Олег Федорчук: «Головна перевага «Шахтаря» над «Динамо» - грамотний менеджмент»

Динамо Київ 20 Березня, 11:01 604
Олег Федорчук: «Головна перевага «Шахтаря» над «Динамо» - грамотний менеджмент» | 19-27
Екс-наставник «Таврії» розповів, чому йому не подобається нинішній формат УПЛ, а також що не влаштовує у грі «Динамо».

«Розумні люди вчаться на чужих помилках. Так виходить, що ми робимо величезну кількість промахів там, де їх можна було уникнути. Я про формат чемпіонату. У 90-х роках становище в футболі було набагато гірше, ніж зараз. Але ніхто не зменшував кількість команд. Це вже точно не підвищить глядацький інтерес. Ми бачимо, що на дебютантів ходять краще, ніж на старожилів. Приклад тому - «Зірка» з Кропивницького. Або подивіться на Англію, де в Лестері справжній футбольний бум. Вийдуть в еліту Чернігів, Черкаси - стадіони будуть забиті битком.

Ось ми зменшили кількість команд. Але як було важко «динамівцям» обігравати аутсайдерів, так все і залишилося. Вони не забивають, як «Барселона», по сім-вісім м'ячів. Навпаки, нехай буде багато забитих і пропущених - глядач такий футбол полюбить. У Голландії дуже нерівний чемпіонат, але ніхто не урізує кількість учасників. У Греції зараз серйозна криза. Проте, подібним шляхом ніхто не йде. В Україні користуються якимись європейськими стандартами, не враховуючи наші реалії. Тому постійно експериментуємо.

Якщо порівнювати спорт і театр, то у нас головне - це конкуренція, інтрига. Якщо вона вбита - це не спорт, а просто фізична підготовка. Ось яка зараз інтрига? Хто займе п'яте місце і потрапить в Лігу Європи? При цьому ми розуміємо, що і «Олімпік», і «Чорноморець», швидше за все, вилетять в першому ж раунді. Не дай Бог, звичайно, але ми повинні бути реалістами. Тому що склад не для єврокубків, як це вже зрозуміли в «Олександрії». Клуби просто не хочуть перебудовуватися. Всі чекають, що повернуться старі часи, в футбол почнуть вкладати великі гроші. Ніхто не хоче зрозуміти, що зараз є можливість перейняти досвід хорватів, сербів, навчитися робити бізнес. На жаль, ніхто цим не займається.

Боротьби за срібло в цьому сезоні не буде. Немає сумнівів, що «Динамо» утримає другу позицію. Навіть якщо кияни будуть грати другим складом. Просто немає конкуренції. На жаль, ми бачимо, що луганська «Зоря» не справляється без орендованих хлопців. Потрібно було підготувати другий варіант, адже будь-яка допомога не може бути нескінченною. Вони розраховували, що будуть вирішувати завдання за рахунок чужих футболістів. А іншого варіанту просто не виявилося.

Проте, киянам спокушатися не варто. Попереду у «Динамо» буде кваліфікація Ліги чемпіонів. І пройти її з цим складом просто нереально. Клуб розгубив впевненість у власних силах. Ми бачимо якісь незрозумілі трансфери. Запрошують футболістів, а через два тижні говорять, що вони нам вже не підходять. Розлучаються з гравцем основного складу, тому що не можуть домовитися про новий контракт, а потім заявляють, що він може повернутися. Дуже багато речей, які демонструють нездорову атмосферу в клубі. У цьому вся суть проблеми, а не в майстерності футболістів. Там кваліфіковані виконавці, які пройшли через юнацькі та молодіжні збірні. За великим рахунком, в «Динамо» зібрані одні з найталановитіших гравців. Але стратегії розвитку клубу, на жаль, немає.

В цьому і полягає головна перевага «Шахтаря» над «Динамо», оскільки вони випереджають конкурента за рахунок грамотного менеджменту. Не можу сказати, що у «гірників» зараз є прямо-таки видатні футболісти. Просто абсолютно все продумано, ми бачимо логіку в рішеннях. Футболісти йдуть за великі гроші, а на їх позиції заздалегідь підшукують заміну. Гравці розуміють, що якщо отримають гарну пропозицію, то зможуть піти. У «Шахтаря» не було гучних скандалів. Так, помилки бувають у всіх (можемо згадати того ж Крістіано Лукареллі), але в Донецьку на них вчаться. Клуб розвивається, незважаючи на всі складнощі. Так, їм непросто: немає бази, стадіону, відірвані від своїх глядачів. Проте, клуб тримається на плаву. Вважаю, саме за рахунок менеджменту. Потрібно сказати, що Сергій Палкін - один із найкращих функціонерів на всьому пострадянському просторі», - цитує Федорчука «Террикон».