Максим Шацьких: «Чорноморець» заслужив місце в першій шістці»

Динамо Київ 16 Березня, 11:53 930
Максим Шацьких: «Чорноморець» заслужив місце в першій шістці»
Напередодні домашнього матчу киян з «Чорноморцем» в ролі експерта виступив Максим Шацьких, який після виступів за «Динамо» певний час захищав кольори «Чорноморця».

– «Чорноморець» завдання потрапити до першої шістки вирішив, тому останній тур їм особливо не потрібен. Гратимуть більш розкуто, на радісних емоціях і постараються на «Олімпійському» продемонструвати хороший футбол. Хоча і відкритого футболу від них теж не варто чекати. А для «Динамо» важлива кожна гра, оскільки у другій частині чемпіонату очки зберігаються. Відступати нікуди, та й ніхто не збирається. Господарі грають удома, хочуть реабілітуватися, на стадіон прийдуть уболівальники, преса, тож динамівці мають просто «винести» суперника. Вважаю, з боку «Динамо» буде цілковита самовіддача і позамежний настрій. Потрібно не просто виграти, а показати дуже впевнену гру.

– Але у «Чорноморця» є досвід, як відбирати очки у киян...

– Динамівці розуміють, що вони набагато сильніші, але це потрібно доводити в кожній грі. На перший план тут виходить психологічний стан футболістів. З власного досвіду знаю, наскільки важко відходити від таких прикрих поразок, як у Кропивницькому. У команди був час аби зробити висновки і провести необхідні відновлювальні заходи, тому, думаю, до гри з одеситами «Динамо» підійде у всеозброєнні.

– Проти сильніших суперників киянам грати легше?

– Справа в психології. На сильного суперника налаштовувати гравців не потрібно – вони самі це роблять. А ось на слабшого суперника мотивувати себе складніше, оскільки з самого початку знаєш, що ти сильніший, все одно дотиснеш, заб'єш і виграєш. Через це інколи все відбувається навпаки. Це стосується не лише «Динамо» – така загальна футбольна психологія. Хоча ім'я суперника не повинно мати жодного значення – потрібно в кожній грі демонструвати свій рівень.

– Як вважаєте, в складі «Динамо» буде проведена ротація у порівнянні з попереднім матчем?

– Побачимо. Поки цього ніхто не знає, до гри ще досить часу. Враховуватиметься фізичний і психологічний стан, обрана на гру схема і тактика – від цього буде залежати і склад. Зміни, думаю, будуть, а які, побачимо безпосередньо на полі.