Олег Федорчук: «Ми - футбольні карлики, які намагаються грати з класними командами з позиції сили»

Збірна України 25 Березня, 21:15 771
Олег Федорчук: «Ми - футбольні карлики, які намагаються грати з класними командами з позиції сили»
Футбольний експерт дав свою оцінку діям збірної у матчі з хорватами.
«Україні не треба тішити себе ілюзіями. Ми - футбольні карлики, які намагаються грати з класними командами з позиції сили. Робимо безліч передач і відчуваємо себе збірною Іспанії або Франції в їх кращі роки. Для чого це? Португалія з більш технічними футболістами доставляє м'яч в штрафну в кілька передач. Це те, чого навчав Лобановський, у нього в захисті грали сім чоловік. Потім йшла довга передача за спину захисникам. І в атаку вже бігла вся команда, що вимагало неймовірної фізичної готовності. Тому зараз нам над відкинути рожеві окуляри.
Ми не розуміємо суті футболу. Ніякого дива тренер-Шевченко нам не створить. Так, він говорить на прес-конференціях просторіше, ніж його попередник. Так, у нього зіркові помічники. Але нам треба вчитися бути скромнішим на полі. Дивитися, за рахунок чого досягають успіху та ж Ісландія або Швеція. Навчитися простих речей: вибивати м'яч не аби куди, а давати довгий пас. Обов'язково за спини захисників. Так, скептики скажуть, що це стиль називається бий-біжи. Їм байдуже, що при необхідності так грає «Реал» і «Челсі». В Англії в кращій лізі світу кожну третю атаку починають воротарі, які навчилися давати довгий пас. А наш воротар лише віддає ближньому.
Треба перестати дивитися на магію імен. Влітку на чемпіонаті Європи Віктор Коваленко був найгіршим в збірній. Хлопцеві треба було дати банально відпочити. Якщо він талановитий, то проб'є собі дорогу. Не треба з нього і Зінченко ліпити зірок. Адже видно, що зараз не ліпиться ніяк. Нам не треба краса на полі, а потрібно більше раціональності», — сказав Федорчук.