Як «подешевшав» Ярмоленко та інші зірки Прем'єр-ліги

Динамо Київ 17 Березня, 14:39 794
Як «подешевшав» Ярмоленко та інші зірки Прем'єр-ліги | 19-27
Продовжуємо слідкувати за змінами трансферної вартості футболістів, і тепер поговоримо про тих, які грають за українські клуби.

Представляємо десятку найдорожчих гравців УПЛ (за версією порталу Transfermarkt) і графіки зміни їх трансферної вартості. Спочатку короткі коментарі до кожного з топ-10.

Найдорожчим гравцем в УПЛ є «динамівець» Андрій Ярмоленко, втім його орієнтовна трансферна вартість знизилася з 25 млн євро до 19 млн.



На другому місці за трансферним «цінником» є гравець «Шахтаря» Бернард. Але і у нього історія схожа з Ярмоленком – коли він приїздив до України, то «коштував» 20 млн євро, а нині лише 14.



Ще один «гірник» Тайсон – третій за коштовністю гравець УПЛ. Але і його вартість знизилася з часів переходу до «Шахтаря». Було 15 млн євро, а зараз 12 млн.



Ярославом Ракицьким колись цікавилася «Барселона», а сам він «коштував» 12 млн євро, зараз «Бешикташ» пропонує за «гірника» набагато менші гроші, а на «трансфермаркті» оцінюють захисника в 10 млн.



«Подешевшав» і бразилець Фред – теж з 12 до 10 млн євро. А свіжа історія з допінгом навряд чи дозволить хавбеку набрати в ціні.



10 млн євро «коштує» і Марлос, втім, на відміну від своїх одноклубників, цей гравець ніколи не оцінювався дорожче. Тобто тут є хоча б якась стабільність.



«Динамівець» Домагой Віда – єдиний в нашому списку, хто за останні роки «подорожчав» і доріс аж до 9 млн євро. Але тут є просте пояснення – «цінник» на Віду зростає не стільки завдяки виступам за клуб, скільки через гру за збірну. Не забуваємо, що Домагой доходив з Хорватією до плей-офф Євро та і взагалі статус його національної команди дуже високий.



Тарас Степаненко, як і Марлос, теж стабільний в ціні. Але трошки «дешевший» від бразильця – 8 млн євро.



Замикають топ-10 два гравця з «Динамо» з однаковими показниками щодо ціни. Євген Хачеріді свого часу пристойно додав і подорожчав до 9 млн євро, але згодом «подешевшав» до 7 млн.



А Дерліс Гонсалес набагато краще грав за швейцарський «Базель», тому не дивно, що в «Динамо» його орієнтовна вартість зменшилася.



Що в підсумку? Як бачимо, навіть найкращі гравці в УПЛ не розвиваються і не викликають до себе підвищеної цікавості з боку іноземних клубів, що виливалося б і у підвищення їх орієнтовної трансферної вартості. А їх здобутки в українському чемпіонаті (якщо такі є, бо похизуватися навіть цим не можуть усі з топ-10) надто непомітні для експертів, що формують «цінники», аби брати це до уваги.


Матчі за збірну інколи дозволяють зіркам УПЛ заявити про себе на весь світ, але національні команди грають не так часто, аби по виступах за них клуби з топ-чемпіонатів робили для себе категоричні висновки про рівень того чи іншого гравця з УПЛ. Тоді як в єврокубках ці гравці виблискують вже не так яскраво. А іноді і взагалі містично «зникають».

Дмитро Корнило