Збірна України випереджує європейські стандарти

Збірна України 18 Березня, 22:37 490
Збірна України випереджує європейські стандарти
За останні сім років в європейських чемпіонатах з гравців усіх амплуа підросли тільки воротарі.

Футбольна лабораторія Міжнародного центру спортивної освіти CIES регулярно проводить досить цікаві дослідження.

База для досліджень футбольної лабораторії вражає - фахівці аналізують дані 31 вищої ліги європейських країн, в число яких входить і Україна. З 2009 року через картотеку футбольних дослідників пройшло 3 762 воротаря і 28 199 польових гравців.

Пропонуємо вам оцінити зростання футболістів по амплуа. І на тлі середньостатистичних даних по європейських чемпіонатів оцінити збірну України. У показниках українських збірників враховані дані гравців, які взяли участь в останньому на сьогодні офіційному матчі - Україна - Фінляндія (1:0, 12.11.2016).

исследования

При цьому автори дослідження відзначають, що якщо середнє зростання польових гравців починаючи з 2009 року не змінюється, то зростання воротарів за цей час збільшився і досяг в 2016 році за середньоєвропейського показника 189,1 см (на діаграмі вказано середнє зростання європейських воротарів за весь час дослідження) . Іншими словами, зовсім скоро голкіперу з ростом нижче 190 см в елітному футболі робити буде нічого.

Воротарське питання...

Хоча якщо уважніше вивчити дані дослідження зростання воротарів по країнам, то вже зараз можна чітко сказати, де роблять ставку на голкіперів-велетнів, а де високий зріст не є визначальним. Що цікаво, на протилежних полюсах в цьому реєстрі перебувають представники європейських чемпіонатів, які прийнято включати в топ-5.

Валерій НОВОБРАНЕЦЬ