України 14 Березня, 19:12 703
Під знаком коливань. Що змінилося в першій лізі за зиму
Як змінювалися настрої в дивізіоні за 112 днів зимового антракту.

UA-Футбол розповідає про п'ять головних тенденцій у першій лізі за час зимового антракту і відзначає, що в більшості клубів події розвивалися за одним сценарієм. Змінювалися лише декорації.

MADE IN CHINA

Історія з китайськими інвесторами і новим тренером під них, мабуть, увійде в аннали в один ряд з «договірним матчем між» «Іллічівцем» та «Гірником-Спортом». Невідома компанія з невідомими намірами збиралася невідомо що робити в Сумах, прихопивши при цьому місцевий футбольний клуб. Поки громадськість постила меми про переїзд до України Мессі або Роналду, в Піднебесній встигли передумати і згорнути свої проекти. Клуб, який і до цього ледве дихав, втратив усякі надії на порятунок.

Вчасно плече команді підставив один з регіональних підприємців, у якого в обласному чемпіонаті вже був свій клуб. Розмови про перехід «Агробізнесу» до професіоналів останнім часом ходили регулярно. Так же вийшло, що вдалося обійти другу лігу і відразу отримати команду в першому дивізіоні. Тепер головне не відправитися донизу. Труднощі у конкурентів додають віри уболівальникам, що треба просто триматися визначеного рівня. А вже влітку очікується нова реорганізація клубу.

П'ЯТЬ ДНІВ НА ВТЕЧУ

Під знаком коливань. Що змінилося в першій лізі за зиму - изображение 1

По ходу літньо-осінньої частини чемпіонату на пост головного тренера «Тернополя» заступив спортивний директор клубу Василь Матвійків, який і довів команду до кінця року. Із самого початку зими почали ходити чутки, що «городян» чекає новий наставник, однак з офіційним оголошенням затягували, вирішивши-таки питання на користь Романа Максимюка. Незабаром виявилося, що фахівець причетний не до однієї схеми з договірними матчами, тому з ним вирішили відразу ж розстатися. Всього Максимюк пробув на посаді головкому тернополян цілих п'ять днів.

На вакантний пост знову заступив Матвійків, який і спробує витягнути «студентів» з дна таблиці. Поки що на користь ФКТ говорить тільки стабільність складу: порівняно з усіма конкурентами команда не втратила жодного ключового гравця. Але фінансові моменти – а вони часом виявляються важливішими – продовжують вказувати в напрямку другого дивізіону.

ПЕРЕДУМАЛИ

Ще після заключного туру в першій частині сезону відвідували думки, кого дивізіон може не дорахуватися після тривалої зимової паузи, але якоїсь конкретної відповіді на думку не спадало. Ряд учасників і понині почувається не так стабільно, як того хотілося б вболівальникам, однак критичною ситуацію не назвеш. Ніхто й чекати не міг, що клуби влаштують справжній челлендж щодо зняття з турніру. Відкрила флешмоб «Буковина», президенту якої поодинці набридло тягти клуб. Але, мабуть, бажання принести користь регіону через футбол все ж таки взяло гору, тому було вирішено залишитися, кинувши виклик Стрию. «Скала» підхопила тренд, розпустивши всіх гравців основного складу, і незабаром зібралася заново, зробивши ставку вже на власну молодь. Неясною ситуація була у «Сумах»; «Полтава» кілька днів була в роздумах про своє майбутнє, так само як і «Миколаїв» - через борги.

Але благополучно складності вдалося пережити і навесні відновлять чемпіонат всі. Інша справа, що з п'ятірки в теорії стабільніше можуть стати лише сумчани, в той час як решта чотири клуби залишаються на колишніх матеріальних позиція. Тому навряд чи доводиться очікувати значних змін і в результатах у тому числі з включенням у боротьбу за щось більш серйозне, ніж місця в ТОП-10 в осяжному майбутньому.

ОЧИСТИТИ КЕШ

Під знаком коливань. Що змінилося в першій лізі за зиму - изображение 2

Новини про зняття лише додатково дестабілізували трансферний ринок першої ліги, поповнюючи його новими вільними агентами. «Скала» та «Буковина» під шум про свої проблеми розгубили безліч ключових виконавців, які відразу ж знайшли роботу в більш спокійних клубах. У «Інгульці» зміни назрівали ще по ходу осені, але по-справжньому розвернутися у тренерського штабу з'явилася можливість тільки взимку. «Гірник-Спорт» ще після поєдинку з «Іллічівцем» говорив, що йому не потрібен жоден гравець з тієї команди, яка виходила на поле в Маріуполі. Сумчан чекали великі зміни при будь-яких розкладах: у низки гравців закінчилися контракти цієї зими, і залишатися, знову гріючи себе надіями, що цього разу усе стане краще, вже не було ніякого бажання.

Але все це, загалом, звична ситуація для першої ліги. Безперервний потік десятка футболістів з клубу в клуб – це наче як кругообіг речовин в природі. Швидше, мінімальну ротацію слід віднести до розряду нетипових. Цього разу відзначилися «Десна», «Колос», «Нафтовик», «Дніпро», «Оболонь» і почасти «Геліос».

ТРЕНЕРСЬКИЙ АПГРЕЙД

Під знаком коливань. Що змінилося в першій лізі за зиму - изображение 3

Крім ротації футболістів відразу п'ять клубів ще й оновилися на тренерському містку. Найбільш очікуваними були зміни в «Гірнику-Спорті», де залишалася вакантною посада після відходу Ігоря Жабченка. Керівництво зробило вибір на користь Сергія Пучкова, який раніше у своїй кар'єрі команди практично з нуля вже будував і спробує зробити те ж саме в Горішніх Плавнях.

У «Скалі», «Буковині» та «Сумах» зміни виявлялися вимушеними і були нерозривно пов'язані із загальною ситуацією навколо клубів. У всіх фахівців був у середньому за місяць, щоб відшукати резерви, які допоможуть зберегти прописку в дивізіоні.

У Черкасах же нарешті визначилися, хто стане новою надією місцевих вболівальників на вихід до УПЛ. Вадим Євтушенко тільки в минулому сезоні створив дуже симпатичну команду з «Динамо-2», хіба що молодість колективу не дозволила киянам боротися за місця у верхній частині таблиці. Зараз у наставника в розпорядженні вже більш досвідчений склад, який багато хто вже зачекався якщо не в еліті, то хоча б серед претендентів на неї.

ПОКИ ВСІ СПАЛИ

Історія зі зняттям трьох очок з «Полтави» виявилася не менш темною, ніж події із сумськими китайцями. ФФУ вибухнула величезною заявою на ціле речення, в якому інформувала, що з клубу зняли три очки. За що зняли питання залишився в повітрі, і навіть всередині команди (не клубу) не зовсім розуміли, з чим пов'язаний такий подарунок після новорічних свят. До речі, незважаючи на своє ж рішення на сайті Федерації у розділі «Перша ліга» у полтавців, як і раніше, свої 26 балів, в той час як ПФЛ вже встигла три очки у «городян» відняти також без зазначення причин. Де правда?