​Валерій Яремченко: «Якщо хорвати нам відвантажать чотири чи п’ять м’ячів, що тоді скаже Андрій Шевченко?»

Збірна України 23 Березня, 17:33 1851
​Валерій Яремченко: «Якщо хорвати нам відвантажать чотири чи п’ять м’ячів, що тоді скаже Андрій Шевченко?»
Колишній футболіст, тренер Валерій Яремченко розповів 1927.kiev.ua, яких заяв варто остерігатися головному тренерові збірної України.

— Збірній України буде дуже важко перемогти. Хорвати мають перевагу в цьому протиборстві. Хоча, надія є. Ми не явно слабкий суперник, щоб списувати українську збірну з рахунків. Так, там майже всі гравці грають в командах з топ-чемпіонатів, але наші хлопці мають дати їм бій і по максимуму використати свої моменти. Легкої перемоги не буде для жодної з команд.

— Андрій Шевченко відзначав, що хорвати багато забивають і це добре для нашої команди. Чи справиться наш захист з натиском хорватів?

— Якщо ця команда багато забиває, то для нас це погано. По складу хорвати набагато сильніші за українську збірну. Шевченко тренер-початківець, я поважаю його, як футболіста і переживатиму за нього, як за тренера. Але після таких слів, у випадку поразки, до нього виникне багато питань. Якщо хорвати нам відвантажать чотири чи п’ять м’ячів, що тоді скаже Андрій Шевченко? Він отримає шквал критики від журналістів та вболівальників. Тренеру так краще не відповідати, бо він викликає вогонь на себе у випадку розгромної поразки. Тренерові-початківцю потрібно бути дуже обережним з висловлюваннями і обдумувати кожне сказане слово. Бо це може повернутися проти нього. Супернику потрібно віддати належне, але зі словами теж потрібно бути обережним.

— Список викликаних футболістів є оптимальним для нашої збірної на даний момент? Гравці, які не мали практики в своїх клубах, або зіграли мізерну кількість часу, стануть у пригоді?

— Тренер в збірної несе відповідальність за те, кого він запрошує і хто буде грати. Він має бути в курсі, в якій формі перебувають викликані ним футболісти. Шевченко став головним тренером в непростий час для української збірної. Основні гравці якої зараз або не грають в своїх клубах, або грають в українському чемпіонаті, де конкуренція значно впала і футболісти не мають можливості постійно підтримувати ігровий тонус на високому рівні. Тому головний тренер має чітко бачити, який внесок для команди може зробити той чи інший гравець. Шевченко мав високий рівень довіри, як футболіст, але як до тренера довіра до нього мінімальна. Якщо його команда два-три рази програє, тим більше зараз, коли потрібні лише перемоги, то вболівальники йому такого не пробачать. Тому, я бажаю йому успіху від щирого серця і ми всі віримо, що українці можуть переграти хорватів. Це буде подвійною радістю для всіх нас.

Розмовляв Микола Тимощук