«Григорій Суркіс не чекав такої нахабності від футболіста»

Динамо Київ 19 Березня, 16:14 758
«Григорій Суркіс не чекав такої нахабності від футболіста»
Колишній віце-президент ФК «Львів» розповів, як Григорій Суркіс купував у «Динамо» воротаря.
«У 2000-му році Мар'яном Марущаком серйозно зацікавився амстердамський «Аякс», - розповідає »Плюс Спорту» тодішний віце-президент ФК «Львів» Ростислав Заремба. - І ми з президентом клубу Олександром Діденком повезли його в Голландію, але як повезли. Григорій Суркіс дізнався про нашу затію і наказав викликати Марущака на тренувальні збори молодіжної збірної України. А вони збігалися з термінами зі зборами «Аяксу». Відмовити виклику у збірну ми не могли, бо Марущака б дискваліфікували. Тож він поїхав з молодіжкою.

Тоді ми мали зустріч з Григорієм Суркісом і він сказав, що хоче забрати цього воротаря в «Динамо». Ми відповіли, що в людини з'явився шанс спробувати себе в гранді європейського футболу і ми не хочемо позбавляти його такої нагоди. У підсумку в «Аякс» ми таки приїхали, але лише за два дні до завершення їхніх зборів. Зрозуміло, що за такий термін оглядини в «Аяксі» Мар'ян не пройшов.

Ми поверулися в Київ і тренер воротарів «Динамо» Михайло Михайлов перестрів у коридорі Марущака та запитав у вічі: «Ти готовий грати у футбол на високому рівні і в такому солідному європейському клубі? як «Динамо»?» Той відповів, що готовий грати на високому рівні, але в якому клубі ще не визначився. І рішення в який клуб переходити він прийме лише тоді, коли поспілкується з керівниками ФК «Львів». Тобто з нами.

Цей діалог Михайлов передав Суркісу і останній був дуже здивований такою відповіддю. Григорій Михайлович просто оторопів від такої нахабності. Він знову зустрівся з нами і сказав: «Я вперше чую, щоб футболіст так зверхньо реагував на запрошення перейти в «Динамо». Бачу, що тут не він, а ви все вирішуєте, тому називайте умови, на яких віддасте його нам». Так Марущак став гравцем «Динамо» (усміхається)».

У підсумку, перейшовши до київського клубу в сезоні 1999/2000, Мар'ян Марущак не зумів скласти конкуренцію Олександру Шовковському та до 2002 року грав за «Динамо-2».