Максим Шацьких: «Гра проти хорватів для Коноплянки може стати шансом довести, що його даремно тримають на лаві запасних в «Шальке»

Збірна України 23 Березня, 22:08 1035
Максим Шацьких: «Гра проти хорватів для Коноплянки може стати шансом довести, що його даремно тримають на лаві запасних в «Шальке»
Колишній форвард київського «Динамо» Максим Шацьких в розмові з журналістом 1927.kiev.ua оцінив шанси на перемогу українців у матчі проти збірної Хорватії.

— Ніхто не сперечається, що наш суперник — хороша команда, більшість гравців якої грають в топ-чемпіонатах. Але від цього буде лише цікавіше. Складно прогнозувати переможця чи рахунок матчу. Так, індивідуально деякі футболісти переважають наших гравців, але нам потрібно виходити на поле з правильним настроєм, а не відбитися, відіграти на нічию хоча б, відмахатися. Нічого подібного не має бути. Потрібно виходити, викладатися на повну і тоді моменти обов'язково будуть. Потрібно лише їх реалізовувати.

— В бік Євгена Коноплянки зараз лунає все більше критики. Футбольні експерти ставлять під сумнів його зірковий статус...

— Останнім часом Коноплянка майже не грає. Так, в Україні він демонстрував хороший рівень гри, але чемпіонат України і чемпіонати Іспанії та Німеччини – різні речі. Тому зараз складно судити про те, на скільки він готовий до гри зі збірної Хорватії та вести розмову про стан його форми. Відсутність ігрової практики дуже позначається на гравцеві. Тому у Євгена має бути хороша мотивація на матч з хорватами. Перш за все, він має довести самому собі, що може грати в команді, кольори якої виходить захищати.Також, ця гра може стати шансом довести, що його даремно тримають на лаві запасних тренери «Шальке». Час іде, а він не грає. Так, чесно кажучи, можуть і забути, що є такий гравець. А для футболіста це найстрашніше.

— Які шанси у команд на перемогу?

— Думаю, що шанси в обох команд рівні. Хорвати мають сильний підбір гравців, але, якщо збірна України хоче проходити на Чемпіонат світу, то вона повинна вигравати в хорватської команди. Припустимо, ми пройдемо на ЧС-2018 — і що далі? Слабких суперників там не буде. Рідко яка збірна туди пробивається за рахунок везіння. Тому в матчі зі збірною Хорватії кожен гравець має продемонструвати, на що він здатний і показати рівень збірної в цілому. В жодному разі не можна закриватися. Потрібно запропонувати їм той футбол, який ми хочемо бачити на даний момент. Ту гру, яку хоче бачити головний тренер у виконанні своїх підопічних.

— Це можна буде зробити, зважаючи на складнощі з формою декількох гравців основи, які мають проблеми з ігровою практикою?

— Які б складнощі не переживала український чемпіонат і національна команда, тренерський штаб збірної протягом тривалого часу вивчає всіх кандидатів і розуміє, кого варто викликати, а кого — ні. Я думаю, що нинішній склад є оптимальним, на даний момент. В збірній знаходяться найсильніші гравці, які є у нас в країні.

Розмовляв Микола Тимощук